Possecco 20 M held (55) enC ANGELA KIJKT TV Hè hè, na de botsing met de oranje stroopwafelmobiel van Addy en het in storten van de watertank op het hoofd van Jeroen was er deze week eindelijk weer eens goed nieuws in Helemaal Het Einde. Ste- phan en Ilona Pos hebben het voor elkaar: ze gaan 15.000 flessen van hun eigen Chileense bubbelwijn verschepen naar Nederland. Nog even en de 'possecco' is hier te koop. Stoere bouwvakker Steef, die normaal nooit om een flauwe grap verlegen zit, kreeg het flink te kwaad toen hij het hoorde. Ik heb op deze plek al eerder geschreven over het RTL-programma waarin drie gezinnen naar een stoffig stuk grond in Chili zijn geëmi greerd om daar een nieuw leven op te bouwen. Net als over de familie Pos, de onbetwiste ster ren van de reeks. Ik ergerde me eerst mateloos aan die wannabe-snobs uit het Gooi, tot ze toch de normaalste van de drie bleken en ik ze in mijn hart sloot. Vandaag deel drie, want de Posjes blijven intrigeren. Er klopt namelijk iets niet. En nee, ho, daar bedoel ik niet mee dat ze de kluit bela zeren daar in Chili. Ik krijg alleen wél zo lang zamerhand het idee dat ik als kijker in een zeer uitgekiend marketingplan ben getuind. Die twee hebben volgens mij alles van tevoren uit gedacht en de wetten van reality-tv effectief ingezet om hun wijnhandel een kickstart te geven. Want hoe zorg je ervoor dat Nederlanders ineens Chileense bubbelwijn kopen? Simpel: omdat hij van Ilona en Stephan is natuurlijk. En daar hoefje maar één ding voor te doen: zorgen dat heel Nederland het over Steef en Hoon heeft en niet over die kluns van een buurman die nu al maanden als een dolle aan het timmeren is aan zijn camping, maar nog geen betalende gast over de vloer heeft gehad. En dat is ze prima gelukt met hun overdre ven 'bij ons in het Gooi'-houding van het be gin, met al dat gepoch over dure tassen en nieuwe auto's, dat zichtbaar niet strookte met hun simpele rijtjeshuis. Ze kregen emmers stront over zich heen op social media, maar daar lachen zij om zodra zij over een paar jaar op hun eigen Chileense wijnlandgoed reside ren. Want die Pos-bubbelwijn wordt natuur lijk een hit. Iedereen wil hem proeven. Precies zoals Ilona en Stephan het hebben bedacht. Quote van de dag Geen oog dicht gedaan vannacht. Onze lieve Bob was stoned door de narcose. Uw host loopt op zijn tandvlees! Burn-out voor Inge Schrama Rentree Junior Songfestival POSTUUM ALBUM AARTSVADER ROCK-'N-ROLL In zijn kantoor-aan-huis in St. Louis, Missouri, verheft Charles Berry ju nior zijn stem. „Mag ik nu jou eens wat vragen", bast hij. „Hoe oud zijn jouw ouders? En hoe vaak spreek je ze? Is dat wel voldoende? Besef je wel dat ze niet voor eeuwig leven? Ik heb ze zo vaak gezien: mensen met spijt. Die staan dan tegen een grafsteen te praten. I'm telling you: die zegt niets terug." Charles Berry (55), de enige zoon van de overleden aartsvader van rock-'n-roll Chuck Berry, wil maar zeggen dat het gebod 'Eert uw vader en uw moeder' niet voor niets in de Bijbel staat. „Als je vader je iets vraagt", zegt hij, „doe je je best te gehoorzamen. In alle ge vallen. Ook als je volwassen bent. Hij blijft altijd je vader." Berry, net als zijn vader officieel Charles geheten, kreeg die vraag vijftien jaar geleden. De man van Chuck Berry's oudste dochter Ingrid overleed plotseling aan een hartaan val. Hij was net als Ingrid lid van Berry's vaste begeleidingsgroep. „Mijn vader riep me bij zich en vroeg of ik hem in de band wilde vervangen. Ik twijfelde, want ik was geen goede gitarist, speelde alleen voor mijn lol. Ik ben meer een technisch type, heb gestu deerd en had mijn eigen IT-bedrijf. Maar mijn vader zei het luid en duidelijk: 'I need you, Juniof. Ik wist dat ik geen nee kon zeg gen en ben gaan