Share a Perfect Day 24 Schaatser verbaast iedereen met keuze voor team Poltavets 60% korting Ritsma trainer in Friesland Zure nederlaag waterpolosters Nekblessure Cheryl Maas van 25r~ voor De schaatscarrière van Koen Ver weij verliep nooit rustig. Hij staat bekend als rebels, miste drie jaar geleden olympisch goud op 0,003 seconde en gisteren kwam naar buiten dat de 26-jarige schaatser zich aansluit bij de Russische na tionale ploeg van trainer Kosta Poltavets. Saillant, aangezien het Russische schaatsen de laatste ja ren door een aantal dopingzaken in opspraak kwam. Opmerkelijk genoeg stapte de schaatser woensdag in het vlieg tuig naar Italië voor een trainings kamp met het Russische team, ter wijl schaatsorganisatie iSkate die zelfde dag werd verrast door het nieuws. Verweij maakte formeel geen deel uit van een ploeg, maar mocht wel gebruik maken van de trainingsfaciliteiten van iSkate. In een officiële verklaring laat iSkate weten 'te geloven in de verant woordelijkheid en vrijheid van elke sporter om een ideale weg naar succes te kiezen, maar wij zien ook de complexiteit van een relatie met Rusland in. En wij zul len nog in overleg gaan met Ver weij en de sponsors.' Al langer Door zijn samenwerking met de Russen zal Verweij, die gisteren niet bereikbaar was voor commen taar, trainen met concurrent Denis Joeskov, specialist op de 1500 meter en tevens drievoudig wereldkam pioen op die afstand. Verweij zocht al langer naar een formatie inclusief trainer van hoog niveau om zich bij aan te sluiten. Poltavets kende Ver weij nog van zijn tijd bij de voor malige schaatsploeg TVM. Wij zien de complexiteit van een relatie met Rusland Direct na zijn zilveren medaille op de 1500 meter van drie jaar gele den in Sotsji riep Verweij: „Ik moet en zal het goud op deze af stand bij de volgende Spelen zeker hebben." Maar in de afgelopen ja ren dwaalde Verweij, die lang te boek stond als uiterst talentvol, af. Rond 2014 zocht hij veelvuldig de media, maar van schaatsen kwam niet veel terecht. Verweij stond uiteindelijk zogezegd door over belasting anderhalfjaar langs de kant. Rentree Een jaar geleden maakte hij zijn rentree. De specialist op de 1000 en 1500 meter zei serieuzer te zijn, had een eigen begeleidingsteam om zich heen verzameld en verbond zich daarmee aan iSkate en hoofd sponsor Plantina. De laatste maan den werd Verweij vanaf de zijkant begeleid door voormalig schaats coach Ingrid Paul. Resultaten van niveau bleven echter uit. Dopingfraude Ruim een jaar geleden testte de Russische sprinter Pavel Koelizjni- kov positief op het omstreden mid del meldonium. Vier jaar eerder werd dezelfde schaatser ook al ge schorst voor doping. Daarnaast kwam de Russische sportwereld in opspraak door een rapport van we- reldantidopingagentschap waaruit bleek dat meer dan duizend spor ters, onder wie schaatsers, betrok ken waren bij dopingfraude tussen 2010 en 2014. Een samenwerking van Verweij met de Russen ligt daardoor bij voorbaat gevoelig. Of Plantina, een bedrijf gespecialiseerd in voe dingssupplementen, als sponsor betrokken wil blijven is nog on duidelijk. Het bedrijf wilde nog geen uitspraken doen. Een gezellige dag uit met vriendinnen! Gebruik actiecode: AD17SAPD Ga naar pzc.nl/perfectday donderdag 8 juni 2017 Eigenzinnige Verweij in zee met omstreden Russen SCHAATSEN Rintje Ritsma wordt trainer bij het gewest Friesland. De Fries (47), viervoudig wereld kampioen allround, gaat training geven aan onder anderen Jesper Hospes en Lotte van Beek, die drie jaar geleden in Sotsji olym pisch brons en goud won. Naast Ritsma keert ook oud-schaatser en olym pisch kampioen Stefan Groothuis terug in de schaatswereld. Hij wordt geen coach, maar krijgt bij het Friese gewest een adviserende rol. WATERPOLO De Neder landse waterpolovrouwen hebben onnodig ook het tweede duel in de World League-finale verloren. In Sjanghai trok Rusland, na een eindstand van 10-10, in de strafworpenreeks met 4-2 aan het langste eind. De vrouwen van bonds coach Havenga gaven in de slotfase, waarin ze in paniek raakten, een 10-5 voorsprong weg. Een opmerkelijke overstap voor schaatser Koen Verweij: hij sluit aan bij de Russische nationale schaatsselectie. Het is op voor hand een omstreden keuze. Lisette van der Geest Rotterdam Koen Verweij in gesprek met Ingrid Paul na zijn 1500 meter tijdens het NK Afstanden, afgelopen december, fotoanp —Schaatsorganisatie iSkate SNOWBOARDEN Cheryl Maas is tijdens haar vakan tie op Cyprus geblesseerd geraakt aan haar nek door een ongelukkige duik in het zwembad. De snowboard- ster (32) liep fracturen in haar nekwervels op. De blessure zal zeker invloed hebben op haar voorberei ding voor de Olympische Winterspelen van 2018. Hoe lang is het geleden dat u samen met vriendinnen op stap bent geweest? Juist, veel te lang! Kom daarom op 30 juni, 1 of 2 juli naar Share a Perfect Day. Geniet van concerten van topartiesten (zoals Kensington, Guus Meeuwis, Jan Smit, Miss Montreal, Edwin Evers Band, Kris Kross Amsterdam, Lange Frans, Do, DI-RECT, Nielson, Vengaboys, Sunnery James Ryan Marciano), doe mee aan workshops (van o.a. topstylist Fred van Leer en schaatskampioen Mark Tuitert) en shop tot u erbij neervalt. Dat allemaal onder het genot van lekker eten en drinken. Zorg dat u erbij bent en beleef dit perfecte dagje uit samen met vriendinnen! 30 juni, 1 en 2 juli 2017 I Hilvarenbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24