II Restauranteigenaar in Domburg zet dieven te kijk met foto op Facebook Sb K» 14 ZE Spelertje VC Vlissingen zou RBC'ertje de keel hebben dichtgedrukt zv Volgens Roosendaler Rob Schijvenaars werd zijn 12-jarige zoon bijna gewurgd op het voetbalveld in een wedstrijd tegen VC Vlissingen. Hij heeft de politie en voetbalbond KNVB ingeschakeld. Voorzitter Chris van Tiel van VC Vlissingen noemt het geval 'schromelijk overdreven'. „Mijn zoontje voetbalt al sinds zijn zesde, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt", zegt Rob Schijve naars uit Roosendaal. Zijn 12-jarige zoon zou zaterdag bijna zijn ge wurgd door een ongeveer even oude tegenstander, tijdens een voetbal wedstrijd tussen jeugdteams van RBC Roosendaal en VC Vlissingen. Zelf ontsnapte Schijvenaars dankzij alerte omstanders ternauwernood aan een vechtpartij met de vader van de tegenstander, waarin hij naar ei gen zeggen zeker het onderspit zou hebben gedolven. „Die man had me helemaal gesloopt, hij was zó agres- Ja, ze weet ook wel dat er geen zwaar misdrijf is gepleegd. Een flesje olie en een flesje azijn, dat is het dan, beide op Tweede Pink sterdag weggenomen door bezoe kers van haar restaurant in Dom burg. Maar voor eigenaresse Petra Bonte was er voldoende reden om een foto op Facebook te plaatsen. „Je kunt die voor i euro kopen bij de Action. Maar het gaat me totaal niet om de waarde. Van ander mans spullen hoor je gewoon af te Het gaat me niet om de waarde. Van andermans spullen hoor je af te blijven blijven", zegt de eigenaresse van Mexicaans restaurant El Fuego over de gestolen flesjes. Ze kan er met de pet niet bij. Bonte is boos en vooral teleurgesteld. „Je doet je best voor je gasten, werkt keihard en dan pikken ze iets van je... Nota bene in het bijzijn van de kinde ren. Dat kan toch niet?" Dinsdagavond laat plaatste ze een bericht op Facebook, inclusief een foto. De gezichten van het ge- sief." Vlissingen-voorzitter Chris van Tiel, noemt het wurgverhaal 'schromelijk overdreven'. „Het was gewoon een vechtpartijtje tussen twee jongens." Het begon volgens Schijvenaars toen zijn zoon de bal uit het doel pakte na een tegengoal. „Hij hield de bal daarbij even vast om wat tijd te rekken, zoals je dat ook wel eens bij profwedstrijden ziet. De tegen stander - hij schijnt 13 te zijn - kwam op hem af, zei 'niemand spot met mij' en greep hem bij de keel. Ik zag m'n zoon worstelen en val len. Die tegenstander ging bovenop hem zitten met z'n handen om mijn zoons nek. Twee grensrechters vlogen erop af en konden hem met zin met drie kinderen zijn onher kenbaar gemaakt. De tekst luidt: DIEFSTAL! In bijzijn van je kids! Goed voorbeeld..... Bontes Facebookbericht heeft al veel reacties opgeleverd. Zowel ne gatieve als positieve. „Dat wist ik van te voren", zegt Bonte. „Maar ik sta nog steeds achter het bericht. We leven in een tijd waarin de straffen laag zijn en mensen steeds vaker over een grens gaan. Ik vind dat niet kunnen." Op de Facebookpagina van El Fu ego reageren mensen verbaasd op de aanwezigheid van camera's in het restaurant. „Als we bij jullie eten, worden we gefilmd? Jammer dat ik dat niet wist, vind dit geen fijn idee", schrijft iemand. Bonte: „Mensen staan er niet bij stil waar ze worden gefilmd. Tegenwoordig hangen bijna overal camera's. Op straat, in winkels." En dus ook in restaurant El Fu ego. „Ik zal eerlijk zeggen dat we die jaren geleden hebben aangeschaft omdat er binnen het bedrijf werd moeite losmaken. Mijn zoon kon daarna alleen maar naar adem hap pen. Hij was bijna aan het overge ven. 'Papa, ik was er bijna niet meer geweest' zei hij tegen me." Terwijl Schijvenaars zich om z'n zoon bekommerde, kwam de vader van de jongen op hem af. „Volgens de man had zijn zoon het niet ge daan en als dat wel zo was zou daar wel een reden voor zijn. Ik legde hem zo rustig mogelijk uit wat er gebeurd was, maar hij deed z'n zon nebril af en gaf die aan iemand die achter hem stond. 'Ik ga nu je rug breken en ervoor zorgen dat je deze dag niet meer kunt navertellen' zei hij. Nu ben ik zelf 1.95 meter, maar deze man was een maatje te groot voor me. Ik dacht: nou Rob, daar ga je. Net op dat moment sprong ie dereen er bovenop, voorzover ik kon zien allemaal ouders van de te genpartij. Ik moest tot bedaren ko men en ben weggelopen met m'n vrouw en zoon." Schijvenaars ging uiteindelijk naar het politiebureau, om aangifte te doen van mishande ling en bedreiging. gestolen. Maar ook voor de veilig heid van onze gasten en om bij voorbeeld actie te kunnen onder nemen bij een eventuele inbraak nemen we alles op", vertelt Bonte. „We hebben er profijt van. Zo is er bijvoorbeeld een keer een dure ca mera blijven liggen op een tafel. Op de camerabeelden konden we zien dat die in een verkeerde tas was ge stopt. De eigenaar was