OZCAN AKYOL B Bejaarde Bets mist ineens60.000euro of bel ons 088 - 70 70 600 /efiD 6 Spanje, Italië Frankrijk Griekenland, Kroatië Italië1239 NORWEGIAN Column I urgemeester Ahmed Abou- .taleb van Rotterdam zei za- terdag in deze krant dat er minder migranten moeten wor den toegelaten, omdat 'het maat schappelijk draagvlak onder druk staat'. Als hij dit sentiment in zijn eigen stad voelt, moet hij die zor gen zeker uitspreken, dat is mis schien wel een essentieel onder deel van zijn ambt - waakzaam heid. Een ander citaat uit het inter view dat de aandacht trok: 'Het lijkt me logisch dat alle partijen vanaf het centrum naar rechts aan tafel gaan. De PW zit ook in het rechterkamp, dus ze zullen het met elkaar moeten rooien. Ik vind dat eerlijk naar de kiezer.' Dit is opvallend: hier gaat de eerste burger zich zelfs bemoeien met de landelijke politiek, iets wat hij in aanloop naar de Tweede Ka merverkiezingen absoluut niet wilde doen, ondanks herhaalde lijke pogingen hem te enthousias meren voor de strijd om het lijst trekkerschap. De woorden van Aboutaleb sorteerden effect bij lo kale politici van de PvdA. Tijdens het Haagse lijsttrekkers debat, afgelopen dinsdag, noemde wethouder Rabin Baldewsingh de Rotterdamse burgemeester Abou taleb 'knettergek', vooral vanwege de uitspraak over minder migran ten. Hij zegt het bovendien te be treuren dat populisme de PvdA heeft bereikt, een geluid dat hem doet gruwelen. De PvdA moet vooral onderling gaan bakkeleien over het migratie standpunt, dat kennelijk in elke stad anders is. De sociaaldemocra tie worstelt in Nederland al langer met haar iden titeit. als het geweten annex orakel van de PvdA. Hoewel hij duidelijk de keuze heeft gemaakt om langer in Rotterdam te blijven, kan hij het niet laten om zich ook te be moeien met wat de partij landelijk allemaal moet doen en vinden. Dat voelt niet goed. Zeker niet na afgelopen weekend. De uit spraken hebben intern voor on rust gezorgd en voor de buitenwe reld is het duidelijk dat de sociaal democraten nog steeds op zoek zijn naar het ideaal dat ze willen uitdragen. Aboutaleb zou een perfecte lei der van de PvdA zijn. Maar zolang hij die keuze niet durft te maken, moet hij zich vooral op zijn rol als burgemeester van Rotterdam rich ten. De stad verdient alle aan dacht. Zijn partijgenoten in de Tweede Kamer moeten het zelf zien te rooien. Aboutaleb profileert zich steeds vaker als het geweten van de PvdA Zoon Toon vertelt dat het geld er zeker een jaar lag. „We hadden het erover dat de bank steeds minder rente betaalt. En dat ze het misschien beter van de bank kon halen en moest verdelen on der haar zes kinderen en haar kleinkinderen." Dat deed de hoogbejaarde Bets niet. Ze bedacht zich volgens Toon. „Ze wilde het geld houden voor als er iets aan het huis gere pareerd zou moeten worden." Een tijdje geleden vroeg ze zich plots af hoe het met haar geld zou zijn. „Toen mijn broer ging kij ken, was het weg." Bets, die vroeger met haar man een bakkerszaak runde, ligt on dertussen wakker van het pieke ren. Ze zegt dat ze momenteel erg 'zenuwachtig' en 'rillerig' is. Ze heeft niet gemerkt dat iemand in de kruipruimte is geweest. „Het kan best zijn dat het maanden ge leden is gebeurd toen ze een tijdje in het ziekenhuis lag", denkt Toon. De familie treedt nu met het verhaal naar buiten in de hoop dat de dader wroeging krijgt. Gevolg is wel dat op internet volop wordt gespeculeerd over de toedracht. „Het