oefenen." Hij herinnert zich dat ook zijn moeder blij was. „Mijn vader was al 75. Maar van stoppen wilde hij niet weten. M'n moeder maakte zich zorgen. Al die concerten rond de wereld. Mamma was blij dat er iemand van de fami lie bij hem was." Zo werd Charles Berry niet alleen gitarist, Die rode gitaar hebben we met hem meegestuurd op zijn trip naar de hemel maar ook de persoonlijke assistent van zijn vader. En parttime bodyguard. En nu is hij woordvoerder van de rouwende familie. „Dit is mijn taak, de laatste die ik voor mijn vader kan vervullen. En ik ben er trots op." Berry heeft een telefoonverbinding met Nederland tot stand gebracht om te praten over Chuck, het postume album van zijn va der. Het verschijnt drie maanden na de dood van de man die volgens onder anderen Keith Richards en Mick Jagger de rock-'n-roll uit vond met hits als Johnny B. Good, Maybelline en zijn missiestatement Roll Over Beethoven. Hij kreeg bij leven al alle eer voor zijn rock-'n- roll-revolutie. Van John Lennon bijvoorbeeld. Die verzuchtte: „Als we ooit een andere naam nodig hebben voor de rock-'n-roll, dan noe men we het gewoon Chuck Berry." Eeuwige jeugd En die legende zou nog één keer spreken. Op een plaat die liefst 38 jaar op zich liet wachten. Voor Chuck werden de laatste opnamen in ja nuari van dit jaar afgerond. „Het doet pijn dat mijn vader het verschijnen van de plaat niet meer meemaakt", zegt zijn zoon. „Het is een lang proces geweest en we waren er bijna. Dat hem niet is gegeven de reacties van zijn fans te horen, is gewoon treurig." Maar, zegt hij meteen, we moeten dit al bum vooral niet zien als een muzikale rouw krans. Chucks erfenis moet gevierd worden, vindt Charles. „Ik luister elke dag naar de nieuwe liedjes. Als ik zijn stem hoor, is hij er weer even. Hij klinkt zo levenslustig. Over de telefoonlijn klinkt een diepe zucht. „Sorry", zegt Charles. „Ik krijg er weer tranen van in mijn ogen. Hier voor me heb ik zo'n mooie foto van hem staan. Als je hem ziet met zijn gitaar dan is hij gewoon de coolest guy alive. Die rode gitaar hebben we met hem meegestuurd op zijn trip naar de hemel." Berry overleed in zijn eigen huis aan een hartaanval. Hij was 90 jaar en bijna doof. Maar ergens leek het, vindt Charles, of zijn vader het geheim van de eeuwige jeugd bezat. „Pra ten over de dood deed hij nooit. Of hij wist dat zijn einde naderde, weet ik daarom niet. Maar luister naar de tekst van Darlin, een duet met mijn zus Ingrid. 'Your daddy is getting ol der', zingt hij. En dat was natuurlijk ook zo. Het hinderde hem wel. Die slechthorendheid was lastig op het podium. Dad speelde de me lodie nog altijd feilloos, maar wel steeds vaker in de verkeerde toonsoort. Hij is altijd een doener geweest. Als hij het gras maaide of een boom velde in zijn tuin, droeg hij geen ge- hoorbescherming. Dat heeft hem genekt." In 2014 was hij daarom met podiumpensi oen gegaan. Hij was toen 87 jaar. Charles scha tert. „Ik weet nog hoe hij ons op zijn 69ste Reageren? angela@persgroep.nl —Ondanks de medische toestand van zijn hond moest Jan de Hoop toch weer vroeg op voor RTL Ontbijtnieuws. donderdag 8 juni 2017 TELEVISIE Actrice Inge Schrama heeft een burn-out. Haar tijdelijke afwezigheid in soapserie GTST is daarmee ver klaard. „Plotse ling geknakt", schreef ze gis teren op Insta- gram. „Te lang ging ik over grenzen heen. Grenzen die ik niet zag, of niet wilde zien." TELEVISIE Het nationale Junior Songfes tival keert na een jaar afwe zigheid terug op tv. Vorig jaar was de nieuwe opzet van de ta lentenjacht voor kinderen alleen online te zien. Romy Monteiro neemt de pre sentatie over van Jan Smit, kondigde de AVROTROS gisteren aan. a m Stefan Raatgever —Charles Berry

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20