t 4dgn Duitsland**** 4 Hoge straf voor moord op agent Overstappen levert geld op Zes Venezolanen en een man uit Bonaire zijn gisteren door de rechtbank in Bonaire tot ja renlange celstraffen veroor deeld voor de moord op de Ne derlandse politieagent Ferry Bakx. De zwaarste straf ging naar de 21-jarige Venezolaanse schutter. Hij kreeg 19 jaar cel straf. Tegen de man was 25 jaar gevangenisstraf geëist. Een man uit Bonaire die de anderen naar het eiland haalde om de overval te plegen, kreeg con form de eis 20 jaar celstraf op gelegd. De rechtbank veroor deelde de andere Venezolanen tot respectievelijk 18,16,14,13 en 12 jaar gevangenisstraf. Bakx, die sinds 2013 op het ei land als agent werkte, werd in augustus 2016 vermoord nadat hij een groep Venezolaanse overvallers op heterdaad be trapte tijdens een geweldda dige overal op een vakantiehuis op Bonaire. In het huis verbleef een Nederlandse familie. Bij een achtervolging die volgde, werd de agent van achteren in zijn hoofd en rug geschoten. Hij overleed kort daarna. Het moment is daaren je benter klaar voor... doe het nu gewoon, schat Nederlands stembiljet was onhandelbaar Het stembiljet voor de Tweede Kamerverkiezingen van afge lopen maart was voor som mige kiezers onhandelbaar. Nederland moet kijken of er geen gebruiksvriendelijker stembiljet te ontwerpen valt, vindt de Organisatie voor Vei ligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Vooral oude ren, slechtziende en laaggelet- terde kiezers konden vaak moeilijk overweg met het langgerekte stempapier, oor deelt de OVSE op grond van de verslagen van waarnemers. Langer aan de navelstreng Ontslagen om intimidatie Arrestatie in Manchester www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg Overstappen van energieleveran cier gebeurt steeds vaker via tus senpersonen, zoals energieadvi seurs die aan huis komen of onli- nevergelijkers als Pricewise en Gaslicht.com. Maar voor de consu ment is totaal onduidelijk hoeveel zij in rekening brengen, omdat energieleveranciers de advieskos- ten verrekenen in de tarieven. Op vergelijkingssites kunnen de tarieven flink verschillen, blijkt uit een inventarisatie van deze krant. Voor een gezin met twee kinderen kan het verschil in de jaarrekening oplopen tot wel 280 euro. Zo kost een jaar elektriciteit en gas van E.ON bij utility-provider.nl ruim 2.044 euro, terwijl gaslicht.com hetzelfde aanbiedt voor 1.762 euro. Om een einde te maken aan on doorzichtige adviestarieven, is brancheorganisatie Vrijhandels Organisatie voor Elektriciteit en Gas (VOEG) voorstander van een convenant waarin energieleveran ciers en -adviseurs afspraken ma ken over een redelijke vergoeding voor energieadvies. Om neutraal advies te garanderen, moeten energieadviseurs bovendien niet afhankelijk zijn van provisies. Het convenant is een initiatief van het Nationaal Duurzaamheid Instituut (NDI). „Voor energieaf nemers moet helder worden hoe veel ze betalen voor het advies en of dat in verhouding staat tot de geleverde prestatie", zegt NDI-di- recteur Kelly Ruigrok. „Met het convenant willen we de perverse prikkel van provisie tegengaan." Provisies Communicatiemanager Erik Ter heggen van brancheorganisatie Energie Nederland stelt dat prijs verschillen tussen vergelijkingssi tes niet alleen te maken hebben met provisies. Energieleveranciers hanteren per website soms ver schillende tarieven. Het is verwarrend als leveran ciers op vergelijkingssites verschil lende tarieven aanbieden, reageert Sanne de Jong van Gaslicht.com. „Wij willen mensen juist helpen beter en makkelijker keuzes te ma ken door onafhankelijk te infor meren over prijzen. Per overstap per ontvangen we een vaste ver goeding. Die vergoeding is bij ons altijd gelijk, naar wie men ook