Wijkfeest om mensen te verbinden is 't Is maar dat je 't eet! 6 Evaluatierapport jaarwisseling Vlissingen De gegevens van twee 'vuurwerk- verdachten' zijn overgedragen aan het OM. De 17-jarige en 34-jarige staken een auto, brievenbussen en een papiercontainer in brand. Jus titie bekijkt of de bewijsbare fei ten ernstig genoeg zijn om tot ver volging over te gaan. De andere twee van de vier ver dachten die nog in beeld zijn bij het OM, vallen onder 'bijvangst'. Uit informatie op in beslag geno men mobiele telefoons bleken een 15- en een 18-jarige Vlissinger op 10 januari twee jongeren te heb ben beroofd. Veel beelden op de telefoons bleken intussen gewist, meldde een politiewoordvoerder. „Beelden met veel rook en mist le verden ook geen overtuigend be wijs op om echt daders te kunnen aanhouden." Met zeven aanhoudingen zijn slechts een paar overlastplegers 'gepakt', bevestigt Van den Tillaar. „Het is niet makkelijk om te be wijzen dat een bepaald persoon op een bepaald moment zwaar vuur werk afstak, dat tot schade aan ei gendommen leidde." Er is goed en gedegen gezocht en flink in het onderzoek geïnvesteerd Het intensieve onderzoek naar daders heeft de afgelopen maan den overigens wel tot meer 'bij vangst' geleid. „Zo is eerder een drugspand elders in de stad geslo ten, omdat het onderzoek sporen en bewijzen opleverde." Gemeente, brandweer, politie en stichting ROAT werken in Vlis singen al jaren samen tijdens de jaarwisseling. Om onlusten als tij dens de laatste viering van oud en nieuw in het Middengebied te voorkomen, wordt die integrale samenwerking verder geïntensi veerd, meldde burgemeester Bas van den Tillaar gistermorgen. Dat politie- en brandweermen sen doelwit waren van rellende jongeren, verraste bestuurders en hulpverleners tijdens de laatste- jaarwisseling. Het lik-op-stukbe- leid blijft gehandhaafd en poten tiële raddraaiers worden, ook op voorspraak van buurtbewoners, van tevoren aangesproken. Een ge sprek kan ongewenst gedrag voor komen en maakt in elk geval dui delijk dat mensen in de gaten wor den gehouden. Een communicatiecampagne, voorlichting op scholen en onder zoek naar instelling van vuur- werkvrije zones moeten vruchten afwerpen. Ook is een wijktafel - waarin gemeente, ROAT, de wijk agent én bewoners zitting hebben - opgericht voor structureel over leg over leefbaarheid en sociale veiligheid in het Middengebied. Verbinden, elkaar beter leren ken nen. Dat zijn de woorden die Je anne Sprengers, Johan Mulder, Rob Bastian en Nico Heertjes ge bruiken als ze het hebben over het idee achter het grote feest dat ze momenteel organiseren: 50 Jaar Dauwendaele. Een halve eeuw ge leden werd de officiële eerste paal geslagen voor wat nu de grootste wijk van Middelburg is. „Met 3300 woningen en 7000 inwoners", somt Heertjes moeiteloos op. De vier, allen trotse en tevreden inwoners van de wijk, vinden dat zo'n mijlpaal niet onopgemerkt mag passeren. Daarom zijn ze al tijden bezig om ervoor te zorgen dat er op zaterdag 17 juni vanaf 11.00 uur van alles te doen is voor jong en oud. Om 10.00 uur begint het wijkfeest met onthulling van een bord met foto's over vijftig jaar Dauwendaele bij de kruising Schroeweg/ Vrijlandstraat waarna onder begeleiding van een mu ziekkorps iedereen naar het sport park gaat. De vier geven aan dat dat verbin den nodig is. De wijk telt elf buur ten en een hele grote variëteit aan inwoners en het onderlinge con tact is lang niet overal goed. Bas tian zegt dan ook dat 'het bij elkaar brengen van culturen' de uitda ging is voor de komende tijd. „Niet alleen tijdens het wijkfeest maar ook daarna." Maar het feest zelf, dat wordt volgens hen ontzettend leuk. Met tal van activiteiten zoals ringste ken op de fiets, dressuurproef met een trekpaard, ontsnappen uit een gekantelde auto, hoefijzer gooien en een grote loterij. En in de wijk zelf wordt die dag een rommel markt gehouden. Sprengers: „Als iemand iets te koop heeft, zet zij