L Mexicaans international Lozano lijkt op weg 28 Club uit Premier League ziet in Nederlandse coach opvolger Crystal Palace wil Frank de Boer als trainer. De club ziet hem als opvolger van Sam Allardyce. Kluivert alweer weg bij PSG Notermans (84) overleden Geen nieuw contract Zlatan Na de Serie A wordt de Premier League mogelijk het nieuwe werk terrein van Frank de Boer. Het En gelse Crystal Palace heeft serieuze interesse in de 47-jarige trainer. De Londense club uit de Premier League is op zoek naar een opvolger voor Sam Allardyce, de markante Engelse manager die vorige maand zelf besloot te stoppen. Engelse media speculeerden gis teren dat er al gesprekken zouden lopen. De Boer zeifis zich zoals be kend aan het oriërenteren op zijn toekomst. Het is inmiddels zeven maanden geleden dat hij werd ont slagen bij Internazionale en in het nieuwe seizoen wil hij weer aan de slag. Buitenland De Boer heeft zijn zinnen gezet op het buitenland en hij heeft altijd gezegd dat hij het fantastisch zou vinden om een keer in de mier League te werken. In zijn tijd als trainer bij Ajax (hij werd vier keer achter elkaar kampioen met de Amsterdamse ploeg) kreeg hij al meerdere aanbiedingen, onder meer van Liverpool, maar steeds besloot hij zijn verbintenis bij zijn werkgever te respecteren. Bij de top in Engeland zijn mo menteel geen vacatures in de dug out. Wel lager op de ranglijst. Palace is niet de enige club met interesse. ^Palace is sinds 2013 weer terug in de hoogste Engelse klasse en eindigde sindsdien steeds tussen plek 10 en 15 De Boer werd de afgelopen maan den genoemd bij Bayer Leverkusen en recent hoorde hij nog de plan nen van Club Brugge aan. Hij be sloot echter te wachten en inmid dels presenteerden de Belgen deze week Ivan Leko als hun nieuwe coach. Van Aanholt Bij Crystal Palace speelt momenteel de Nederlander Patrick van Aan holt. De verdediger kwam afgelo- r q pen januari over van Sunderland, omdat hij graag herenigd wilde worden met zijn oude trainer Allar dyce. Met Selhurst Park heeft Palace nog zo'n karakteristiek oud stadion als thuishaven. Roestig, maar bij zonder sfeervol, met elke thuis wedstrijd goed gevulde tribunes. En de selectie telt best een aantal aansprekende namen zoals de Bel gische spits Christian Benteke, de Fransen Johan Cabaye en Steve Mandanda (keeper) en Wilfried Zaha, spits van Ivoorkust, die ei- genlijk afgelopen zondag in de Kuip tegen Oranje had moeten spelen, maar geblesseerd ontbrak. En Edgar Davids, die droeg ooit ook het rood-blauwe shirt, al was dat maar een blauwe maandag. Hij Afgelopen week gaf president Jesüs Martinez van zijn huidige club Pa- chuca al aan dat PSV met twee Spaanse clubs in de race is om de linksbuiten aan te trekken. PSV wilde daar niet op reageren. Oud-bondscoach Miguel Herrera van Mexico joeg de transferther mometer gisteren nog wat verder omhoog door te stellen dat PSV geen concurrentie meer heeft van Celta de Vigo en Real Sociedad. Lo zano komt, volgens hem, op huur- basis voor twee jaar naar Eindho ven. Via een constructie waarbij Manchester City de eigenaar van zijn transferrechten wordt. PSV zou via een financiële deelname wel kunnen profiteren. De clubleiding van PSV ontkent dat er sprake is van een deal. Eerder wilde technisch manager Marcel Brands helemaal niets zeggen, na dat hij Lozano het predicaat 'on haalbaar' toebedeelde. Daarin zit hem nu net de kneep. Zodra Brands het woord onhaal baar uitspreekt, spitsen de trouwe fans in Eindhoven meteen hun oren. Brands is nooit te beroerd tot een potje poker met de media in transferperiodes. Dat is ook de ach terban van PSV niet ontgaan. Onhaalbaar Met Gaston Pereiro, Bart Ramselaar en Héctor Moreno zijn bij PSV spe lers actief die, voor hun komst naar Eindhoven, door Brands werden afgeschreven als onhaalbaar. De transfersoap rond Pereiro duurde maanden en die wist Brands uit eindelijk naar zijn hand te zetten. Vorig jaar deed hij een schriftelijke bieding (met Brands' handtekening onder de PSV-papieren) op Nicolas Lombaerts, waar volgens hem niet op geboden was. „Ik heb er sinds de winterstop niets meer over gehoord", zei Brands drie weken geleden over de situatie rondom Lozano. In april gaf hij aan rond de winterstop met Manchester City over een koop- en huurconstructie rondom de Mexi caan te hebben gesproken. De kapi taalkrachtige Britten hadden toen te horen gekregen dat Lozano onge veer 20 miljoen euro moest kosten en vonden dat volgens Brands veel te gortig. Voor PSV is zo'n bedrag al helemaal niet op tafel te leggen en dus had Brands, naar eigen zeggen, zaterdag 10 juni 2017 VOETBAL Patrick Kluivert (40) vertrekt als technisch directeur van Paris Saint- Germain, meldde de Parijse club gisteren. De oud-top- spits van onder meer Ajax ging in juli vorig jaar aan de slag bij de Franse topclub. Vorige week werd de 49- jarige Portugees Antero Henrique als sportief direc teur aangesteld in Parijs. Kluivert kreeg een andere functie aangeboden door de leiding van PSG, maar hij weigerde die. De Parijse topclub moest de landstitel afstaan aan AS Monaco en werd in de achtste finales van de Champions League op sensationele wijze uitge schakeld door FC Barce lona (4-0, 6-1). VOETBAL Na een lang ziektebed is voormalig in ternational Jan Notermans (foto) donderdagavond in het ziekenhuis van Sittard op 84-jarige leeftijd overle den. De 25-voudig interna tional van Oranje (twee doelpunten) leed aan de ziekte van Alzheimer. No termans voetbalde tussen 1955 en 1965 voor Fortuna '54 en Sittardia. Hij debu teerde in 1956 in het Ne derlands elftal. Na zijn voetbalcarrière ging Noter mans verder als trainer. Hij leidde bijvoorbeeld Hel mond in 1982 naar de titel in de eerste divisie en pro motie naar de eredivisie. VOETBAL Zlatan Ibrahimo- vic (35) krijgt voorlopig geen nieuw contract bij Manchester United. De Zweedse spits staat op de lijst van spelers uit de Pre mier League met aflopende contracten, die in principe allemaal op 30 juni vertrek ken bij hun clubs. Ibrahimo- vic (vorig seizoen in 46 wedstrijden goed voor 28 doelpunten) is momenteel herstellende van een zware knieblessure. De toekomst van Ibrahimovic is voorals nog onduidelijk. Volgens Engelse media mag de Zweed gebruik blijven maken van de faciliteiten bij Manchester United om te revalideren. Mogelijk leidt dat op termijn alsnog tot een nieuw contract. Crystal Palace wil Maarten Wijffels Rotterdam Frank de Boer, eerder dit seizoen als trainer van Inter nazionale, in gesprek met Senna Miangue. fotoepa Opnieuw is in Eindhoven Zuid- Amerikaanse transferkoorts uit gebroken. In Mexico wordt PSV wederom nadrukkelijk in ver band gebracht met aanvaller Hirving Lozano (21), die gisteren nog scoorde voor de nationale ploeg van de Mexicanen. Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 102