Twee koersen op één avond levert ongelukkige situatie op O O) 0) O 12 ZEELANI Hontenisse speelt finale in Clinge Zeeuwse amazones rijden zich in kijker Van Pamelen naar WK na close finish Fusieclub haalt oude bekenden Benhammou nieuwe coach 't Knooppunt Hicham Benhammou maakte Vamos Mataram landskampioen in Indonesië en is vanaf komend seizoen actief bij de Nederlandse titelhouder. Het beslissende duel in de nacompetitie tus sen Hontenisse en BSC vindt zondag in Clinge plaats. De winnaar speelt volgend sei zoen in de derde klasse van het zondagvoet bal. De twee ploegen zijn de verliezers van de tweede ronde in de nacompetitie. Hontenisse haalde het net niet tegen Victoria'03. Derde klasser BSC werd duidelijker naar de herkan sing verwezen door Breskens, dat zodoende naar de derde klasse promoveert. Omdat Luctor'88 als kampioen van de vierde klasse volgend seizoen de stap maakt naar het zaterdagvoetbal, komt er een extra plaats vrij in de derde klasse. De wedstrijd begint om 14.30 uur op het veld van Clinge. Jasmien de Koeyer en Jeanine Nieuwenhuis reden zich in de kijker bij de bondscoaches op de internationale vier sterren dressuurwed- strijd in Roosendaal. A-international De Koeyer stuurde de merrie Esperanza in de in dividuele test voor Young Riders met 72,783 procent naar de overwinning. In de teamtest werd de amazone uit Sint Jansteen derde (72,895) en in de kür op muziek tweede (74,625). Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke werd bij de U25 Intermediate II met de vos- ruin TC Athene derde (71,421). In de Grand Prix werd ze zesde (68,326) en in de kür op muziek vierde (71,425). Karter Guillermo van Pamelen is in Roosen daal Nederlands kampioen bij de junioren ge worden. In een nagelbijtend spannende finale werd de Middelburger kampioen met één punt voorsprong. De titel leverde hem tegelij kertijd een ticket op voor het wereldkampi oenschap, eind juli in Spanje. Na vijf races stond de veertienjarige Van Pa melen tweede. Hij moest de finale winnen, als bonus de snelste ronde rijden en de leider moest derde worden. Aan al deze voorwaar den werd voldaan. Bij de senioren was er ere metaal voor Ruben Boutens. De Middelburger werd tweede. Tom Blomaard voetbalt volgend seizoen in zijn woonplaats bij de nieuwe fusieclub Luc- tor Heinkenszand. Na drie seizoenen laat hij daarmee Bruse Boys achter zich. Blomaard kende dit seizoen een mager seizoen door aanhoudende blessures. In totaal speelde hij vanaf 2010 vijf seizoenen in Bruinisse, onder broken door twee jaar bij Kloetinge. Voor die periode speelde Blomaard ook al in Heinkens zand. dat geldt ook voor Jannick Rentmeester (Kloetinge), Martijn Simonse (Nieuwdorp) en Leon Bek (Patrijzen), die terugkeren in het dorp, bij de nieuwe fusieclub. Driekamp Ben Sellam Haderslev Toen 't Knooppunt hem zo'n vier weken geleden benaderde om ko mend seizoen als coach in Amster dam aan de slag te gaan, was Hi cham Benhammou - toen nog werkzaam in Indonesië bij Vamos Mataram - gelijk enthousiast. Hij werd namelijk benaderd door een grote club die alleen nog maar gro ter lijkt te worden. „Ik heb verschillende gesprekken gevoerd met het bestuur en daar kreeg ik een heel goed gevoel bij. Ze lieten merken dat ze mij heel graag wilden hebben", vertelt de voorma lig hoofdcoach van de Vlissingse zaalvoetbaleredivisionist Groene Ster. Die club groeide onder zijn leiding uit tot een middenmoter op het hoogste niveau, waarna hij Va mos Mataram in twee maanden tijd via de play-offs naar de landstitel in Indonesië hielp. Ook 't Knooppunt is via de play offs - voor het eerst in de clubhisto rie - landskampioen geworden. Dat gebeurde zonder te spelen, want Hovocubo en FC Eindhoven speel den het laatste duel in de play-offs. De 5-3-zege van FC Eindhoven maakte 't Knooppunt kampioen. Benhammou: „We gaan kijken hoe we dat volgend seizoen opnieuw kunnen worden." Hij heeft er alle vertrouwen in dat het organisatorisch goed zit. Zo Ik kijk niet naar het verleden, maar naar de toekomst stelde de club in de persoon van Mo Bouchibti een nieuwe beleidsbepa ler aan. Hij moet gaan zorgen voor het korte-, middenlange- en lange termijnbeleid. „Hij moet er ook