1 Column I Monica viert een bijzondere verjaardag. Bij zon mijlpaal horen nieuwe inzichten, zeggen ze. HET BLEEK EEN MINUSCUUL SPINNENWEBJE VAN RIMPELS eertig. Ik doe m'n ogen open en weet: het is zover. Vanaf vandaag ben ik geen dertiger meer. Ik loop naar beneden en word besprongen door mijn meisjes. 'Je bent jarig!' gillen ze. Ik krijg een porseleinen bord met roze hartjes dat past bij de beker met hartjes die ik verle den jaar kreeg, nagellak met rode glitters, en tekeningen. Ik geef ze dikke knuffels. 'Vanmiddag gaan we taart eten', beloof ik. Al heb ik het stellig ontkent, in mijn laatste weken als dertiger heb ik me toch een beetje druk gemaakt om het begin van de tweede helft (al kan ik natuurlijk alleen maar hopen dat die tweede helft nog maar net is ingezet). Vooral toen ik in de spiegel laatst een pigmentvlekje onder mijn rechteroog dacht te zien. Het bleek bij nadere inspectie geen vlekje dat wel weer zou wegtrekken, maar een minuscuul spinnenwebje van rimpels dat zich alleen maar kan uitbreiden. Als ik heel dicht voor de spiegel ging staan, zag ik het verval onder mijn linkeroog ook al beginnen. 40 zou het nieuwe 30 zijn. Nou, echt niet. Ik ben geen 30, ik zie er niet uit als 30 en ik voel me geen 30. Tien jaar gele den was ik voor het eerst zwanger, dacht ik dat ex-man de perfecte match was voor mij, dat we een prachtig huis zouden kopen en heel gelukkig gingen worden. Ik voelde me een zondagskind. Mij kon niks slechts overkomen. Gelukkig ben ik wel, met twee prach tige, gezonde kinderen, een fijne baan en dito vrienden. Alleen dat mooie huis is er nooit gekomen en die perfecte match bleek iets minder perfect. Een collega zei ooit: 'Van wat nachtvorst word je een interessanter mens'. Minder naïef, hoop ik ook. Nu ik het echt ben, vier decennia oud, voelt het best prima. Een scheiding past wel bij 40. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Ik schijn nu volgens alle damesbladen ook beter te weten wat ik wil in het leven. Maar dat is niet zo. Ik wil nog steeds hetzelfde. Dat had ik op m'n 30ste al goed gezien. Ik wil een huis vol mensen die elkaar liefhebben. Groot hoeft het alleen niet meer te zijn, maar wel graag licht en gezellig. Met in de gang, meteen als je binnenkomt, een muur vol foto's. Allemaal in verschillende lijstjes. En in de keuken een kast met glazen deurtjes. Zodat je het servies kunt zien. Een servies met roze hartjes. <l Tweede helft Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl 6| zaterdag 10 juni 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 129