II 14 WEE Bij bruiloften is het heel gewoon om een fotograaf in te huren, maar steeds vaker worden ook bevallingen vastgelegd. Geboortefotograaf Marry Fermont: „Een bevalling beleef je in een roes. Ouders kunnen door middel van de foto's alles reconstrueren." REPORTAGE GEBOORTEFOTOGRAFIE Als fotograaf lift je mee op de adrenaline van de ouders. Daar kan ik dagen opteren zaterdag 10 juni 2017 A Nathalie van Belzen: „De oudsten wisten niet dat ze een broertje gekre gen hadden. Die smoeltjes toen ze binnenkwamen..." foto marry fermont mont in bevallingen vast, in en rondom Zeeland. „Een bruiloft is een opgezet plan, maar een beval ling is niet geregisseerd. Dat vind ik er mooi aan. Als ik middenin de nacht moet opstaan voor een be valling, kost me dat wel moeite, maar zodra ik er ben, is het fantas tisch. Ik ga na afloop huppelend naar huis. Als fotograaf lift je mee op de adrenaline van de ouders. Daar kan ik een paar dagen op te ren. Dat is zo heerlijk!" Fermont wil een verhaal vertel len met haar reportages. „Een be valling beleef je in een roes. Ik wil - Marry Fermont dat de ouders door middel van de foto's alles kunnen reconstrueren. Als vrouw beleef je de bevalling bijvoorbeeld heel anders dan als toeschouwer. Ik fotografeer de emoties, maar ook details: de schoenen die de vrouw aan had, het glaasje appelsap op tafel, maar ook bijvoorbeeld het spugen. En dan niet het spugen zelf, maar wel de man die zijn vrouw vast houdt." Net als de verloskundige moet je als geboortefotograaf altijd paraat kunnen staan. Fotografen vragen daarom ook tussen de 500 en 1500 euro voor een reportage. Fermont is vanaf de 38e week van de zwan gerschap oproepbaar. „Mensen Cornelleke Blok De eerste weeën, de nerveuze va der, het door knippen van de navelstreng, de blik van de moeder die voor het eerst haar kleintje ziet, de ont moeting met opa's en oma's en broertjes en zusjes: Marry Fer mont (37) uit Middelburg vertelt bevallingsverhalen met haar foto camera. Ze begon in 2011 als eerste ge boortefotograaf van Nederland. De laatste tijd heeft Fermont er flink wat vakgenoten bij gekregen: steeds meer aanstaande vaders en moeders laten de geboorte van hun kind fotograferen. „Mensen zeggen wel eens: 'waarom zou je foto's willen van een moment waarop je er zo slecht bij ligt?' Maar het is zó mooi! Het gaat over liefde, over oerkracht. Puurder dan dit wordt het niet", zegt Fermont. Ze was bezig met de opleiding tot verlos kundige toen ze op het idee kwam om bevallingen te fotograferen. „We hadden een college waarin met foto's uitgelegd werd hoe het hoofdje wordt geboren. Ik zei te gen klasgenoten: 'wat zou het fan tastisch zijn om foto's te maken van een geboorte'. Ik ben gaan zoeken op internet, maar het woord 'geboortefotografie' be stond nog niet als zoekterm in Google. Op Amerikaanse websites vond ik juist een heleboel: de foto's zagen er precies uit zoals ik in mijn hoofd had. Zó mooi. Ik dacht: als dit in het preutse Ame rika kan, dan moet het hier ook aanslaan. Toen is de bal gaan rol len." De afgelopen zes jaar legde Fer- Geboortefotograaf Marry Fermont. foto mechteldjansen GO Puurder dan dit wordt het niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 114