voor zorgen dat de club een gezicht krijgt", weet Benhammou. „Ik ken hem en hij kent mij, dus ik ver wacht dat die samenwerking goed gaat zijn. En dat hij is aangesteld laat maar weer zien dat 't Knooppunt een héél grote club aan het worden is." Rumoer 't Knooppunt is ook een roerige club. Zo zou de club aanvankelijk niet eens deelnemen aan de play offs om de landstitel. De KNVB strafte de club met uitsluiting nadat in de bekerfinale tegen FC Marlène supporters de wedstrijd verstoor den. Die maatregel werd uiteinde lijk ingetrokken, waardoor de club alsnog landskampioen kon worden. Dat gebeurde zonder hoofdcoach Carmelo Nieddu. Hij werd voor de start van de barragewedstrijden op straat gezet. Benhammou: „Ik heb daar vanuit Indonesië natuurlijk wel iets van meegekregen, maar ik heb er in de gesprekken niet meer naar ge vraagd. Ik vind dat niet zo interes sant. Ik kijk niet naar het verleden, maar naar de toekomst. Zo moeten we nog even naar de invulling van de staf kijken. Daar zijn ze nog mee bezig. Het bestuur is nu in gesprek met de huidige staf en ze houden mij op de hoogte. Maar dat gaat al lemaal wel goed komen, verwacht ik. En natuurlijk zal ik vanuit Zee land behoorlijk wat kilometers gaan maken naar Amsterdam en te rug, maar als je ambitieus bent moet je dat er gewoon voor over hebben." In IJzendijke wil de organiserende wielerstichting in ieder geval van de zotte situatie af dat er binnen een straal van enkele kilometers twee wedstrijden zijn die boven dien nog meetellen voor hetzelfde klassement ook. „We moeten hier over overleg hebben, want op deze manier kan het niet verder. Van de kermisexploitanten krijgen we te horen dat we op de derde pinkster dag moeten blijven want dat zou hun kermis redden", meldt de or ganisatie die dus slechts 35 renners op de startlij st kreeg. „Maar de dag werd wel goedgemaakt door de eer dere solex-race en de dikkebanden- We moeten hierover overleg hebben, want op deze manier kan het niet verder wedstrijden voor de jeugd. Die trokken veel toeschouwers en op grond daarvan zou je zeggen dat we zo door moeten gaan. We gaan het in ieder geval bespreken." Vanaf de start stond eigenlijk wel vast dat er slechts vijf kandidaten voor de eindzege waren. Die trok ken al vroeg op avontuur, maar door het redelijke tempo werd dit gereduceerd tot drie man. Zo doende bleef het trio Lennert Buysse, Patrick Cocquyt en Kristof Buysse over en zij mochten de poet verdelen. Buysse haalde dat spurtje door zijn medevluchters te verla ten. De wedstrijd in Axel kreeg in de hoogste categorie slechts 24 ren ners aan de start. Van hen trokken enkele renners al vroeg er op uit. Naast Jacob Wijnstra en Stefan Laureijssen waren ook Roy Ge- quierre, Roelof Tolman en Raoul Poortvlet. Dit vijftal werd uiteinde lijk teruggebracht tot twee man waarbij Wijnstra en Laureijssen el kaar de loef af mochten steken. Wijnstra haalde dat. woensdag 7 juni 2017 VOETBAL PAARDENSPORT KARTEN VOETBAL Irina de Ridder redde de Zeeuwse eer tijdens de jaarlijkse driekamp tegen zwemmers uit de provincies Oost- en West- Vlaanderen. De zwemster van DZK won de 100 meter vlinderslag in een puike tijd (1.08,91). i Karim Ben Sellam is als derde doel man toegevoegd aan de selectie van VC Vlissingen. Hij komt over van zaterdag-tweede klasser Oostka- pelle, waarmee hij maandag lijfsbe houd zeker stelde. Vlissingen legde eerder de keepers Joan van Belzen en Louis Ficq al vast. JVOZ 012 heeft de prestigieuze Haderslev Cup gewonnen in De nemarken. Aan dit tweedaagse voet baltoernooi deden 32 teams uit De nemarken, Tje- chië, Duitsland en Nederland mee. In de finale won JVOZ met 2-0 van FC Overbos 013 uit Hoofddorp. 'Dit wordt een héél grote club' Mitchell Minnaard Vlissingen Hicham Benhammou. FOTO PAUL TEN HACKEN - Hicham Benhammou Twee wielerwedstrijden, die ook nog 's meetellen voor hetzelfde GP Bikecenter Zeeuws-Vlaande- ren. Gisteravond is gebleken dat dit geen gewenste situatie is. In IJzendijke waren er nog 35 ver trekkers, terwijl in Axel slechts 24 man op kwam dagen. Wim de Vos Axel/IJzendijke - organisatie IJzendijke a Guillermo van Pamelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69