Een mooie herinnering voor later 15 Ik wil de kracht van de vrouw vastleggen. Het draait om sfeer, emotie, intimiteit en liefde bellen mij eerder dan de verlos kundige, zodat ik genoeg tijd heb om naar ze toe te komen. Ik heb in die weken altijd mijn telefoon aan staan. Als ik naar de sauna ga, waar je geen telefoon mee mag nemen, dan zeg ik tegen klanten dat ze naar de sauna moeten bellen als het begint. En dat is ook wel eens gebeurd." De oproepbaarheid maakt het werk intensief. Daarom heeft Fer- mont, zelf moeder van een peu ter, even een pauze ingelast. Ondertussen is ze druk bezig het vak van geboortefotografie te professionaliseren. Ze richtte af gelopen december met collega's een beroepsvereniging op: ge- boortefotografen.com. Ze geeft workshops aan mensen die hun vaardigheden willen verbeteren. De leden leggen contacten met verloskundigenpraktijken en ziekenhuizen om ze te informe ren over het werk. „Gynaecolo gen vinden het niet altijd prettig dat er een geboortefotograaf in de verloskamer staat. Je moet zorgen dat je niet in de weg loopt. En ziekenhuizen willen niet dat je foto's maakt van hun personeel of van medische han delingen." Op de verloskamers van het ADRZ in Goes is de laatste tijd regelmatig een geboortefoto graaf te vinden. Het aantal ou ders dat een fotoreportage laat maken, is de laatste jaren sterk toegenomen, laat een woord voerder weten. In het ziekenhuis mogen de fotografen zelfs in de operatiekamer aanwezig zijn bij een keizersnede. Combineren Verloskundige Kim Meyners combineert haar werk in haar praktijk in Sint Jansteen sinds anderhalfjaar met het fotografe ren van geboortes. Ook zij merkt dat er veel belangstelling voor is bij aanstaande ouders: Meyners legde al 83 bevallingen vast met haar camera, voornamelijk in Zeeuws-Vlaanderen. „Foto's helpen om de bevalling een plekje te geven. Als vrouw on derga je het proces, maar om het achteraf als toeschouwer te zien, is een mooie aanvulling. De va ders maken natuurlijk ook wel foto's, maar die zijn vaak on scherp, omdat ze met andere dingen bezig zijn." Het fotograferen en begeleiden van bevallingen is goed te com bineren, zegt Meyners. Hoe ze dat precies doet, wil ze liever niet zeggen. „Tijdens een beval ling zijn er genoeg momenten waarop je tijd hebt om te foto graferen." Meyners wil met haar reporta ges laten zien hoe mooi een be valling kan zijn. „Ik wil de kracht van de vrouw vastleggen. Het draait om emotie, sfeer, inti miteit en liefde. Ik fotografeer de blikken van de ouders en de de tails zoals een streling. Dat waar deren mensen ontzettend." zaterdag 10 juni 2017 GO - Kim Meyners Nathalie en Wilco van Belzen hebben de ge boorte van Jax stap voor stap laten vastleggen: van de weeën, tot aan de ont moeting met de andere kin deren. FOTO'S MARRY FERMONT Nathalie en Wilco van Belzen uit Arnemuiden lieten in juli vorig jaar de geboorte van hun zoontje Jax fotograferen door Marry Fermont. „Ik vind het mooi dat het natuurlijke proces van de bevalling in beeld gebracht wordt", zegt Nathalie. „Je krijgt zelf niet alles mee. Daarom zijn de fo to's een mooie herinnering voor later." Haar man had aanvankelijk wat twijfels. „Ik dacht: 'moetje zo'n intiem moment nou vast laten leg gen?' En: 'Heb je dan geen last van zo'n fotograaf?' Maar Nathalie wilde het heel graag. En achteraf gezien ben ik er erg blij mee. De geboorte van een kind is één van de meest bijzondere gebeurtenissen in je leven. We hadden zelf nooit zulke mooie foto's kunnen maken." Nathalie: „Ik heb me van tevo ren ook wel afgevraagd of ik een fotograaf bij de bevalling wilde hebben. Maar ik heb to taal niet gemerkt dat ze foto's maakte." Het geboortealbum komt nog regelmatig op tafel. Nathalie glundert weer als ze de fami liefoto's van vlak na de ge boorte ziet. „De oudste kinde ren wisten niet dat ze een broertje gekregen hadden. Die smoeltjes toen ze binnen kwamen... Zulke foto's maak je zelf niet." Het stel vindt het achteraf jammer dat ze geen reportage hebben van de ge boorte van hun andere drie kinderen. „Als de oudste kin deren de foto's zien, dan vra gen ze vaak: 'waar is mijn album?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 115