Verenigingen uit Breskens kunnen door nieuwe hal blijven sporten op park Zeebad Schoolgebouw Het Tij moet compleet op de schop als De Kustschool komt 7 Als De Kustschool in Cadzand komt, moet het conventionele schoolgebouw compleet op de schop, zegt scholenkoepel Escalda. Ruim honderd biertjes om te proeven zv Het gebouw van basis school Het Tij in Cad zand is precies zoals je je een klassieke school voorstelt. Een lange gang met aan weerszijden klasloka len waar knutselwerkjes voor de ra men pronken. Elke klas heeft zijn eigen, afgesloten honk. En dat is precies het probleem. Natuurlijk is het er gezellig en ja, sinds dit schooljaar wordt er ook al thematisch onderwijs gegeven. Maar als De Kustschool in Cadzand komt, moet er veel gebeuren. Heel veel, leggen schooldirecteur Kees Moelker, Escalda-directeur Ray mond de Jong en Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland-project leider Jan Ennik uit. Moelker: „Het is een gesloten, conventionele ruimte die niet past bij het onder wijs dat we geven." Kortom: de ruimte zit het onderwijs in de weg. Deze week werd bekend dat er geen nieuwbouw voor De Kust school komt op een centrale plek tussen Retranchement, Nieuw- vliet, Cadzand en Zuidzande. De openbare basisscholen in de eerste twee dorpen zijn al dicht, de scho len in Cadzand en Zuidzande gaan volgend jaar samen. De vier Es- calda-scholen worden één school waar een nieuw onderwijsconcept wordt gebruikt, volgens de IPC- methode die van thematisch on derwijs uitgaat. Een nieuwe school is echter te duur, besloten B en W van Sluis. Daarom gaat scholenkoe pel Escalda noodgedwongen over op plan B, het verbouwen van een bestaande school. De gemeente Sluis neemt daarvoor de kosten op zich, want die omarmt het project wel degelijk, gaf wethouder Jack De ruimte zou grondig verbouwd moeten worden Werkman aan. In overleg met ou ders werd eerder besloten dat plan B de verbouwing van de school in Cadzand zou zijn. Maar, wie rond loopt op de school, begrijpt het probleem. De Jong: „Het gebouw moet flexibiliteit mogelijk maken. Het moet grondig verbouwd wor den." Eigenlijk alleen de buiten muren kunnen blijven staan. „Dit is een concept van de 21e eeuw en zo'n gebouw zet je niet voor een paar jaar neer", vult Ennik aan. Dat betekent concreet open ruimtes, flexibele wanden, veel glas, ateliers in thema's en lokalen die op één centrale ruimte uitko men waar leerlingen zelfstandig aan de slag kunnen en van elkaar kunnen leren. Nu wordt er ook al op die manier gewerkt, maar door de afgesloten ruimtes is dat behel pen. De school in Zuidzande is meer open en gebouwd op die vi sie, maar is weer een stuk kleiner. De Jong: „We gaan met ouders in overleg over de locatie." NIEUW NAMEN Een internatio nale bierproeverij op de grens van Nederland en België. In gemeen schapscentrum De Kauter in Nieuw Namen treffen zaterdag en zondag 24 Nederlandse en Belgi sche bierbrouwers elkaar, onder wie die uit Groede, Sint Jansteen, Goes en Ossenisse. Meer dan hon derd bieren kunnen geproefd wor den. Voor 8 euro kopen bezoekers een speciaal proefglas en drie con sumpties. Een biertje kost daarna 1,50 euro. Het glas is een collectors item: er staat een 'Kauterse mol' op. „Er is duidelijkheid", vertelde de Sluise wethouder Jack Werkman dinsdagavond in een commissie vergadering van de Sluise gemeen teraad. De aanleiding was een po sitieve brief van Roompotdirec teur Jurgen van Cutsem, die de wethouder kreeg na gesprekken met het recreatiebedrijf. Daarmee komt een einde aan de onzeker heid die korfbalclub BKC en ten nisclub De Boskreek ruim twee jaar hadden over de toekomst van sporthal Scheldeveste op park Zee bad. Roompot wilde op die plek aanvankelijk een nieuw hoofdge bouw zetten waar geen sporthal in was opgenomen. Dat leidde tot protest van raadsleden en clubs. Onlangs trok BKC weer aan de bel, omdat de hal in de nieuwe plan nen niet groot genoeg zou zijn. Met de brief wordt de kou uit de lucht gehaald. Roompot bena drukt dat zij niet van de sporthal af wil en dat de plannen het tegen deel bewijzen. De afspraken uit de oorspronkelijke overeenkomst van 1996 worden nagekomen. Die nam Roompot over van de toenmalige eigenaren van sporthal Schelde veste. Dat betekent dat er een sporthal met afmetingen van 44 bij 24 meter komt, die is opgeno men in de plannen voor een nieuw centrumgebouw. Voor de inboe del en het onderhoud daarvan is Roompot niet verantwoordelijk en is dat ook officieel nooit geweest, staat in de brief. Het bedrijf doelt daarmee op klachten over onder meer een ka pot scorebord. Roompot is verant woordelijk voor onderhoud aan de wegen, het parkeerterrein, straat- en terreinverlichting, riolering en brandkranen. „Het scorebord staat niet in dat contract", verduidelijkte Werkman. Uurtarief Met een nieuwe zaal, gaat wél het uurtarief voor zaalhuur omhoog. Op dit moment is de huur voor de korfbal- en tennisvereniging ge middeld tachtig procent goedko per dan andere sportzalen in Zee land. Werkman: „Dat worden markt conforme prijzen die gelden in de omliggende gemeenten." donderdag 8 juni 2017 Alleen de muren mogen blijven Sophie Stockman Cadzand -Raymond de Jong, Escalda- directeur Beide dagen kan geproefd worden tussen 13 en 20 uur. Meer informatie op bpnn.eu. Sportclubs uit Breskens kunnen opgelucht ademhalen. Ze heb ben de zekerheid dat ze kunnen blijven sporten op park Zeebad. Roompot bouwt er een nieuwe hal, die voldoet aan de wensen van de verenigingen. Sophie Stockman Breskens Thematisch onderwijs is volgens de bestuurders een succes, maar met de huidige indeling van de school is het behelpen, fotospeternicolai Jan Ennik, Kees Moelker en Raymond de Jong (vlnr) weten pre cies hoe de kustschool er moet zou moeten zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67