t B en W willen wel verbouwing in Cadzand betalen Nieuwbouw voor de Kustschool is te duur, zegt onderwijswethouder Jack Werkman. Escaldadirecteur Raymond de Jong spreekt van 'een gemiste kans voor de politiek in Sluis'. RaceRunners kunnen eigenlijk niet lopen -y Er komt geen nieuw gebouw voor De Kustschool in West-Zeeuws-Vlaande- ren. B en W in Sluis vinden een verbou wing van de school in Cadzand genoeg. Scholenkoepel Escalda is 'zeer teleurge steld'. De Kustschool is een samenvoeging van de openbare basisscholen in Retran- chement, Nieuwvliet, Cadzand en Zuid- zande. De eerste twee zijn al dicht, die in Cadzand en Zuidzande gaan volgend jaar samen. Scholenkoepel Escalda voerde er een nieuw onderwijsconcept in, volgens de IPC-methode. Die gaat uit van 'thematisch onderwijs', en veel minder van klassikale lessen. Escalda voert er nog meer nieuwe on- derwijsideeën door. Zo opent dit jaar een 'zomerschool', waarbij kinderen les krijgen in de zomervakantie. Dat geeft ouders kans om op andere momenten vakantie te nemen. Escalda hoopte ook een compleet nieuw gebouw neer te kunnen zetten. De manier van lesgeven vraagt om een niet-traditionele indeling van het gebouw, vindt de scholenkoepel, en daarnaast zou een plek centraal tus sen de vier 'deelnemende' dorpen lo gisch zijn. Eerder ketste het idee om een school te bouwen op het terrein van Idee Kidz - het voormalige Hedenesse nabij kruispunt 'Potjes' nog af. „We hadden inmiddels een nieuwe locatie op het oog", vertelt Escalda-directeur Ray mond de Jong. „Ik heb een berekening laten maken van de kosten voor nieuw bouw op die plek, maar die is afgewe- Het wordt nu een stuk lastiger onze Kustschool een succes te maken zen." Onderwijswethouder Jack Werk man erkent dat. „Een nieuw gebouw is simpelweg te duur." Het college 'omarmt het concept kustschool wel de gelijk', geeft de wethouder aan. „Daarom stellen we ook de school in Cadzand be schikbaar, en nemen we de kosten op ons om dat geschikt te maken." Escalda had gehoopt dat Sluis de boek waarde van de vier scholen in de dorpen zou gebruiken als financiering voor een nieuw gebouw. Dat ziet Werkman niet zitten. „Daar zitten veel te veel losse eindjes aan. Zo is de boekwaarde iets an ders dan de taxatiewaarde." Zonde, vindt De Jong. „Als we een school tussen de vier dorpen in hadden gezet, was die voor alle ouders echt hun school geworden. Dat zou heel veel heb ben bijgedragen aan de leefbaarheid in die dorpen. Bovendien laat de politiek een kans liggen om bij te dragen aan een innovatief schoolproject, dat dankzij de flexibele lestijden rekening houdt met de economie in de streek en met wensen van ouders. Het wordt nu een stuk lasti ger onze Kustschool tot een succes te maken." Sluis en Escalda schakelen nu over op 'Plan B': verbouwing van een be staande school. „Dat kan Cadzand wor den, maar ik sluit ook Zuidzande niet uit", zegt De Jong. "We gaan met ouders bekijken wat de beste optie is." Spastische kinderen krij'gen door loopfiets spierkracht, conditie en zelfstandigheid. ZEELAND 4 Saamhorigheid is groot bij Delta Ride for the Roses Wielerevenement voor de strijd tegen kanker volge boekt in Zeeuws- Vlaanderen. ZEELAND 10 It woensdag 7 juni 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Nadia de Loos (rechts) is blij met de enorme stapel Ie- vensmiddelen die ze voor de stichting De Melkkan knjgt van Marianne Uiterwijk Winkel van Vestrock. Een flink aantal gezinnen in de omgeving van Hulst eet en drinkt de komende tijd hetzelfde als de sterren van het festival. Met name een grote hoeveelheid dranken die backstage niet de beroemde, gouden strotjes in ging, is nu voor De Melkkan. Die stichting helpt gezinnen die het moeilijk hebben. Uiterwijk Winkel somt op wat er zoal meegaat. „Heel veel jus d'orange, en verder andere sapjes, water. yoghurt, blikjes die we niet meer terug kunnen geven omdat we alleen complete trays kunnen inleveren en veel met gember. Ja, gember, dat drinken ze vaak omdat dat goed schijnt te zijn voor de stem." FOTO PETER NICOLAI Geen geld voor nieuw gebouw Kustschool Martijn de Koning Cadzand - Raymond de Jong, directeur Scholenkoepel Escalda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63