Op ontdekkingstocht door de wereld van Sebastiao Salgado 9 CHECK DIT! Wouter Jansen (1982) groeide op in Zeeuws- Vlaanderen. Voor zijn studie aan het conservatorium verhuisde hij naar Rotterdam en werd op slag verliefd op de stad. Fanfare „Ik ben opgegroeid met muziek. Thuis stond altijd Radio4 aan. Ik wilde graag gitaar spelen, maar dat ging mooi niet door. Mijn moeder was dirigente van de fanfare in Lams- waarde, waar een tekort aan hoorns was. De keuze was dus snel bepaald. Ik was veel te klein voor die grote ronde toeter en begon met cornet. Maar niet lang daarna speelde ik hoorn. Als verenigingen me nu vra gen bij te springen, doe ik dat altijd." Rotterdam „Voor mijn studie aan het conserva torium verhuisde ik naar Rotterdam en ik was op slag verliefd op die stad. Ik voel me een Rotterdammer met Zeeuws bloed. Muziek betekent alles voor me, maar het is moeilijk om er een goede boterham mee te verdie nen. Omdat ik geen vaste orkestbaan vond, moest ik iets anders zoeken om de kost mee te verdienen. Een paar jaar werkte ik bij de gemeente, maar daar werd ik niet gelukkig van. Ik was dolblij toen ik aangenomen werd bij het Ro Theater. Ik mocht er meeden ken over de muzikale invulling van de voorstellingen. Ze weten daar hoe de podiumkunsten in elkaar zitten. Leraar „Toen ik door de economische crisis mijn baan bij het Ro Theater kwijt raakte, moest ik iets anders gaan doen. Ik liep al jaren met het idee rond om geschiedenis te gaan stude ren. Nu had ik de tijd en schreef me in voor de lerarenopleiding aan de Hogeschool Rotterdam. Niet omdat ik per se les wilde geven, maar omdat het vak geschiedenis me nou een maal boeit. Tijdens de eerste stage lessen dacht ik: 'Verrek, dit is nog leuk ook!' Ik geef nu les aan de Cal- vijn Bussiness School en wil dit nog jaren blijven doen." Favoriete plekjes „Als ik van Rotterdam naar Middel burg rijd, ga ik altijd over de dammen Feyenoord is mijn tweede passie. Ik mis geen enkele thuiswedstrijd en geniet van die prachtige natuur. Dan voel ik me Zeeuws, nou ja: meer een Zeeuw-Vlaming. Op de stranden zul je mij niet vinden, maar een bier tje op een terras of in een strandpa viljoen kan me wel bekoren. Ik kom in mijn vrije tijd alleen naar Zeeland voor de familie. Even mijn oma van 95 jaar bezoeken, naar de buren zwaaien en keuvelen met familie in de tuin bij pa en ma." Feyenoord „Feyenoord is mijn tweede passie. Ik mis geen enkele thuiswedstrijd. Ik was in de Kuip bij de kampioens wedstrijd tegen Heracles en een dag later bij de huldiging op de Coolsin- gel. Ik durf het best te zeggen: ik heb staan huilen. Wat een feest was dat." Uitgaan „Ik bezoek weieens een concert in Rotterdam. En als ik in mijn geboor testreek ben, ga ik uit in Hulst. Dan kom ik allemaal oude bekenden te gen. Lekker bijkletsen en oude koeien uit de sloot halen." Orkest „Ik speel derde hoorn in Het Zeeuws Orkest (HZO) en voel me daar echt op mijn plek. Ik speel al 17 jaar bij dit orkest. Sinds een paar jaar ben ik or kestcommissaris. Ik regel de logis tieke zaken: Staat alles op zijn plek? Zit iedereen goed? Is het licht niet te fel of te zwak? Ik moet me ook be kommeren om de solisten en regel de changementen bij de concerten. Daarnaast ben ik lid van de artistieke commissie die zich bezighoudt met de toekomstige programma's. Het is heerlijk werken met de collega's van HZO. Voor mij is dit het meest wel willende orkest van Nederland." donderdag 8 juni 2017 PZ Rotterdammer met Zeeuws bloed Jeanette Vergouwen Wouter Jansen Wouter Jansen: „Muziek is alles voor mij, maar het is moeilijk om er een goede boterham mee te ver dienen." FOTO FRANK DE ROO Zomerconcert Het Zeeuws Or kest. Op het programma staat ro mantische filmmuziek: Strijkerssere nade van Tsjaikovski, Skylive van Ba- lakrishnan en The American four Sea sons van Philip Glass (met medewer king van Mathieu van Bellen). Openbare repetitie: Zaterdag 10 juni, Zeeuwse Concert zaal Middelburg, 14.00 uur. Uitvoeringen: Donderdag 22 juni in Nieuwe Kerk in Zierikzee om 20.15. Vrijdag 23 juni in de Willibrordusba- siliek Hulst om 20.30 uur Zaterdag 24 juni in de Grote kerk in Veere om 20.15 uur. Meer informatie: Zeeuwsorkest.nl Naam voorstelling: Droomreis naar jouw paradijs Wie: Sebastiao Salgado Genre: Fototentoonstelling Leeftijd: Vanaf 6 jaar Waar: Nederlands Foto museum, Rotter dam Wanneer: Do 15 juni t/m zon 17 september Droomreis naar jouw paradijs is een ontdek kingsreis voor kinderen door de fototentoon stelling Genesis van de wereldberoemde Brazi liaanse fotograaf Se bastiao Salgado. De ex positie bestaat uit 250 foto's van natuur, dieren en mensen. Salgado (73) begon na zijn dertigste met foto graferen, na een studie economie. Hij maakte naam als een fotograaf die grote maatschappe lijke onderwerpen aan kaart. Zo fotografeerde hij voor Workers (1993) arbeiders over de hele wereld en bracht hij massamigratie onder de aandacht door hon gersnood en natuur rampen te fotograferen in Migrations (2000). Mens en natuur legde hij in 2013 vast in Gene sis. Deze tentoonstelling was eerder te zien in Londen en Parijs en strijkt nu neer in het Nederlands Fotomu seum in Rotterdam. Voor de fotoserie maakte Salgado meer dan dertig reizen en be zocht hij meer dan veertig landen. Met zijn camera bracht hij ver geten mensen en plek ken over de hele wereld in beeld. Het ene mo ment bevond hij zich in een ijskoude omgeving, Beeld uit de ten toonstelling Genesis, te zien in het Neder lands Fotomuseum. FOTO SEBASTIAO SALGADO het volgende in de hitte van de Savanne. En lang niet overal was zijn veiligheid vanzelfspre kend. Tijdens Droomreis naar Jouw paradijs wanen kinderen zich even in de voetsporen van de avontuurlijke fotograaf. Met een doe-het-zelf- boekje worden ze spe lenderwijs door de ten toonstelling geleid. De expositie is verdeeld in vijf geografische hoofdstukken: Planet South, Sanctuaries, Africa, Northern Spaces, Amazone en Pantanal. Bij verschil lende foto's moeten de kinderen opdrachten uitvoeren. Op die ma nier komen ze niet al leen meer te weten over ijsbergen, glet sjers, walvissen, pin guïns, olifanten en alba trossen, maar ook over de Braziliaanse foto graaf zelf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47