of hij dat voor zijn deur. Op die ma nier ontstaat er een rommelroute richting sportpark zodat de beide activiteiten elkaar versterken." IN DE REGIO Griezelwan delingen Bijeenkomst over project 'Safe Haven' Wandeltocht MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 8 juni 2017 WA Twee verdachten nieuwjaarsreden Het Openbaar Ministerie over weegt naar aanleiding van het onderzoek naar de nieuwjaars- rellen vier verdachten te vervol gen. Van hen hebben er overi gens maar twee direct met de rellen te maken: een 17-jarige en een 34-jarige Vlissinger. Dat bleek gistermorgen tijdens de evaluatie die B en W presen teerden. René Hoonhorst Vlissingen -Bas van den Tillaar Dauwendaele, de grootste wijk van Middelburg, bestaat vijftig jaar. Dat wordt gevierd met een groot wijkfeest op sportpark Kruitmolen Emile Calon Middelburg Nico Heertjes, Jeanne Sprengers, Johan Mulder en Rob Bastian (vlnr) wonen in Dauwendaele en werken mee aan een groot wijk feest. FOTO LEX DE MEESTER Wagenaarstraat 13-15 Tel.0118-6 3 5 6 76 www.eetkamermiddelburg.nl MIDDELBURG/ VLISSINGEN Sinister Zeeland houdt vanavond en morgen nieuwe griezelwandelingen door Middelburg en Vlissingen. Beide wandelingen beginnen om 19.45 uur. Een gids neemt deelnemers tijdens de wandeling mee om lugubere en merkwaardige ver halen over de stad te vertellen. Een kaartje kost 12,99 euro en is te verkrijgen op www.sinisterzee- land.nl/ghostwalks. Donderdagavond vertrekken deelne mers vanaf de Markt in Middelburg en vrijdagavond vanaf het Bellamy- park in Vlissingen. NIEUW-EN SINT JOOSLAND In de dorpskerk van Nieuw- en Sint Joosland wordt vrij dagavond een bij eenkomst gehou den over de voort gang van het pro ject 'Safe Haven' in de Zuid-Afrikaanse stad Port Elizabeth. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur en is rond 21.30 uur af gelopen. VLISSINGEN Wandelsportvereni ging Willen is Kun nen houdt zaterdag een wandeltocht vanuit Vlissingen. Deelnemers kun nen zich inschrijven voor een wandeling van 6,12, 22 of 42 kilometer. Alle rou tes starten bij club huis Ons Plekje in Vlissingen. Wande laars kunnen star ten tussen 9.00 en 12.00 uur. Wie 42 kilometer loopt, kan beginnen tussen 8.00 en 9.00 uur. Meedoen kost drie euro, leden van een erkende wandelor ganisatie betalen twee euro. RITJE IN DE LIMO .«f531 VLISSINGEN Voor bewoner Kees Vriends van woonzorg centrum Ter Reede in Vlissingen kwam gisteren een droom uit. Voor zijn 59e verjaardag kreeg hij een ritje in een limousine aangeboden. „Een limousine heeft zo'n lek ker kontje", grapt Kees altijd. Marloes Henderikx van Zorgplezier zorgde ervoor dat de droom van Kees uit kwam. FOTO LEX DE MEESTER AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur - Bewegen voor 55+; 17.30-18.30 uur - Pilates BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30 uur - Fietstocht in groepsverband Grijpskerke Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur - Hand- werkclub MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur-Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zee land; Balie Zeeuws Museum, 11.15 uur - Start rondleiding door het Abdijcom- plex; Diverse loca ties, vanaf 12.00 uur - Middelburgse Stadsfeesten met o.a. exposities en de filmklassieker 'Howards End'; Stadskantoor Sim- pelhuys, 13.30- 15.30 uur - 'De huiskamer', activi teit voor mantelzor- gers; Koorkerk, Onder den Toren 5, 15.00 uur - Mini- concert Kseniia Ivanchykova; Markt, 19.45 uur - Ghost- walk door Sinister Zeeland OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km RITTHEM Kerk van Ritthem, 19.30 uur - Inloop concert ONDA Brass Ritthem m.m.v. Corella Nijsse en Tim Bouwsma VLISSINGEN Het Majoraat, Van Hogendorpweg 58A, 09.30-15.00 uur - Openstelling; Boekhandel 't Spui - overdag - Exposi tie Vlissingse kunstschilder Hen- riëtte Verburgh; Gymzaal De Hout- tuijn, Slangenburg 1, 16.00 uur - Kleuter- gym.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34