Goese politiek betreurt vertrek René Verhulst Schapen wassen met een schuurspons Politie moet betalen 1 £- 6 Hij werd op handen gedragen door de inwoners „Zowel op persoonlijk vlak als voor Goes vind ik het een verlies", stelt fractievoorzitter Johnny Lu- kasse van de SGP/CU. „René Ver hulst is een goede burgemeester, die ook zeer benaderbaar is voor inwoners. Ik weet zeker dat hij het met zijn kwaliteiten ook in Ede goed zal doen. Ik zie hem met pijn in het hart vertrekken." CDA-wethouder Derk Alssema spreekt woorden van gelijke strek king. „Ik werk heel fijn met hem samen." Ook hij noemt de vertrek kende burgemeester een sterke be stuurder die dichtbij de inwoners staat. „Hij is ook een echte doe ner." Alssema zegt dat hij er niet raar van opkijkt dat iemand met de kwaliteiten van Verhulst nog een stap wil maken in z'n carrière. Vanuit de oppositie klinken ook lovende woorden. „Verhulst heeft goed werk verricht in Goes", vindt Carel Bruring van GroenLinks. „Hij werd op handen gedragen door de inwoners." Bruring is niet verrast dat de burgemeester het 'hogerop' zoekt. „Hij is er van be gin af aan open over geweest dat Goes waarschijnlijk niet voor de eeuwigheid zou zijn. Hij was na tuurlijk ook nog vrij jong toen hij hier begon. Dan vind ik dat een ge zonde instelling." Moeilijke dossiers PvdA-voorman Wiert Omta vindt dat Verhulst goed heeft geope reerd in alle moeilijke dossiers waar Goes momenteel mee te ma ken heeft. „Als we een burgemees ter met dezelfde kwaliteiten te rugkrijgen, ben ik tevreden." „Dit is mijn schaap!", roept de 7-ja- rige Jibbe. Met een druipend sponsje in zijn hand klautert hij op 'zijn' Wolliekoe, die als versteend in het gras ligt. Letterlijk, want het dier van zwerfkeien en staal maakt onder deel uit van de groepjes kunstscha pen die ruim een jaar geleden op drie grasveldjes in de Goese Noord- hoek zijn neergezet. Kinderen uit de wijk woonden toen de onthulling bij en bedachten namen voor de schapen. Gisteren gingen ze in groepjes op pad om de dieren te wassen, zodat alle tien schapen er weer fris bij staan. De wasbeurt maakte onderdeel uit van een fotopuzzeltocht, verzorgd door de wijkvereniging en leerlingen van het Calvijn College. Terwijl Anna (2) met een paars schuursponsje een van de schapen onder handen neemt- netjes met de zachte kant, zoals opgedragen - bui gen Liselot (9), Benthe (5), Stijn (7) en de andere groepsgenoten zich over schapenvragen. Een schaap eet gras, dat vinden ze niet zo moeilijk. Lastiger zijn de vragen hoe oud een schaap kan worden en wat de naam is van een moederschaap. Met een beetje hulp van de begeleiders ko men ze een heel eind, of in ieder ge val wagen ze een realistische gok. Wethouder Loes Meeuwisse komt de kinderen nog even helpen met het schapenwassen, en zo is de beestenboel in de Noordhoek aan het eind van de dag als nieuw. INLOOPAVOND Hoogspanningsstation Riland OUD-VOSSEMEER De politie van Zeeland-West-Brabant moet van de Raad van State een particuliere hondengeleider uit Oud-Vossemeer een schadever goeding van 13.050 euro betalen. Dat is 12.000 euro minder dan waar hij om had gevraagd, maar meer dan de politie wilde beta len. Die wilde immers geen cent geven. De Raad van State is het eens met de 65-jarige beveiliger, die niet met zijn naam in de krant wil, dat hij en zijn speur hond door schuld van de politie een tijdje niet konden werken. De Raad stelt vast dat de poli tie weken te laat is geweest met het verlengen van zijn beveili gingspas, waarvoor de man op tijd een aanvraag had ingediend. Omdat hij begin 2016 niet in be zit was van een geldige pas kon hij niet deelnemen aan een peri odieke keuring van zijn speur hond bij de Koninklijke Neder landse Politiehonden Vereni ging. De hond had daardoor niet het vereiste certificaat. Omdat de hondengeleider, die als zelfstandige werkt, niet kon worden ingezet, is hij een aantal bewakingsopdrachten op evene mententerreinen misgelopen. Voor deze gederfde inkomsten eiste de man een schadevergoe ding van 25.000 euro. De werke lijke schade was volgens de Oud- Vossemeerder eigenlijk veel ho ger, zo'n 42.000 euro aan