Dumoulin wil nu ook in Zwitserland doordenderen Jakob Fuglsang wint de eerste bergrit in Dauphiné naar PSV 29 van markante Sam Allardyce Tom Dumoulin is redelijk afgemat. Daar doet hij niet geheimzinnig over. Feestje hier, huldiging daar, drie loodzware Giro-weken in de benen bovendien. Hij leeft nog al tijd op een roze wolk én wordt ge leefd. Dinsdag vloog hij nog per pri vé jet van Maastricht naar Rotter dam, op weg naar een talkshow in het kantoor van sponsor Sunweb. Kotsmisselijk kwam hij er aan, na een nogal onrustige vlucht. „Feit is dat het twee drukke we ken waren", zegt Dumoulin. Van uithollen na zijn historische over winning is alleen in letterlijke zin op de fiets sprake geweest. „Nor maal gezien krijgt de vorm geen grote knauw van die twee weken na de Giro, maar nu heeft de wereld wel een beetje op zijn kop gestaan." Daarom is het ook de vraag hoe goed zijn vorm de komende negen dagen in de Ronde van Zwitserland zal zijn. De Limburger heeft drie duurtrainingen achter de rug, maar zijn voorbereiding is allesbehalve maniakaal geweest. Het parkoers in Zwitserland is hem echter op het lijf geschreven. Vandaag opent de ronde met een proloog van 6 kilometer in Cham, volgende week zondag wordt er af gesloten met een 28 kilometer lange tijdrit in Schaffhausen. Daartussen wordt er ook flink geklommen, maar lang niet zo zwaar als in Italië vorige maand. En dus, stelt Du moulin, gaat hij zich mengen in de strijd voor het klassement. Dat was altijd al de bedoeling en daar veran dert een historische Giro-zege he lemaal niets aan. Tijdritten Hij past er - ondanks de vermoeid heid - voor alleen de proloog en tijdrit als prioriteiten aan te stip pen. „Met die instelling kom je niet zo heel ver in het wielrennen. Er zijn drie grote rondes, waarvan de Giro er één is. Als je alle andere wedstrijden wegzet als wedstrijden die niet belangrijk zijn, dan wordt het een heel moeilijk verhaal." Zeker is dat Dumoulin blikvan ger is. Na zijn zege in de honderdste editie van de Giro, voor erkende rondewinnaars Quintana en Nibali, begint zonder twijfel een nieuw hoofdstuk in zijn wielerloopbaan. Onzichtbaar meefietsen is er hoe dan ook niet meer bij. LA MOTTE-SERVOLEX Jakob Fuglsang heeft gisteren de zesde etappe in het Critérium du Dau phiné gewonnen. In de eerste echte bergetappe in de voorbereidings- koers op de Ronde van Frankrijk, van Pare des Oiseaux naar La Motte-Servolex over 147,5 kilome ter, won de Deen van Astana het sprintje van Richie Porte en Chris Froome. Porte nam wel de gele lei derstrui over van de Belg Thomas De Gendt. Aan de voet van dé klim van de dag, de Mont du Chat, hadden zes koplopers een voorsprong van ruim zeven minuten. De Belgen Oliver Naesen en Serge Pauwels zaten mee. Pauwels (48ste met 3.38 ach terstand op De Gendt) was op dat moment de virtuele leider. De Mont du Chat, van de buitencate gorie met een gemiddeld stijgings percentage van 10,3 procent, was echter een flinke maat te groot. In de Dauphiné volgen nog twee bergetappes. Vandaag wordt in de zevende etappe een gedeelte van de Alpe d'Huez beklommen. Vanuit Aoste wordt 168 kilometer gekoerst via de Col de Sarenne (buitencate gorie) naar de beroemde berg. tekende er in augustus 2010 en le verde in november zijn contract al weer in na amper zes gespeelde wedstijden. Palace is sinds 2013 weer terug in de hoogste Engelse klasse en ein digde sindsdien steeds tussen plek ro en 15. Risico Als het daadwerkelijk tot gesprek ken komt, neemt De Boer uiter aard wel een risico, want clubs van het kaliber Palace of Swansea City (dat ook al eens interesse in hem toonde) kunnen ook zomaar weer jarenlang terugvallen naar het tweede niveau in Engeland. de troefkaart Lozano opgeborgen. In Mexico volgen de verhalen el kaar snel op. Twee weken geleden was Lozano volgens de krant AS rond met Celta de Vigo. Gisteren werd het verhaal van Herrera mas saal opgepikt. Zijn lezing stemt overeen met de strategie die PSV-directeur Toon Gerbrands onlangs ontvouwde. Gerbrands gaf, zonder namen te noemen, aan dat PSV in de toe komst inkomsten denkt te kunnen halen uit zelf gescoute spelers, die door topclubs gekocht worden. Door hen op een lager niveau rijp te maken voor de absolute top en een financiële vergoeding af te spreken, zou PSV kunnen profiteren. zaterdag 10 juni 2017 Twee weken na zijn winst in de Giro d'ltalia start Tom Dumoulin alweer in de Ronde van Zwitser land, een van de zwaardere rit tenkoersen van het jaar. Mét ambities voor het klassement, maar ook lichte twijfels. Pim Bijl Cham Frank de Boer Dumoulin had in alle drukte ook nog tijd om met zijn vriendin Pink pop te bezoeken. Hier in gesprek met directeur Jan Smeets. fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 103