WEER EVEN THUIS II willebr 21 Na de oorlog werd Hotel Willebrord een begrip in Zoutelande. Wilma van den Heuvel groeide er op en mocht soms de bedden helpen opmaken. Nu zegt ze: „Had ik het hotel maar overgenomen." Eind jaren vijftig van de vo rige eeuw. Zoutelande werd nog niet de Zeeuwse Rivièra genoemd, maar was zeker een badplaats in opkomst. Wilma van den Heuvel (1953) groeide op in de toeristensec tor. Haar ouders kochten enkele jaren na de Tweede Wereldoorlog Pension Labruyère in de Smidsstraat en noemden het Hotel Willebrord. Ze maakte mee hoe de stroom van naar zon en zee snakkende badgasten aan zwol. Het hotel is helemaal wit geschil derd nu. Toen was het baksteen, her innert Wilma zich. Kleiner ook, pas in 1959 werd er een vleugel aange bouwd. Er is onlangs een nieuwe naam op de gevel gezet: 'Visrestau rant d'n Engel'. Waarbij de 'engel' geen engel is, maar op z'n Zeeuws verwijst naar hengel. We drinken koffie van het ontbijt buffet in het hotelgedeelte. Wilma, die nu in Borssele woont, haalt warme herinneringen op: „Als kind heb ik hier meegewerkt: aardappels pitten, die in grote teilen water wer den aangeleverd door de groenteboer. Wortels ook, de kroontjes afhalen en ze vervolgens door de helft snijden. Als één van de vier kamermeisjes vrij of ziek was, mocht ik met mama mee om de bedden op te maken. Met de gasten had ik geen contact, mijn jon gere broer en ik mochten hen niet storen." Een onbezorgde jeugd. Met de ja ren op de christelijke Prinses Irene- school, hoewel ze thuis niet veel aan het geloof deden. Ze ging ook naar de zondagsschool, die in het dorpshuis aan de overkant van de straat werd gehouden. Onderaan de dijk op de hoek van de Smidsstraat was daad werkelijk een smederij gevestigd. Wilma: „Daar kwamen de boeren met hun werkpaarden. Je rook het hoorn van de hoeven, als de dieren werden beslagen. Ik ging ook naar de molen, aan het eind van de Molen weg. Je stond in het stof, te kijken, te praten met de molenaar." Er was luxe, herinnert Wilma zich: „We gingen elk jaar op wintersport, naar Zwitserland of Oostenrijk, 's Zo mers hadden we een kindermeisje, Nellie Mesie. Zij nam ons iedere mid dag mee naar het strand. Mama huurde op het Noorderstrand een huisje van Dingemanse. Het werksei- zoen was maar kort. De week voor Pasen werd het hotel schoonge maakt. Op 12 september was het voorbij. Dan moest je je geld hebben verdiend. We woonden op twee adressen. Tijdens het seizoen in het hotel, daarbuiten in Klein Schothorst aan het eind van de Duinweg. Dat huurden we. Toen ik een jaar of 12 was kocht mijn vader een huis aan de Bosweg. Ik vond de jaarlijkse verhui- &ADHOTEL ZOUTELANDE Ik ging ook naar de molen, aan het eind van de Molenweg. Je stond in het stof, te kijken, te praten met de molenaar zingen geweldig. De Bode van Min derhout of Lievense kwam voorgere den: een vrachtwagen met grote ver- huiskisten." Aan die paradijselijke jeugd kwam een abrupt einde. De dochter van Hotel Willebrord wilde de gezond heidszorg in. Ze ging op zichzelf wo nen in Wemeldinge en studeerde verpleegkunde in Goes. Na een late dienst in ziekenhuis Bergzicht reed ze in 1974 met haar Kever tegen een muraltmuur op de Kattendijksedijk. Linker bovenbeen verbrijzeld, linker onderbeen op twee plaatsen gebro ken, neus gebroken. „De politie vond me, nadat ik er met veel pijn een hele nacht had gelegen." Ze kwam in de WAO terecht. Hoe ze ook sollici teerde, het lukte niet om nog aan de bak te komen. „Daar heb ik ontzet tend veel verdriet van. Ik raakte ver eenzaamd. Was ik maar niet zo dwars geweest en had ik het hotel maar overgenomen. Zo'n schitterend be drijf, je verdiende er geld als water. Ik heb helaas een verkeerde keuze ge maakt." zaterdag 10 juni 2017 Iedere middag naar het strand Jan van Damme estciurant WMC"EREN holland TBL(01186). 215 - Wilma van den Heuvel Heeft u herinneringen aan uw ouderlijke huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl. Wilma van den Heuvel voor het vroegere Hotel Willebrord in de Smidsstraat in Zoutelande. foto ruben oreel T Folder van Hotel Willebrord, uit de jaren vijftig van de vorige eeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 121