mmm 13 Het vlaggenschip van Goes promoveerde maandag naar de hoofdklasse, maar behalve bier, gezang en champagne was er ook (bestuurlijke) onrust. PROMOTIE GOES e promotie naar de hoofdklasse werd goed ge vierd in de kleed kamer die Goes maandag toege wezen had gekregen in Leiden. Het 'Hoes, Hoes, Hoes' galmde uit de kelen van spelers en staf leden en klonk eenstemmig door de gang. Maar waar de eerste se lectie als een eenheid streed op en naast het veld en daar ook succes mee boekte, werd maar weer eens duidelijk dat de be stuurders bij Goes - een afkor ting van Gezamenlijk Opwaarts Eendrachtig Sterk - de clubnaam geen eer aandeden. Succes heeft vele vaders en de mislukking is een wees. Ook in Goes is het nu vechten om het plekje vooraan of in de polo naise, maar daar doet voorzitter Henk Zwartelé niet aan mee. Sterker nog: hij was zelfs niet aanwezig in Leiden. En toen de dubbeldekker met selectie en enkele supporters aankwam op sportpark Het Schenge was de preses nog altijd de grote afwe zige. Zijn wederhelft Rosa was de trouwe gastvrouw in de kan tine; haar man - die niet over de reden(en) achter zijn afwezig heid wilde uitweiden - zat al leen thuis. Een conflict was zo hoog opge lopen dat hij er zelfs op de dag dat het eerste elftal na drie sei zoenen in de eerste klasse weer terugkeerde naar de hoofdklasse niet bij wilde zijn. Tien jaar lang stak hij tijd, geld en bloed, zweet en tranen in de club en was hij het uithangbord van de Beve- landse zondagclub, maar in die tien jaar ondervond hij ook dat het nooit helemaal rustig werd. Duiventil Zo kreeg de technische commis sie het de laatste jaren maar niet Voorzitter Henk Zwartelé was de grote afwezige op het promotiefeest voor elkaar het imago van een duiventil van zich af te schud den. Het moet gezegd: de nieuw komers Steve Schalkwijk, Erwin Franse, Francis Kabwe Manen- gela en de teruggehaalde Sherief Tawfik waren in het reguliere seizoen en de nacompetitie goud waard, net als de van GPC over komen Remon de Vlieger die twee keer scoorde in de finale te gen FC Boshuizen (2-4-zege). Maar tegenover de komst van acht nieuwe spelers stond afge lopen zomer het vertrek van tien anderen, onder wie Bart Deprez (ASWH), Thijs van den Dries, Tom de Bonte (Kloetinge) en Leen IJzelenberg (Duiveland). Andere jaren was het niet an ders. Los van de schuldvraag - is het bijvoorbeeld een gebrek aan overredingsvermogen en tact bij de leden van de technische com missie of getuigt het van weinig loyaliteitsbesef en trouw bij de voetballers? - is het een feit dat Goes-trainers de laatste jaren steeds maar opnieuw moesten gaan passen en meten. Het over kwam Gérard de Nooijer, Jan Poortvliet en ook John Karelse. De Wemeldingenaar erkende maandag dat toen het eenmaal stond, het gat naar Baronie al te groot was, maar was blij dat zijn team het in de nacompetitie toch nog goed had opgepakt. Strubbelingen De coach bekende dat hij mis schien stiekem nog wel baalde dat niet hij maar Rogier Veenstra Goes volgend seizoen in de hoofdklasse mag leiden. Want hoewel hij zelf zijn vertrek aan kondigde, had hij er diep in zijn hart nog best een jaar aan vast willen plakken. Hij kan wel een boek schrijven over wat hij allemaal mee maakte in Goes, ver telde nota bene de ex-trainer van volk sclub NAC Breda. Maar zijn korte verklaring daarbij was dat het na wat strubbelin gen voor beide partijen beter was uit elkaar te gaan. Die woor den klonken ook uit de mond van Steve Schalk wijk, die niet bang was voor de concurrentie van Zeelandia Middel- burg-spits Daniël Wis sel, maar een gebrek aan vertrouwen voelde na slechts één gesprek met de technische commissie. Behalve Schalkwijk trekken ook Karelse en Mart de Kroo naar VC Vlis- singen en vonden Teun Rent meester (Nieuwdorp) en Jelle Klap (Jong Sparta Rotterdam) al een nieuwe club. Veenstra krijgt er behalve Wissel met Yannick van de Woestijne (ook van Zeelandia Middelburg), keeper Brian Meulmeester (Hoek), Corné de Jonge (Kloetinge) en Rick de Punder (terug uit Sint Maarten) weer wel wat spelers bij en wie weet wat er voor de overschrij vingsdeadline van 15 juni nog staat te gebeuren. Maar het is de vraag of hij de kernwaarden van Goes hoog kan houden: blijft het gezamenlijk en eendrachtig en gaat het nog sterk opwaarts? Een op bestuurlijk vlak stabiele basis zou wat dat betreft prettig zijn. Om die stabiliteit te krijgen, moeten er na het opbergen van de slingers nog wel wat gesprek ken gevoerd worden. Ük ToS?' 'P*** woensdag 7 juni 2017 Mitchell Minnaard Goes Goes was hyperproductief in de nacompetitie met twin tig doelpunten in vijf duels. Steve Schalkwijk nam af scheid van Goes met negen doelpunten in de nacompetitie. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN iv,J VP» «5*i\ 1 V* Gaat Goes gezamenlijk en eendrachtig sterk 01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70