MIJN HOBBY 8 11 ledereen weet hoe leuk het was om als kind huizen te bouwen met Legoblokjes. Shanna van Hooff (28) uit Kloosterzande doet het nog steeds. Ze heeft inmiddels een kamer vol eigen creaties. Eigenlijk spaarde ik als kind al Lego. Toen ik ouder werd, ben ik er mee gestopt, maar twee jaar geleden begon het weer te kriebelen. Ik heb toen alle Lego die nog bij mijn ouders lag opgehaald en ben weer begonnen met verza melen. Ik vind het leuk om eigen creaties te maken. Grote gebouwen vind ik het mooiste. Normale mensen doen er lang over om die in elkaar te zetten, maar ik ben in twee dagen klaar. Als ik begin, kan ik niet stoppen. Ik zit elke dag in mijn Legokamer te bou wen of dingen te veranderen. Twee tot drie keer per maand ga ik met een grote lijst naar een tweedehandswinkel om nieuwe on derdelen te kopen. Ook ga ik ieder jaar naar de Legobeurs in de Zeelandhallen in Goes. En een keer in het jaar gooi ik alles van de tafels af en maak ik eens goed schoon. Daar steek ik veel tijd in. Ik koop alles tweedehands, want Lego is erg duur. Er zit een tweedehandswinkel in Terneuzen waar ik altijd een volle bak heb voor twintig euro. Ik denk dat alles wat ik nu heb samen zo'n 2000 euro waard is. Nog niet, maar ik wil wel op beurzen gaan staan om mijn creaties aan anderen tentoon te stellen. Vroeger had ik een abonnement op een Legomagazine, maar dat is eigenlijk voor kinderen... Verder kijk ik veel op Pinterest en in Intertoysboeken voor inspiratie. Ik heb ook het computerprogramma Lego Digital Desig ner waarop je ontwerpen van anderen kunt zien en de onderdelenlijst kunt downloaden om ze na te maken. Mijn vriendin vindt het ook leuk. Ze bouwt weieens mee. Zij heeft ook een hobby, dus ze doet er niet moeilijk over. Mijn neefis nog fanatieker dan ik, die heeft een hele zolder vol. De cinema die ik voor Sinterklaas heb ge kregen van familie. Die is tweehonderd euro waard en vrij zeldzaam. Nee, dat niet. Schrikken doen ze wel als ze mijn kamer zien. Ze verwachten nooit dat ik zoveel heb. Ik ga een tijdje minderen, want ik moet geld sparen. Maar zodra ik weer genoeg ge spaard heb, ga ik zeker weer uitbreiden. Elk jaar zijn er weer nieuwe sets. Het stopt niet... donderdag 8 juni 2017 PC Als kind spaarde ik al Lego Gertie de Boey 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4 Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u weieens voor gek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Shanna van Hooff: „Ze verwachten nooit dat ik zoveel Lego heb." foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37