superblij dat de camera werd gevonden." Met een bordje op de voordeur waarschuwt Bonte haar gasten dat er cameratoezicht is. Dat is ver- Mensen staan er niet bij stil dat ze worden gefilmd. Tegenwoordig Kangen bijna overal camera's plicht. „We bekijken de beelden al leen als er aanleiding voor is, anders niet. Ik had natuurlijk aangifte kun nen doen, maar uit ervaring weet ik dat dat een hoop rompslomp geeft en het levert vaak niks op. Met mijn Facebookbericht hoop ik een sig naal af te geven naar die mensen. Dat ze een les leren en denken: wat waren we daar nou aan het doen? Het gaat ons echt om het principe. Mijn man zegt altijd tegen ons per soneel: al wil je een wc-rol meene men, vraag het dan gewoon, dan krijg je het. Maar pik het niet." Als de betreffende gasten zich melden, haalt Bonte de post op Fa cebook weg. Eerder niet. Schijvenaars en zijn vrouw laten het daar niet bij zitten en hebben ook de KNVB ingelicht over het ge beurde. Ze willen er alles aan doen Ik ga nu je rug breken en ervoor zorgen dat je deze dag niet meer kunt navertellen, zei de vader van die jongen om de speler en zijn vader te laten royeren. „Dit gaat te ver." Schijve naars zei gisteren nog niets gehoord te hebben van VC Vlissingen. „Dat vind ik wel schokkend. Van RBC hebben we van alle kanten steun gekregen." Een woordvoerder van de KNVB laat desgevraagd weten dat de bond de zaak gaat onderzoe ken. Chris van Tiel, interim-voorzitter BRIEVEN Compostbak Voor u een compostbak (krant 19 mei) koopt, moet u zich wel realiseren dat nog niet verteerde compost een waar feestmaal is voor ratten. Als u dan een com postbak aan huis plaatst, hebt u kans dat zich een hele familie rat bij u vestigt, plus nazaten. En dat is meestal niet zo'n pretje. Compostbakken die op een moestuin staan ver van je eigen huis zijn natuurlijk geen pro bleem. Ratten maken gangen naar de compostbak en bijten er een gaatje in waardoor ze mak kelijk in en uit kunnen. Het is maar dat u het weet, voor u een dure compostbak koopt. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg van VC Vlissingen, vindt dat Schij venaars de kwestie enorm aandikt. Volgens hem was er sprake van vechtpartijtje tussen twee jongens ('zoals dat wel vaker gebeurt, ook op het schoolplein'), waarbij het zoontje van Schijvenaars juist de eerste klap zou hebben uitgedeeld. Dat er aangifte is gedaan, vindt hij nogal zwaar. „Voor zover ik weet, is de vader niet bedreigd." Van Tiel vindt het vervelend dat het voorval in de publiciteit komt, omdat zijn vereniging zo ten on rechte in een kwaad daglicht zou worden gesteld. „Wij proberen kinderen bij te brengen dat een voetbalwedstrijd gewoon een leuk potje moet zijn. En ja, er gebeurt tussen toeschouwers wel eens wat. Maar té enthousiaste ouders spre ken wij aan op hun gedrag." Een politiewoordvoerder beves tigt dat er aangifte is gedaan en dat er een onderzoek loopt. Het be stuur van RBC reageerde gisteren niet op herhaalde verzoeken van deze krant om commentaar te ge ven op de kwestie. Snelheid Waterschap Scheldestromen wil in buitengebieden nieuwe snelheidslimieten invoeren (krant 9 mei). Wat een verspil ling van geld en energie. Steek energie en geld in dingen die er echt toe doen in plaats van dit soort geneuzel. Veilig heid? 30 Kilometerzones wor den niet of nauwelijks gehand haafd, laat staan de 60- en 80 ki lometerzones in buitengebie den. Wie gaat dit controleren en wie betaalt dit dan? Hoe kun je zoiets verzinnen. Scheldestro men, doe iets nuttigers met het geld van de belastingbetaler. J.Vos Lepelstraat 22, Wolphaartsdijk U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen, telefoon 08801-30210 I donderdag 8 juni 2017 'Wurgpoging' bij voetballertjes Ine Cup Vlissingen/Roosendaal Nadat bezoekers een olie en azijnstel uit haar restaurant pik ten, zette de boze eigenaar Petra Bonte van El Fuego in Domburg een foto van de die ven op Facebook. Het gaat haar om het principe. Eldridge Pentury Domburg -Petra Bonte, eigenaar El Fuego Maandagavond 2e pinksteravond kwamen jullie vragen of ik een plekje had voor 2 volwassenen en 3 kinde ren. Op dat moment was het volle bak, maar heb er alles aan gedaan dat jullie rond 18:00/18:30 terug kon den komen om gezellig bij ons te komen eten. U genoot schijnbaar erg van de olie en azijn dat als stelletje op tafel stond. U besloot dit zonder te vragen mee te nemen en in uw tas te laten verdwijnen. Had het op z'n minst gevraagd... nu is het DIEFSTAL en dan ook nog eens waar uw kinderen bij zaten... iets om je kapot voor te schamen... ik hoop dat u zichzelf herkent en ons een PB doet. Ik heb uw naam nog van de re servering. Ik wacht uw bericht af! -Petra Bonte -Rob Schijvenaars twi.; jst*. 's, - t. i Compostbak. foto frank de roo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71