II Dubbelslag Gijs Baan Nieuw zaalvoetbalavontuur in Azië voor Khalid el Hattach Lucky Ajax op bezoek 13 APOLLO'69 JUBILEUM Ad Tramper (56) schreef een boek over de Bevelandse dorpsclub. „De waarheid bestaat niet", meent de luie vrijwilliger'. Leken zullen denken dat Apollo'69 haar vijftigja rig jubileum twee jaar te vroeg viert. De club werd echter niet in 1969, maar in 1967 opgericht als Sport vereniging 's-Gravenpolder. Na twee seizoenen fuseerde de dorp sclub met De Beren uit Baarland en kwam er een nieuwe naam. Voor menig inwoner van het Zuid-Bevelandse dorp zal deze in formatie gesneden koek zijn, weet Ad Tramper. De Goesenaar met 's-Graven- polderse roots schreef een jubile umboek over de dorpsclub. Tram per werkt als archivaris bij de ge meente Vlissingen. „De voorzitter zei vorig jaar tegen me: 'Jij bent toch hele dagen bezig met boekjes schrijven?'. De club kent diverse verhalen. Hij wilde de waarheid boven tafel krijgen. Maar de waar heid bestaat niet." ACTIVITEITEN Tramper putte informatie uit naslagwerk en hield een aantal in terviews. In zijn boek belicht hij onder meer de beginjaren van de vereniging. De naam van de dorp sclub is namelijk een bijzondere. „In de periode dat de club fu seerde, was iedereen in de ban van de Apollo-reizen. Neil Armstrong zette dat jaar als eerste mens voet op de maan, toevalligerwijs op mijn verjaardag." De archivaris noemt zichzelf een 'luie vrijwilliger'. Hij droeg het shirt van Apollo'69 pas op zijn 28ste. ,,'s-Gravenpolder bestaat uit orthodox gereformeerden en 'de rest'. Sommige mensen en gezin- Bij de oprichting werden de kleuren van de shirts andersom geleverd nen willen - volgens hun geloofs overtuiging - niets met de club te maken te hebben. Ik kom ook uit kerkelijke kringen en was niet het type kind dat zijn nek uitstak." Toen Tramper voor het eerst de voetbalschoenen aantrok, woonde hij in Kloetinge. Toch koos hij voor Apollo'69. „Hier spelen vrienden en bekenden. Vroeger bracht ik de folders van de winkel van mijn ou ders rond. Ik weet nog precies waar iedereen woonde. Dat 'wij karakter' is van toepassing op het hele dorp. De vereniging heeft een regionale functie." In het jubileumboek richt Tram per zich niet op uitslagen en bij zondere wedstrijden. Hij kijkt puur naar de vereniging en alles wat daarbij komt kijken. Van ac commodatie tot sponsoren wer ven. En van bestuursaangelegen heden tot kantinepraat. Vooral de 'nutteloze weetjes' boeien hem. Tramper: „Het shirt van de club was eerst blauw, met een witte streep op de borst. Bij de oprich ting werden de kleuren andersom geleverd. Tegenwoordig zou ieder een er schande van spreken. Toen dacht men: deze extra kosten zijn niet op te hoesten voor een mid denstander. We passen de tekst in onze statuten gewoon aan." Een ander voorbeeld gaat over de naam van de club. „Het viel me op dat deze op vier verschillende manie ren geschreven is. Ik heb niet kun nen achterhalen hoe 'onze' naam daadwerkelijk luidt. We houden het daarom gewoon op 'Apollo'." Om meer te weten te komen over het reilen en zeilen van de club, is het jubileumboek een aan rader. Tramper kijkt er, na zes maanden hard werken, tevreden op terug. „Mensen denken vaak dat vroeger alles beter was. Maar ook in het verleden was er een vrijwilligerstekort en stond er soms drie man op de training. Het werd me duidelijk dat de club - zoals alle verenigingen - haar ups en downs kende. Maar in elke pe riode stonden er mensen op." Wegens slecht weer op zaterdag waren de 4.126 Zeeuws duiven op zondag om 7.20 uur gelost. Een één jarige doffer van Baan arriveerde om 11.43 uur en overbrugde daar mee de afstand tot Middelburg van 378 kilometer met een snelheid van 86 kilometer per uur. Geen enkele andere duif deed beter. Een minuut later kwam zijn tweede duif aan, wat goed was voor plaats twee. Baan speelt op deze vlucht vierentwintig van zijn acht entwintig ingezette duiven in de prijzen. "Ik had dit met die toene mende westenwind niet verwacht, bovendien kwamen ze uit alle rich tingen aangevlogen", vertelde Baan. Ik had dit met die toenemende westenwind niet verwacht De derde podiumplaats was voor Dick Beekman, ook uit Middelburg. De concoursduur bedroeg ongeveer vijftien minuten. Voor deze wed strijd hadden 335 liefhebbers dui ven ingezet. De komende weken gaat El Hat tach zich in Bandung met die club voorbereiden op de strijd om het AFF Futsal Championship. Dat toernooi wordt in Bangkok, de hoofdstad van Thailand, gespeeld en begint op zondag 2 juli. El Hattach speelde van maart tot mei voor Vamos FC Mataram en werd met die club - die onder lei ding stond van de Thoolse coach Hicham Benhammou - landskam pioen in Indonesië. In de finale versloeg Vamos uit gerekend Permata, de club waar de Vlissinger nu tijdelijk voor uit gaat komen. „Een dag na de finale werd ik al benaderd met de vraag of ik met Permata het toernooi om het AFF Futsal Championship zou willen spelen. Daar had ik wel oren naar." Champions League Later werd hij ook weer benaderd door Vamos, dat dankzij de ver overde landstitel volgende maand in de Aziatische Champions League uit mag komen. „Maar toen was ik al in een vergevorderd sta dium met Permata", aldus El Hat tach. De Vlissinger is niet de enige versterking die Permata heeft bin nengehaald. „Ze huren twee spe lers van Black Steel, dat is de kam pioen van vorig jaar. Eén van hen was dit seizoen topscorer. En ze hebben ook Rico Zulkarnain, een freestyler uit Wales, aangetrokken. Permata heeft ingekocht om die beker te winnen. Wij zijn ook echt de favoriet, heb ik begrepen. Als we die beker inderdaad winnen, dan staat dat weer goed op mijn cv." donderdag 8 juni 2017 Vijftig jaar lang 'ups en downs' Len Wolters 's-Gravenpolder De jubileumactiviteiten star ten morgen om 19.00 uur met een receptie. Om 20.15 uur volgt er een wedstrijd ter ere van Ko Buijze, die al sinds de oprichting spelend lid is. Zaterdag speelt Apollo'69 om 15.30 uur tegen Lucky Ajax. Entree voor niet-leden bedraagt 5 euro. Daarna volgt een feestavond met een dj en live muziek. - Ad Tramper Ad Tramper schreef een jubileumboek over dorpsclub Apollo'69. foto marcelledavidse Middelburger Gijs Baan heeft op de vlucht uit Fontenay sur Eure pakt beslag gelegd op de eerste twee plaatsen in het Afdelings concours. Marcel Buijsse Oostburg - Gijs Baan, winnaar Khalid El Hattach stapt van daag opnieuw op het vliegtuig naar Indonesië. De zaalvoetbal ler uit Vlissingen heeft een overeenkomst voor een maand gesloten met Permata Indah Manokwari. Barry van der Hooft Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70