Mogelijk hogere ouderbijdrage De kinderopvang vreest een nieuwe crisis. Juist nu meer ouders weer voor de opvang kiezen, krijgt de branche te maken met strengere eisen. Walcheren René J Verhulst V wordt burgemeester van Ede De sector vreest dat de nieuwe strengere eisen zullen leiden tot een nieuwe golf faillissementen. Het aantal kinderen in de op vang neemt voor het eerst in jaren juist weer fors toe, blijkt uit cijfers die het CBS vandaag bekend maakt: van 764.000 naar 823.000. Die groei is een direct gevolg van de verlaging van de ouderbijdrage. In de jaren ervoor was die juist ho ger geworden. Dat leidde tussen 2011 en 2015 tot een sterke daling van het aantal kinderen in de op vang en honderden faillissemen ten in de sector. Maar juist nu de groei is ingezet, vreest de branche een nieuwe klap: de wet Innovatie en Kwali teit Kinderopvang (IKK). „De nieuwe cijfers zijn geen reden om optimistisch te zijn", zegt Saskia Speelman namens de Brancheor ganisatie Kinderopvang. „Net nu veel organisaties het hoofd weer boven water hebben, krijgen we een nieuwe klap. En als er niets verandert, gaat die veel organisa ties de kop kosten." Vaste gezichten Volgens de nieuwe wet moet per 1 januari voor elke drie baby's in de opvang een pedagogisch mede werker aanwezig zijn. Dat aantal ligt nu nog op vier. Ook krijgen baby's nog maxi maal twee vaste gezichten voor de groep: nu mogen dat er nog drie zijn. „De intenties van de wet zijn goed, maar de veranderingen zor gen voor enorme extra kosten", zegt Speelman. „De meeste be drijven zullen dat moeten door berekenen aan de ouders, omdat ze na de afgelopen jaren compleet Bedrijven die de crisis net hebben overleefd, zullen nu alsnog omvallen door hun reserves heen zijn. Ho gere kosten betekent dat opnieuw veel ouders hun kind van de op vang zullen halen. En bedrijven die de voorbije crisis net hebben overleefd, zullen daardoor nu als nog omvallen. Wij maken ons hele grote zorgen." Monitoren De Eerste Kamer heeft de wet on langs aangenomen. Minister As- scher (Sociale Zaken) neemt de zorgen van kinderopvangonder- nemers serieus, zegt zijn woord voerder. „De minister zal monito ren welke effecten er in de prak tijk optreden. Mocht blijken dat de effecten groter zijn dan voor zien, dan zal hij de Kamer over mogelijke oplossingen informe ren." Nieuwsmedia Uit&Thuis Ze begon in een Middelburgse schoolband met zingen. Greetje Kauffeld staat volgende week op ZeelandJazz Je aankopen thuis laten bezorgen, wint aan populariteit. Maar dat bezorgen gaat lang niet altijd goed. Dat ondervond ook Leo Schoor uit Ovezande. Zijn dure studieboeken belandden bijna bij het oud papier, omdat de bezorger ze in de container had gegooid. Wat gaat er toch mis? zeeland 2 Tegenslag voor opvang kinderen Peter Groenendijk Den Haag -Saskia Speelman, Brancheorganisatie Kinderopvang donderdag 8 juni 2017 Kans op onweer 24°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND 2 gemist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1