C9 Realisme bij de ziekenhuizen 'Superluxe cabines op strand zijn decadent' M)\ CDA hekelt planning van Rijkswaterstaat Vingers in de lucht 2 PAKKETBEZORGING KLACHTEN Het is een grote ergernis: pakjes komen niet aan of worden ergens in de tuin gedropt. Klaag niet bij de pakketbezorger, zegt de Consumentenbond, maar bij de winkel. Commentaar Soms is een verstandshuwelijk het hoogst haalbare. Eraan vooraf gaat meestal een scala aan bewegingen: aantrekking, toenadering, afstoting, berusting. In het huidige verstandshu welijk van de Zeeuwse ziekenhuizen zit bovendien de component concurrentie. Die factor is te herleiden tot de volstrekt overspannen verwachtingen van ziekenhuisbestuurders in Midden-Zeeland. Die streefden decennia lang naar topzorg in Zeeland, geconcentreerd in Goes. Dat ZorgSaam in Terneuzen voor zware medische ingrepen prima samenwerkt met Belgische instellingen, maakte boven de Westerschelde geen indruk. Bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis bleef men dromen van een hoogwaardige instelling met veel specia lismen. Sinds een paar jaar probeert de Commissie Toekomstige Zorg Zee land (CTZZ) de samenwerking te verbeteren. Ondertussen heeft fi nanciële nood het ADRZ in de handen gedreven van het Erasmus MC te Rotterdam. ZorgSaam blijft vooralsnog buiten die fusie. Dat stimuleert natuurlijk niet om meer samen op te trekken. Deson danks is er wel vooruitgang geboekt. Beide instellingen hebben hun financiën beter op orde en zij lijken ook voor het overige met beide benen op de grond te staan. Beide ziekenhuizen accepteren inmid dels dat Zeeuwen veel specialistische zorg buiten de provincie moe ten zoeken. Voor de CTZZ is dit allemaal niet goed genoeg. De commissie ziet nog mogelijkheden voor het behoud van bepaalde specialismen in Zeeland als de partijen uit hun gewapende vrede komen. Maar voor alsnog lijkt het verstandiger te koesteren hoe het nu is. Zeeuwse be stuurders kunnen er wel een punt van maken dat ZorgSaam toch nog wat meer toenadering wil dan het ADRZ, maar dat zal de tere ver houdingen waarschijnlijk geen goed doen. De Zeeuwse ziekenhuis zorg was ziek en is hersteld. Dat telt. Commissie ziet nog kansen als beide partijen uit hun gewapende vrede komen KNOKKE De man die ooit de so bere en zuinige 'frigoboxtoeristen' veroordeelde, komt nu in het ge weer tegen overdreven luxe op het strand van Knokke. Burgemeester Leopold Lippens van Knokke-Heist vindt de superluxe strandcabines op 'zijn' strand maar niks. De excentrieke graaf reageert daarmee op de komst van zeer luxe strandhuisjes aan de boulevard. Die zijn voor duizenden euro's per sei zoen te huur. Wie dat wil, krijgt er service van een ober of kan de koel kast voor aankomst laten vullen met drankjes en hapjes naar wens. Dat is wel erg decadent, vindt Lip pens. „Volgend jaar is het gedaan met dit soort uitspattingen. Wij hebben die hier niet nodig." De uitspraken van de burge meester zijn opvallend. Jaren gele den baarde hij juist opzien door het kapittelen van 'frigoboxtoeristen' - ofwel mensen die hun eten en drinken in een koelbox mee naar het strand nemen. Slecht voor de horeca, vond de burgemeester. Anthony Wittesaele, de schepen van strandzaken, nuanceert de uit spraken van Lippens enigszins. „Alle ontwikkelingen op het strand Volgend jaar is het gedaan met dit soort uitspattingen. Wij hebben die hier niet nodig zijn jaarlijks onderwerp van evalu atie", liet hij aan Belgische media weten. „Dus ook dit soort nieuwig heden." ALMANAK Ze komt uit een familie die hele maal gek is van wielrennen, de 8-jarige Emma uit Ovezande. En waar je mee omgaat, word je mee besmet, zeggen ze wel eens. Niet zo lang geleden maakte Emma in de klas een klassiek gebaar: twee vingers in de lucht. Al generaties lang