NYNKE DE JONG N Boze leerkrachten rekenen op ouders 8 dagen Middellandse Zee «m I of bel ons 088 - 70 70 600 fetlD l Jfe,T 6 Per MS Sovereign ■ESSoB Column iks zo fijn als de camping. En niks zo verslavend als avondenlang zoeken naar een goede camping waar de zo mervakantie kan worden gevierd. Urenlang scrollen door gunstige foto's van toiletgebouwen en je helemaal verliezen in de beoorde lingen van andere gasten, die kla gen over een fel schijnende lan taarnpaal bij Veld 4. Een fijne remedie tegen neerslachtige gevoelens. Nu zijn er ook men sen die het liefst al tijd op dezelfde camping staan. Bij voorbeeld op Camping Bakkum, vlakbij Castri- cum aan de Noord- Hollandse kust. Voor heen was het een toe vluchtsoord voor ras- Amsterdammers zonder tuin. De Jordanezen die er hun weekenden sleten. Maar de laatste jaren is het een yuppen-paradijs geworden. Een plaats op Bakkum is een status symbool geworden. Dat blijkt ook wel uit de prijzen: de sta- plaatsen worden bijna allemaal on derhands doorgegeven, en daar voor wordt zo ïo.ooo euro betaald, ïo.ooo euro voor een lap gras. Waardoor de ras-Amsterdammers ondergesneeuwd raakten tussen alle rijke tweeverdieners. schreef De Telegraaf, en nu zitten er tal van Bakkumse campinggas- ten in de ratsmodee omdat ze er financieel totaal op rekenden dat ze die 10.000 euro weer zouden terugverdienen wan neer ze hun plek van de hand zouden doen. In dagen met nogal veel narigheid in het nieuws, is zo'n be- richt een vrolijke V afleiding. Ik vind het sneu voor die ras-Bakkumers, maar al die andere snoevers die per se op Bakkum wilden staan omdat de ouders van Storm en Olivier en Phileine daar óók op vrijdagavond naartoe rijden, die moeten zich gewoon even achter de oren krabben. Want wat is nou precies de lol van kamperen? Juist: dat het rela tief goedkoop is. En primitief. En dat je, zittende voor je tent, een bonte stoet verschillende mensen aan je voorbij ziet trekken. Oud, jong, rijk, arm: het komt allemaal voorbij. Want op de camping is ie dereen gelijk. Wat doe je dan hysterisch over een doodgewone camping waar een jaarplaats je minimaal 10.000 euro kost, en waar je ook nog eens alleen maar jouw soort mensen te genkomt? Dan had je toch net zo goed tussen al die gelijkgestemden op het schoolplein kunnen blijven staan? Een plaats op camping Bakkum is een statussymbool De actiegroep verwacht heel veel steun, omdat de vakbonden voor schoolbestuurders, -leiders én le raren hun leden allemaal oproe pen met het protest mee te doen. De actievoerende leraren mik ken ook op hulp van ouders. Gis teren ging de website www.po- front.nl de lucht in. Daarop staat een petitie, waarin leerkrachten pleiten voor meer salaris en min der werkdruk, en steun vragen van ouders. „Het is niet aantrek kelijk om docent te worden. Den Haag moet echt met geld over de brug komen om mensen te inte resseren voor dit vak. Kinderen verdienen de beste leraren", stelt Jan van de Ven van PO in Actie. Nu ai zijn er ongeveer 900 ieer- krachten te weinig. Pabo-studen ten draaien op sommige plekken klassen zonder dat ze hun di ploma hebben. Bij zieke leraren moeten kinderen noodgedwon gen thuisblijven, omdat er niet genoeg vervangers zijn. Juist omdat ouders die problemen aan den lijve ondervinden, ver wacht PO in Actie in een mum van tijd honderdduizenden krab bels te verzamelen. De actievoerders vragen elke deelnemende school op 27 juni een leraar en ouder naar Den Haag te sturen om die handteke ningen aan premier Rutte te over handigen. „We zijn klaar met Dekker (staatssecretaris van On derwijs - red.). Door de petitie aan Rutte te overhandigen, laten we ook zien dat dit een groot, maatschappelijk probleem is dat niet kan wachten." W Er zijn zo weinig leerkrachten, dat pabo-studenten voor de klas staan Staatssecretaris Dekker geeft tot nu toe echter weinig sjoege. Tij dens een Kamerdebat haalde hij de woede van leraren op zijn hals door te betogen dat het werken met pubers op middelbare scho len zwaarder is dan met kleine kinderen op de basisschool. Met de actie op 27 juni, geven de leraren een signaal af dat ze tot groot protest bereid zijn. Villefranche-syr-i T01 .ivo Exclusief bij Stip Reizen! v.a Ind. vliegreis en 20 kg bagage 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive O.a Barcelona, Nape's en Rome Vertrek vanuit Amsterdam en Eindhoven Civitavecchia - Rome! Binnenhut Buitenhut Juni v.a. 674 v.a. 737 Juli v.a. 701 v.a. 764 Augustus v.a. 809 v.a. 899 September v.a. 719 v.a. 782 Oktober v.a. 665 v.a. 728 |VI (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen enl woensdag 7 juni 2017 @Nynke re Maar dat onderhands doorgeven mag binnenkort niet meer, zo Vervolg van voorpagina Hoeveel scholen aan de actie meedoen, is nog niet duidelijk. PO in Actie heeft het protest pas gisteren aangekondigd. Ellen van Gaaien Rotterdam -oVAII Inclusive Cruise Civitavecchia Barcelona U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign dat onderdeel is van de rederij Pullmantur Cruises. Het schip biedt ruimte aan ca. 2700 passagiers en beschikt over verschillende faciliteiten zoals 2 zwembaden, 7 bars, verschillende restaurants, een Wellness Center, theater, casino en discotheek. U verblijft aan boord op basis van All Inclusive. 665 Stip prijsdoorbraak zomer 2017! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van juni t/m oktober. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a. slechts €665! U vaart een volle week op basis van All Inclusive naar vrijwel alle hoogtepunten van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. De cruise wordt uitgevoerd met het MS Sovereign De reissom is absurd voordelig, want deze is inclusief vliegreis naar/van Barcelona, bagage bij de vliegreis en een week lang cruisen op het MS Sovereign op basis van All Inclusive (d.w.z. inclusief maaltijden en drankjes)! Zo'n drankenpakket kost elders ca. €225 per persoon en is bij ons dus standaard inbegrepen. Boek de reis tijdelijk met 10% korting en geniet deze zomer van een onvergetelijke cruise! stipreizen Villefranche-sur-Mer Optioneel bij te boeken: transfer vliegveld - schip en v.v. voor €25 p.p. Vertrek vanaf Amsterdam: Vertrek vanaf Eindhoven: zie stipreizen.nl/crpsob Q zie stipreizen.nl/crpseb Kijk voor nog méér cruises op onze website! Js. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamifeitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen y zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Op de cruises met vertrek op 8/7, 22/7,12/8,19/8 en 16/9 wordt de prachtige badplaats Cannes aangedaan i.p.v. Villefranche. De 10% korting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6