0) De nieuwe mummie overtuigt niet Overeind gebleven, maar net geen knock-out 6 Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Baywatch The Sense of an Ending Alien: Covenant Wonder Woman in Amerika Halle Berry in The Blob RECENSIE The Bleeder Drankhandelaar en bokser Chuck Wepner had een bijzonder talent in de ring: overeind blijven. Hoe vaak hij ook een rake linkse kreeg van zijn tegenstander, the Bleeder was niet neer te krijgen. In de jaren zeventig van de vorige eeuw was hij hard op weg een levende legende te worden, zeker omdat hij het mocht opnemen tegen de legendarische Muhammad Ali. Toen Sylvester Stallone zich liet inspireren door Wepners verhaal voor de uiterst succesvol gebleken Rocky Balboa-films, leek niets een moie toekomst voor de boomlange bokser in de weg te staan. Maar hij bleek zélf z'n grootste vijand: vrou wen, drank en het nachtleven bleken onweerstaanbaar. Hoofdrolspeler Liev Schreiber geeft alles in elke scène: hij zet zijn rol als immer ploe terende Wepner overtuigend neer. Maar het blijft kabbelen. Want uit het script blijkt te weinig waaróm deze man zo interessant is. Ondanks Schreibers krachtige spel resulteert The Bleeder daarom niet in een knock-out. v», *ctn Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Pirates of the Caribbean €1.521.000 2 (-) Baywatch €468.000 3 (3) King Arthur €154.000 4 (2) Alien: Covenant €128.000 5 (4) Guardians of the Galaxy €104.000 KOMEDIE De legendarische tv-serie krijgt met een nieuwe cast eindelijk een speel filmversie. Het grote verschil is dat de film wat toonzetting betreft veel rui ger is dan het origineel. DRAMA Jim Broadbent schittert in deze boek- verfilming als een barse man die wordt geconfronteerd met een ge beurtenis uit zijn verleden. Een nage laten dagboek brengt hem ertoe zijn verleden met andere ogen te bekij ken. SCIENCEFICTION Regisseur Ridley pakt na Prometheus de draad weer op in de A//'en-serie. Katherine Waterston treedt min of meer in de voetsporen van Sigourney Weaver in haar strijd tegen het onver woestbare ruimtemonster. donderdag 8 juni 2017 De stripverfil ming Wonder Woman - vol gende week in Nederland in première - kreeg al uitste kende recensies in de Ameri kaanse media. Regisseur Patty Jenkins denkt daarom aan een volgend avon tuur voor het hoofdperso nage - Gal Gadot - op Amerikaans grondgebied. De film van nu speelt in Eu ropa, tijdens de Eerste Wereld oorlog. Oscarwinnares Halle Berry wordt genoemd als de belang rijkste kandi date om de hoofdrol te spe len in The Blob. De rampenfilm is een remake van de gelijkna mige film uit 1958 waarin Steve McQueen zijn eerste be langrijke filmrol vertolkte. Het verhaal draait om een meteo riet die op de aarde inslaat. E Mummie Sofia Boutella spreekt een vloek uit in The Mummy (2017). FOTO UNIVERSAL PICTURES ACTIEFILM Regie: Alex Kurtzman. Hoofdrollen: Tom Cruise, Russell Crowe, Marwan Kenzari en Sofia Bou tella. Hij dacht het zelf altijd al, maar ook in The Mummy draaft Tom Cruise op als De Uitverkorene. Althans, die titel krijgt hij van de vrouwelijke mummie die na vijfduizend jaar ruw uit haar eeuwige slaap wordt gewekt. De door Cruise gespeelde Nick is een rasechte gelukszoeker en een verkenner in het Ame rikaanse leger die in Irak door toeval stuit op het ondergrondse graf van Ahmanet. Ooit werd zij gemummificeerd omdat deze prinses (gespeeld door de Algerijnse actrice Sofia Boutella) haar eigen familie om zeep had ge holpen. Niet bepaald een lieverdje dus. The Mummy voldoet aan alle eisen van het genre. Er wordt een vloek door de mummie uitgesproken. Een zoekgeraakt attribuut (een dolk met een edel steen) is heel belangrijk. En er loopt een geschifte wetenschapper (Russell Crowe) rond, die zich dr. Jekyll noemt. Ondanks deze basisvoor waarden overtuigt The Mummy niet. De film ont aardt in een one-man- show van Tom Cruise die even met zijn ontblote torso laat zien dat hij nog heel vaak de sportschool bezoekt. -A.Z. DRAMA Regie: Philippe Falardeau. Hoofdrol len: Liev Schreiber, Naomi Watts - Marieke Nieuwdorp A The Bleeder vertelt het ware verhaal van Chuck Wepner FOTO DUTCH FILMWORKS Christopher Lee als The Mummy (1959) Boris Karloff als The Mummy (1932)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44