BUSREIZEN 2017 1 f effeweg.nl tiü» DIVERSE TOPBESTEMMINGEN! 21 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! 3 vertelde dat hij zou afbouwen. Een halve pen sionering, noemde hij het. 'Alleen als de deal goed genoeg is, ga ik nog', zei hij. Maar ja, ze bleven hem overal veel geld bieden. Op zijn 8oste deed hij nog steeds 100 shows per jaar. He just couldn't live without his music Studiobrand Toch maakte Berry in 1979 - toen 52 jaar oud - zijn laatste album, Rock It. „Mijn vader had pech", verklaart Charles de gestokte toevoer. „Hij begon vrijwel direct na Rock It met nieuwe muziek. Maar in 1989 ontstond er brand in zijn studio. Alleen de betonnen fun dering stond er naderhand nog. Maar het erg ste was: alle opnames gingen mee in het vuur. M'n vader moest opnieuw beginnen." Daarbij was Berry eigenaar van enkele res taurants. En, zo vergeet zijn zoon te vermel den, in de jaren 80 en 90 kostten ook enkele rechtszaken hem veel tijd. Niet voor het eerst overigens. Eind jaren 50 brak een gevangenis straf van drie jaar Chuck Berry's hitcarrière abrupt af. De muzikant, toen 33, werd veroor deeld omdat hij zijn 14-jarige vriendin ille gaal over de grenzen van de staat Missouri had meegenomen om haar in zijn nachtclub te laten werken als caissière. Voorwaardelijke straf In 1990 klopte justitie opnieuw op Berry's deur. In totaal 59 vrouwen, allen employee van zijn restaurant, hadden een aanklacht in gediend. Berry zou in de dameskleedkamer heimelijk een videocamera hebben geïnstal leerd. Volgens Berry om een dief op heterdaad te betrappen. Toch kregen de vrouwen een aanzienlijk geldbedrag om hun beschuldigin gen te laten vallen. Later kreeg de zanger nog een voorwaardelijke celstraf wegens drugsbe zit. Een rechtszaak wegens seks met een min derjarige werd halverwege afgebroken. Het zijn uiteraard niet de verhalen die zijn zoon een kleine drie maanden na zijn overlij den wil nabespreken. Wel gaat hij even zitten voor een verbale riposte tegen critici die schreven dat Berry's carrière na zijn revoluti onaire jaren slechts bestond uit zo veel moge lijk geld verdienen. „Elke keer werd ik weer razend als ik zoiets las", zegt Charles. „Ik hoorde laatst de opnamen van een concert uit 1972 in Canada. Mijn vader had toen nog geen vaste band. Zijn contract vermeldde één een voudige regel: 'Zorg voor muzikanten die zelfvertrouwen hebben en Chuck Berry- songs kennen.' Hij legde het die jongens altijd duidelijk uit: 'Als ik mijn arm omhoog steek, afronden. Stamp ik op de grond, dan spelen we door. Na vijftien minuten spelen wist mijn vader: dit wordt niets. En hij ontsloeg ze, gewoon daar op het podium. Maar mijn vader speelde door. In zijn eentje. En gaf een hon derd keer beter concert dan hij met band had gedaan. Hij blies de deuren uit die zaal, man." En dan, trots: „Wist je dat ook mijn zoon meedoet op het nieuwe album? Net als voor mij was het de eerste keer dat we in een pro fessionele studio waren. Niet te geloven zoals hij die gitaarsolo speelde. Ik denk dat ik toen pas helemaal begreep hoe het voor mijn vader was toen ik besloot met hem mee te spelen." Hij haalt even adem: „Natuurlijk blijf ik hem vreselijk missen. Maar ik denk wel dat de pijn mijn leven minder overheerst, omdat ik voor mijn vader alles heb gedaan wat in mijn vermogen lag." Italiaanse Bloemenrivièra Lake District en Yorkshire va. €89,- va. €439,- 2 Singlereis Thüringen va. €499,- Wenen, Boedapest en Praag Fietsreis Rijn en Moezel donderdag 8 juni 2017 Rock- n-roll- legende Chuck Berry en zijn zoon Charles treden samen met de band op in St. Louis in 2010. FOTO TODD OWYOUNG Korting tot wel S P €50,-p.p. mt VERTREKGARANTIE 10 daagse busreis Vertrek o.a.: 19 jun, 10 jut, 11 sep 8 daagse busreis Vertrek: 14 jut, 4, 25 aug VERTREKGARANT E 4/5 daagse busreis Vertrek o.a.: 19 jun, 1, 1122 sep, 13,20, 23. 27 okt. 3,6, 10, 24 nov GEEN 1-persoons kamer toeslac 8 daagse busreis Vertrek: 11 aug, 1, 22 sep ANVR Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.Korting geldig op boekingen gemaakt van 08-06-2017 t/m 15-06-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. 10 daagse busreis Vertrek: 14, 28 aug, 14 okt VERTREKGARANTIE 5 daagse fiets-busreis Vertrek: 17 jul, 4 sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21