overstapt. Zo zijn wij in staat onze service onafhankelijk en gratis aan te bieden. Energieleverancier Essent stelt dat niet zozeer een gebrek aan transparantie het probleem is, maar wel het feit dat adviseurs en prijsvergelijkers geen volledig aan bod kennen. „Vergelijkingssites Vergelijkingssites tonen niet het complete marktaanbod CONCURRENTIE claimen dat zij het volledige marktaanbod presenteren. Dat is niet het geval", zegt Ronald Sut muller van Essent/RWE. „Het is voor de consument belangrijk dat hij altijd bij de energieleverancier zelf checkt of er nog een scherper of completer aanbod is." Ook toezichthouder ACM con stateert dat onlinevergelijkers vaak niet volledig zijn. „Vergelijkingssi tes zijn een handige manier om snel verschillende energieaanbie dingen met elkaar te vergelijken", meent woordvoerder Jeroen Nug- teren. Hij raadt aan meerdere sites te gebruiken. „Er zijn veel verschil len tussen vergelijkingssites." 3 dagen Gent**** Giethoorn diner**** donderdag 8 juni 2017 GO KRALENDIJK Michelle Carter (20) uit het Amerikaanse Massachusetts stuurde haar vriend sms'jes om hem over te halen zelfmoord te plegen. Dat deed hij. Zij riskeert nu 20 jaar celstraf. DEN HAAG LEIDEN Het Leids Universi tair Medisch Cen trum (LUMC) heeft een tafel ontwikkeld, waarop te kleine ba by's zorg kunnen krijgen zonder dat de navelstreng al is doorgeknipt. „Er kan nu gewacht worden met afnavelen totdat de ademhaling goed op gang is geko men", aldus neona toloog Arjan te Pas. „Dat geeft een be tere doorbloeding bij de kwetsbare pas geborene." SAN FRANCISCO Taxidienst Uber heeft twintig kan toormedewerkers ontslagen na klach ten over seksuele in timidatie. Nog eens zeven werknemers kregen een waar schuwing en 31 an deren moeten een cursus volgen. MANCHESTER De Britse politie heeft opnieuw een arrestatie verricht in het onderzoek naar de zelfmoordaan slag in Manchester. Een 20-jarige man werd in de wijk Har- purhey in Manches ter aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de aanslag. Twin tig mensen zijn tot nu toe gearresteerd. Twaalf van hen wer den zonder aan klacht weer vrijgela ten. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Provisie maakt energienota hoger, maar hoeveel? Er moet een einde komen aan ondoorzichtige provisies voor energieadviseurs en vergelij kingswebsites. Dat stelt brancheorganisatie van ener gieleveranciers VOEG. Provi sies maken jaarnota's tot hon derden euro's hoger. Tip: bekijk meer vergelijkingssites. David Bremmer Koen Voskuil Den Haag —Ronald Sutmuller, Essent/RWE Doordat de energiemarkt in Nederland enorm concurre rend is, kan switchen van energiebedrijf honderden eu ro's op jaarbasis schelen. Dertien jaar na de liberalise ring strijden 50 leveranciers om de gunsten van de con sument. Een gezin van vier dat op jaarbasis bij zijn ener gieleverancier rond de 2.000 euro kwijt is, kan bij vergelij kingssites als gaslicht.com, utility-provider.nl of price- wise.nl een deal van rond de 1.700 euro sluiten. Jaarlijks stapt een op de zes huishou dens over naar een ander energiebedrijf. In 2016 ging het om 1,25 miljoen huishou dens. Net over de grens nabij Düsseldorf, Duisburg en de bekende Oranje fietsroute! 3 nachten in 4* Hotel Dampfmühle (8,1) 3 keer een uitgebreid ontbijtbuffet Gratis wifi, parkeren, gebruik sauna en fitness Aankomsten t/m december. Betaal pas bij aankomst! 4* vd Valk Hotel Nazareth-Gent (7,9) 4* Fletcher De Eese-Giethoorn (8.1) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. koffie met gebak wq lx 3-gangen diner QO Gratis wifi en parkeren Gratis wifi en zwemmen O jr 11.in i.t nWifijiilÉi A Vijftig energieleveranciers strijden om de gunst van de klant, foto Hollandse hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4