'De nederlaag tegen Bulgarije 22 Dick Advocaat zet de boel op scherp bij eerste VOETBAL NEDERLANDS ELFTALA De eerste training van Oranje onder Dick Advocaat zat vol beleving en strijd. Zoals meestal bij een nieuwe bondscoach. Zeker als die óók bewust een steen in de vijver gooit bij zijn start. 'Boosaardige speculatie van een eenling' Kort Ronaldo Bosz haalt vervanger Reus De nieuwe club van Peter Bosz maakte een dag na zijn presentatie als trainer de komst van Maximilian Philipp (23, foto) bekend. De aanvaller komt voor 15 miljoen euro over van SC Freiburg. Met de transfer van Philipp speelt Dortmund in op de afwezigheid van Marco Reus, die wegens een kruisbandbles sure vier maanden niet kan voetballen. Phi lipp kwam in 81 duels voor Freiburg tot achttien doelpunten. Toekomst Achilles ongewis Achilles'29 hoort morgen of de club de wed strijd tegen Jong PSV (1-5) opnieuw mag spelen of dat de club eventueel als 2tste ploeg wordt toegelaten tot de Jupiler League. De rechtbank in Arnhem doet uit spraak of de puntenaftrek voor het afgelo pen seizoen gehandhaafd blijft. Dat werd gisterochtend tijdens het spoedappèl dat de club aanspande bekend gemaakt. De club uit Groesbeek wil dat de beroepsprocedure over de puntenaftrek onrechtmatig wordt verklaard en opnieuw plaatsvindt. In dat geval geldt een eventueel puntenaftrek pas voor volgend seizoen. Liverpool ziet af van Van Dijk Nelom ligt goed in de markt Miquel Nelom (26), nog in het bezit van een eenjarig contract bij Feyenoord, staat in de belangstelling van clubs uit Engeland en Spanje. Stoke City en Espanyol hebben hun interesse in de linksback kenbaar gemaakt. „Maar Nelom hoeft niet per se weg aldus zijn zaakwaarnemer Shallon Nkeshimana. Contract CL-finale Daar gaat Stefan de Vrij, hinkend met een vleeswond aan zijn enkel na een scherpe tackle van Wesley Hoedt. Daar staat Ruud Gullit, arm om Vincent Janssen heen, samen pratend over een gemiste kans. Daar fluit Dick Advocaat (69). De Hagenaar gebaart er ook nog driftig bij, want alles mag nog wel een tandje scherper. Ja, ze liggen voor het oprapen vandaag, de typerende beelden bij de eerste training onder een nieuwe bondscoach. Typerend, om dat het dan altijd net lijkt alsof er ietsje meer beleving is. Iets meer gretigheid. En iets minder chagrijn. Veel is daarbij natuurlijk beeld vorming. En interpretatie. De meest gestelde vraag, ook nu weer, aan de spelers: 'En Piet, Klaas, Henk of Kees, in hoeverre zien jullie van daag al de hand van de nieuwe trai ner?' Statement En toch, toch is het zeker niet bete keningsloos, zo'n eerste sessie. En al helemaal niet omdat Advocaat ook nog handelt in de geest van het grote trainershandboek. Dat zegt: altijd een steen in de vijver gooien bij je start. Iets zeggen of doen wat direct voor reuring zorgt. Die prik kel is in dit geval het statement dat Wesley Sneijder vrijdag tegen Luxemburg start in de basis. De meest ervaren international, die dreigde weg te glijden in een bijrol, -Uf. v' - staat meteen weer op de bovenste steen van de apenrots. Bijna alle bondscoaches uit het laatste decennium kozen voor zo'n start met een 'knal'. Marco van Bas ten maakte als bondscoach de ere divisie belangrijk. Nicky Hofs ging ineens, niet eens gechargeerd ge steld, voor Clarence Seedorf, wat veel ophef gaf. Bert van Marwijk haalde meteen Mark van Bommel terug, die onder Van Basten als een soort paria voor Oranje had be dankt. Daarna kwam Louis van Gaal. Die liet de spelers in een kringge sprek elkaar nog één keer de waar heid zeggen na een mislukt EK. En hij koos in zijn eerste interland een nieuwe spits. Alleen Guus Hiddink, die deed of veranderde eigenlijk W Advocaat handelt in de geest van het grote trainers handboek. Dat zegt: altijd een steen in de vijver gooien bij je start Quote van de dag „Ja, nog net zo aanwezig langs de lijn als in 2012 bij PSV. Of zoals vo rig jaar bij Oranje, in zijn twee we ken toen als assistent." „Die was vanochtend (woensdag, red.) voor de training. Advocaat heeft zaken aangehaald die hem in onze wedstrijden opvallen. Ik ga daar niet in detail over praten, maar het ging onder meer ook over de beleving in de wedstrijd in Bulgarije. Die was onder de maat, zoals in die interland alles ver on dermaats was. Dat weten we zelf ook. Bulgarije moet nu een inci dent blijven, willen we kans hou den op het WK." „Niet te veel waarde aan hechten, denk ik. Uiteraard wel goed dat je ze wint, ook richting het publiek natuurlijk." Virgil van Dijk (25, foto) kan een trans fer naar Liverpool vergeten. The Reds hebben in een statement hun ver ontschuldigingen aangeboden over de ontstane situatie en laten weten geen interesse meer te hebben in de international van Oranje. Vol gens een boos Southampton had Liverpool zonder toestemming gesprekken gevoerd met Van Dijk. Die woede zou leiden tot een officiële klacht bij organisatie van de Pre mier League, zo meldde de BBC gisteren. donderdag 8 juni 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Cristiano Ro naldo is we reldwijd op nieuw de best betaalde spor ter. Het Ameri kaanse zaken blad Forbes becijferde dat de Portugese voetballer aan salaris en sponsordeals dit jaar 83 mil joen euro op strijkt. Trainer Massi- miliano Allegri (49, foto) heeft zijn contract bij Juventus tot de zomer van 2020 verlengd. Sinds zijn aan treden in 2014 won de verlie zend CL-fina- list drie titels en drie bekers. 19 De finale van de Champions League zal in 2019 in Madrid of in Bakoe worden ge speeld. Volgend jaar wordt de CL- finale in Kiev (Oekraïne) gespeeld. Meer gretigheid, Maarten Wijffels Katwijk Mfli 'JU.:, k. De typerende beelden lagen gisteren voor het oprapen, bij de eerste training van Oranje onder de nieuwe bondscoach Dick Advocaat. Overkoepelend valt in elk geval op dat er meer beleving is. FOTO'PIM RAS —Teambaas Toto Wolff van Mercedes spreekt de geruchten over een vertrek uit de Formule 1 na volgend seizoen tegen. Kevin Strootman (27) heeft zich fit en met een Champions Leagueticket voor AS Roma op zak gemeld bij Oranje. Met Dick Advocaat treft hij zijn oude trai ner van PSV. „Advocaat brengt energie, dat weet je." Maarten Wijffels Katwijk De bondcoach zat er meteen bovenop bij zijn eerste training. Nog dezelfde man als bij PSV? Hoe ging jullie eerste teambe spreking met hem? Hoeveel waarde hecht jij aan de twee oefenzeges van vorige week?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22