doet pijn dat wordt gesugge reerd dat we de belasting of de verzekering willen tillen. Dat naar ons kinderen wordt ge wezen als mogelijke daders." Dat er geen sporen van inbraak zijn, doet vermoeden dat een be kende van de Doornenburgse er met het geld vandoor is. Toon zegt dat behalve zijn broers en t Familie treedt nu naar buiten in de hoop dat de dader wroeging krijgt zussen onder meer mensen van de thuiszorg, schoonmakers en fysiotherapeuten over de vloer komen. „Maar ik heb geen reden om hen te verdenken." De bond van verzekeraars zegt dat de gemiddelde inboedelver zekering hooguit 2.000 euro uit keert. „Iedereen kan wel zeggen dat-ie geld in huis had." De politie onderzoekt de zaak, maar kon er gisteren nog niets over zeggen. 'réis ind. 1 nacht Barcelona f.i if HET PREMIUM ALL INCLUSIVE CONCEPT BESTAAT UIT: (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) I W I IW* reizen nl donderdag 8 juni 2017 @ÖzcanAkyol Aboutaleb Maar wat mij eigenlijk het meest aan het interview met Aboutaleb op viel, is dat hij zich steeds va ker profileert De 95-jarige Bets Hoogveld uit het Gelderse Doornenburg is ten einde raad. 60.000 euro, verborgen in een stalen kistje in de kruipruimte, is verdwe nen. Geld waar ze lang voor heeft gespaard. Marc van Onna Doornenburg Premium 110% S""9 All Inclusive Cruises normaal IIU v.u. normaal Incl. vliegreis per Transavia vanaf Schiphol 8-daagse cruise o.b.v. Premium All Inclusive t.w.v. 650 p.p. incl. fooien en service charge 1 nacht Barcelona incl. ontbijt Palma de Mallörca Geniet van een fantastische cruisevakantie op de onlangs geheel vernieuwde Norwegian Epic van de zeer geliefde rederij Norwegian Cruise Line! Tijdens deze cruise vaart u naar het zonnige Italiaanse Napels, bezoekt u het historische Rome met al haar hoogtepunten, het mondaine Cannes en Palma de Mallorca. Deze reis is inclusief vliegreis, 8-daagse cruise o.b.v. Premium All Inclusive én 1 hotelovernachting in een uitstekend 4-sterren hotel in de bruisende stad Barcelona. U ontvangt nu tijdelijk 10% korting als u vóór 20 juni 2017 boekt! Gaat u ook met ons mee? zie stipreizen.nl/crnitb venetie Dubrovmk Kotor Santorini Incl. vliegreis per Transavia vanaf Rotterdam i/ 8-daagse cruise o.b.v. Premium All Inclusive t.w.v. 650 p.p. incl. fooien en service charge 1 nacht Venetië ind. ontbijt Ontdek Griekenland, Kroatië en Italië nu tijdens één van deze mooie 8-daagse cruises per 4-sterren Norwegian Star van de rederij Norwegian Cruise Line! Ontdek vanaf 1394 de Griekse Eilanden als Corfu, Santorini en Mykonos of kies vanaf 1115 voor de mooiste bestemmingen in Italië, Kroatië en Griekenland als Dubrovnik, Athene en Ravenna. Beide reizen zijn incl. vliegreis, 8-daagse cruise én 1 hotelovernachting in/ nabij Venetië met ontbijt. Boek deze indrukwekkende cruise en geniet tot 20 juni 2017 van 10% korting! Deze kans laat u toch niet liggen? zie stipreizen.nl/crngrb of stipreizen.nl/crnigb CRUISE LINE® Ontbijt, lunch, diner en diverse snacks gedurende de dag Onbeperkt keuze uit een grote diversiteit dranken (sterke drank, wijn, cocktails, frisdranken en sappen) 1 fles water (1L) per persoon per dag in de hut Diverse koffies in alle restau rants tijdens de maaltijden Service charge en fooien Volop entertainment en gebruik van vele faciliteiten Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Korting reeds verwerkt in de vanafprijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6