Wonen aan het water in Zeeland 10 ZE Andrea Janssens exposeert in Pand 3 in Philippine Meld u nu aan! Andrea Janssens (1953) woont en werkt in Terneuzen en is vooral schilder. Daarnaast tekent zij en maakt ze objecten. www.woneninveerhaven.nl Start verUooP nieuwe tase Little islands of joy' is een schilderij dat niets voor stelt. Ik zie vormen en vormpjes op een licht grijsblauw fond waar hier en daar een zweem van roze doorheen schemert. De grootste vorm is ook roze en lost bijna op in de achtergrond. De andere vormen zijn steviger van kleur. Ze zijn samen in een onbe paalde, wat gedempte sfeer. Soms raken ze elkaar. Tasten ze elkaar af. Er is ook afstand. In twee gevallen komen rood en geel in een vorm samen. Juist omdat ik de vormen niet kan plaatsen blijf ik kijken en leer ik ze beter kennen. Ik vind ze eige naardig. Ze lijken zomaar te be staan, zonder andere reden dan dat kleuren zich naar die diffuse om geving hebben bewogen en daar een vorm hebben aangenomen, die eruit ziet alsof hij weer kan veranderen. Eigenlijk is alles in be weging in dit schilderij. Ik moet denken aan wolken en aan eencelligen. Maar het meest associeer ik de compositie met ge dachten en gevoelens. Elke kleur en elke vorm is er één. Andrea Janssens schilderde ze. Dus mag ik aannemen dat het de hare zijn. Maar haar tastende werkwijze wijst er eerder op dat ze zich aan haar hebben vertoond, dan dat zij ze bewust heeft gecreëerd. Onbewust Die veronderstelling wordt ook veroorzaakt door de andere schil derijen die in Pand 3 in Philippine hangen. Het zijn steeds vormen die voor even gestold lijken tot wat ze zijn. Geen weergaven van iets wat Janssens waarnam. Haar waar neming valt samen met het ver schijnen van de vormen die onbe wust ontstaan. Als ik dat idee verbind met de ti tel dan zijn die vormen en kleuren zowel de aanzet voor een gevoel van geluk als er de uitdrukking van. Het zijn plekjes waar Andrea Janssens blij van werd. En omdat zij subtiel tovert met verfis dat ge voel besmettelijk en word ik dat ook. Andrea Janssens schildert wie zij is. Iemand die haar weg zoekt in het leven Ik weet niet welke concrete as sociaties zij had of heeft bij de we reld die zij al schilderend zichtbaar maakte. Ik kan wel aan mijzelf vra gen waarvan ik blij word. En of ik verschillende soorten vreugde ken. Binnenwereld In haar schilderijen verkent An drea Janssens zowel het schilderen zelf als haar binnenwereld en zet zij mij aan mijn eigen innerlijk te beschouwen. Andrea Janssens schildert wie zij is. Iemand die haar weg zoekt in het leven. Ik herken dat. Ik noem de vlekken le vensmomenten. Het kunnen ook eigenschappen zijn. Of bezigheden. Ik merk dat het werk van Janssens mij tot be- schouwen brengt. Beschouwen in de zin van stilstaan bij wie ik ben. Omdat ze goed schildert. Meer informatie: of neem contact op met de makelaars Nieuwe fase! Ruime woningen op royale kavels, met prachtig uitzicht en alle voorzieningen binnen handbereik Luxe vrijstaande woningen Stijlvolle twee-onder-een-kap woningen Statige hoek- en tussenwoningen Keuze uit verschillende types Vanaf 175.000,- v.o.n. zaterdag 17 juni a.s. 11.00 -15.00 uur Projectlocatie Veerhaven Kruiningen Projectontwikkeling: Verkoop: STAD ZEELAND arcus zaterdag 10 juni 2017 Verbeelding van bestaan Nico Out 'Little is lands of joy' van Andrea Janssens. Tot en met 30/6: Pand 3, Gentse- breedstraat 3, Philippine. Donder dag en vrijdag 13.00-16.30 uur en op afspraak: 0115-491991. Veerhaven wonen met mooi vooruitzicht ROOSENDAAL VLISSINGEN Kruiningen nvm makelaars KNOKKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 111