omzet- schade. De Raad van State vindt dat de hondengeleider die hogere om- zetschade niet hard heeft ge maakt. Het bestuursrechtscol lege maakte zelf een berekening en stelde op basis van zijn uurta rief een schadebedrag van 13.050 euro vast. Daar kan de Oud-Vos- semeerder het mee doen. Wel stelt de Raad ondubbelzinnig in de uitspraak vast dat de politie schuldig was aan het laten liggen van de aanvraag van de Oud- Vossemeerder. IN DE REGIO Politiek café SP over duurzaamheid Ouderen- middag Feestcafé MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 8 juni 2017 BB De reacties op het vertrek van burgemeester René Verhulst naar Ede zijn eensluidend: we gunnen het hem van harte, maar wat is het jammer dat hij weg gaat. Rob Paardekam Goes - Carel Bruring, GroenLinks Ellen Jobse Goes Dinsdagavond 13 juni 19:00-21:00 organiseert aannemer SPIE een inloopavond over de bouw van het 380 kV Hoogspanningsstation Rilland. In opdracht van TenneT realiseert SPIE dit in de periode tot en met eind 2018. De heiwerkzaamheden starten eind juni. U bent van harte uitgenodigd om op 13 juni langs te komen in het Dorpshuis Rilland (Hoofdweg 45) www.zuid-west380kv.nl GOES SP Goes houdt morgen een politiek café rond het thema duurzaam heid. Kees Steen- dijk, biologisch boer van de Koren schoof, vertelt dan over zijn onderne ming. SP-staten- fractielid Sylvia Tuinder legt uit welke initiatieven de SP wil nemen op provinciaal niveau. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur in het gebouw van de Zuidwester aan Rommerswalestraat 1 in Goes. Toegang is gratis, de zaal is open vanaf 19.30 uur. WEMELDINGE De activiteitencom missie Wemeldinge houdt morgen een ouderenmiddag. Deze bijeenkomst staat in het teken van de Franse week en het oorlogsmu seum in Kapelle. Ei genaar Andries Looijen vertelt over zijn museum Vitality. Ook wordt er een zomerbingo gehou den. De ouderen- middag begint om 14.00 uur in de Wemel aan het Dorpsplein in We meldinge. Entree bedraagt zeven euro. THOLEN Het Feestcafé in Tholen geeft zater dag een Duizend en een nacht-feest voor mensen met een beperking. Bezoekers kunnen zich verkleden als sprookjesfiguur. Het feest begint om 19.30 uur in ge meenschapscen trum Meulvliet aan Zoekweg 8 in Tho len en duurt tot 23.00 uur. Entree bedraagt 2,50 euro. ACTIE VOOR VOEDSELBANK ï^ar.i irt GOES Leerlingen van het Goese Lyceum hebben gisteren een cheque van 277 euro overhandigd aan de Voedselbank. Naast geld hebben ze ook goederen ingezameld voor het goede doel. De leerlingen hielden verschillende activiteiten en verkochten broodjes en smoothies. Zowel leerlingen als docenten, maar ook buurtbewoners brachten hun levens middelen naar school voor de Voedselbank. Ook waren er verschillende donaties, fotomarcelledavidse GOES Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Be- weegtuin Goes- Zuid, 10.30 uur - In loop; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Wijkcen trum de Spinne, 16.00-20.00 uur- Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Boekhandel De Ko peren Tuin, 19.30 uur - Interview met schrijver Murat Isik HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband Heinkenszand V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, Sten geplein, 10.00-12.00 uur - Digitale in loopochtend; Hoef bladstraat 1,11.00- 12.00 uur-Gratis sporten onder be geleiding in de Be- weegtuin KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur - Bingo KORTGENE Kaaioprit 1,10.00- 17.00 uur - Open stelling Museum 't Ouwe Uus over werken en wonen in de vorige eeuw KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur - Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen RILLAND Centrum, vanaf 14.00 uur - Kermis SCHORE Dorpshuis, 20.00 uur - Open les Zumba fitness door Claudia Buda SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur - E- book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen 'Bewegen voor 50+' ;Bibliotheek Moerzicht, 10.00- 12.00 uur - Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen Jibbe (links) en Anna poetsen de schapen in Goes, fcto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58