het signaal dat een toiletbe- zoek noodzakelijk is. De juf re ageerde met enig wantrouwen op het zwaaiende handje. Want veel kinderen willen gewoon even de klas uit. „En Emma, wat is het pro bleem?", vroeg de juf. „Ik moet heel nodig een DuMoulinnetje doen juf!" Op jacht naar boef in wijk Orgelcyclus in basiliek Avondvierdaagse in en om 't Steen SCHOUW 17 t/m 25 juni 2017 Bij de Consumentenbond komen veel klachten binnen over pakket bezorging. Het meest over PostNL, maar dat is met 500.000 bezorgde pakjes per dag dan ook veruit de grootste pakketbezorger van het land. De grootste ergernissen? Niet ontvangen of verkeerd bezorgde pakjes en het 'doodlopen' van track-en trace-codes. 4.000 klachten kwamen er de af gelopen twee jaar binnen over PostNL bij de Consumentenbond en het onlineplatform Klachten kompas. Maar ook over andere, kleinere, bezorgdiensten wordt veelvuldig geklaagd. De grootste er gernis? Niet ontvangen pakjes. Om maar gelijk met de deur in huis te vallen: wie op een pakje wacht, moet zich altijd melden bij de (web)winkel waar het is besteld. Want, bena drukt de Consumen tenbond, de pakket dienst heeft een over- Rijkswaterstaat moet de planning van wegwerkzaamheden in Zee land beter afstemmen met de pro vincie. Dat vindt de Statenfractie van het CDA. Die heeft vragen ge steld over de lange files op de dins dag na pinksteren. Als gevolg van wegwerkzaamhe den ontstond eergisterochtend een file van twintig kilometer op de A58 richting Bergen op Zoom. Vol gens het CDA is het niet de eerste keer dat Rijkswaterstaat aan de weg werkt op een moment dat het druk is vanwege vakanties, feestdagen of evenementen. Niet urgente onder houdswerkzaamheden moeten volgens de christendemocraten worden gepland op dagen dat er weinig toeristen worden verwacht. Afspraak Statenlid Maarten Janssens wil van het dagelijks provinciebestuur we ten in hoeverre Rijkswaterstaat de werkzaamheden afstemt met an dere wegbeheerders zoals de pro vincie. Dat is de afspraak, maar daar lijkt het nu niet op. Hij vraagt of provinciebestuur invloed heeft ge had op de planning van de werk zaamheden van het afgelopen jaar en welke maatregelen worden ge nomen om vergelijkbaar fileleed te voorkomen. donderdag 8 juni 2017 -Leopold Lippens, burgemeester Knokke-Heist Tip? redactie@pzc.nl PHILIPPINE De politie en de ge meente Terneuzen hou den morgen 'Boef in de Wijk' in Philippine. Daarbij worden deelnemers via social media op de hoogte gehouden van de handel en wandel van een dief die zich in de omge ving ophoudt. Bedoeling is dat die uiteindelijk wordt aangehouden. Aan melden kan via info@bre- deschoolphilippine.nl. Aanvang is om 18.30 uur bij basisschool Laureyn. HULST De basiliek in Hulst is de komende tijd het toneel van vier orgelconcerten. De eerste is morgen, van Marcel van Westen (foto). Daarna volgen Leo van Doeselaar (23 juni), Ute Gremmel-Geuchen (7 juli) en Pieter van Dijk (21 juli). Aanvang steeds om 20.00 uur, maar op 23 juni om 19.00 uur, ge volgd door een optreden van het Zeeuws Orkest. Kaarten zijn te koop via orgelconcertenhulst.nl. SINTJANSTEEN Vanaf gemeenschapshuis De Warande aan de Wil- helminastraat in Sint Jansteen start maandag avond 12 juni de Avond wandelvierdaagse. De deelnemers, onder wie traditioneel veel kinderen, kunnen kiezen uit twee af standen; 5 en 10 kilome ter, die beide langs mooie plekjes in en om het dorp voeren. Inschrijven kan op alle dagen vanaf 18.00 uur. Meer info: dewa- rande@zeelandnet.nl BELEEF DE KUNSTSCHOUW IN ZEELAND Hedendaagse kunstroute langs 35 karakteristieke binnen- en buitenlocaties VRIJ TOEGANKELIJK www.kunstschouw.nl O Kunstschouw Zeeland Pakje nog niet bezorgd? Cornelleke Blok Jeffrey Kutterink Vlissingen Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64