- *v> .v.»!"* r+ 'is 10 ZE RIDE FOR THE ROSES KWF KANKERBESTRIJDING Komend weekend stappen duizenden op de pedalen voor de Delta Ride For The Roses, het Zeeuwse equivalent van het landelijke evenement voor de strijd tegen kanker. Voor het eerst zijn er ook routes in Zeeuws-Vlaanderen. ONDERDELEN J r'+~s tUm In en om de gemeente Lansin- gerland wordt op 3 septem ber de twintigste editie van de landelijke Ride for the Ro ses verreden. Twee keer al (in 2008 en 2014) was Zeeland het de cor van het wielerevenement voor jong en oud, dat tot doel heeft zo veel mogelijk geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrijding. Na het enorme succes van die eerste 'Zeeuwse' Ride ontstond het idee om een eigen Ride te organiseren in de provincie; de Delta Ride For The Roses. „Dat is een succes ge bleken", zegt bestuurslid van het eerste uur Theo Schouwenaar. „Het is laagdrempelig, je hoeft geen Alpe d'Huez op. Je ziet hard rijders, maar ook een opa met een kleinkind. De jongste deelnemer aan de komende editie is vijfjaar, de oudste is in de tachtig." Inmiddels is de Delta Ride ook al toe aan de negende editie. Het evenement is drie jaar geleden uit gebreid met een LadiesNightRide speciaal voor vrouwen en dit jaar zijn voor het eerste routes in Zeeuws-Vlaanderen uitgezet. Schouwenaar: „We zagen in Mid den-Zeeland een beetje verzadi ging qua inschrijvingen, dus dan ga je op zoek naar iets nieuws. We misten Zeeuws-Vlamingen onder de deelnemers, terwijl dat toch ook een fietsregio is. Maar die tun nel blijft toch een barrière. 'Dan kom je toch naar ons', werd er ge zegd. Zodoende." En die eerste Zeeuws-Vlaamse editie is populair. „Die zit vol, er hebben zich 2.500 mensen inge schreven." In tegenstelling tot wat de orga nisatie hoopte, zitten daar amper Belgen bij. „Ook België is een fietsland, tien inschrijvingen valt dan wat tegen", zegt Schouwenaar. Hij verwacht wel dat het totaal aantal deelnemers aan de drie fietsdagen boven de vijfduizend zal uitkomen. Inschrijven via de website is vanaf vandaag niet meer mogelijk, wel kan dat voor de La diesNightRide en de Midden-Zee landroute op de dag zelf nog op lo catie. „Hoe meer deelnemers, hoe beter." De Delta Ride heeft, inclusief de twee landelijke edities, tot nu toe ruim drie miljoen euro opge bracht. En dat geld wordt goed be steed, weet Schouwenaar. „Ik vind het belangrijk om te weten wat er met het geld gebeurt. De voort gang van onderzoeken wordt door ons gevolgd, we gaan elke jaar langs bij een academisch zieken huis om te zien hoe het er voor staat. Onderzoek loont." Deelnemers weten ook waar voor ze fietsen. De opbrengst van de LadiesNightRide is dit jaar be stemd voor betere opsporing van baarmoederhalskanker en voorlo pers daarvan, die van de Delta Ride Midden-Zeeland en Zeeuws- Vlaanderen gaat naar onderzoek naar de gevolgen van beweging en voeding op de bijwerkingen na We misten Zeeuws- Vlamingen onder de deelnemers Je ziet hardrijders, maar ook opa's met een kleinkind behandeling van prostaatkanker. En dat onderzoek loont, heeft Schouwenaar zelf ondervonden. In 2012 werd bij hem longkanker geconstateerd. „Ik ben een fana tieke sporter, altijd gezond geleefd en nooit gerookt. Dat is dan wel een klap in je gezicht." In 2014 was hij zelfs opgegeven. „Maar drie maanden later werd ik opgebeld: 'er is een nieuwe medi cijn, misschien is het een match'. En het sloeg aan. Ik kan het nu goed onder controle houden." De 68-jarige Goesenaar staat door zijn ervaring nu heel anders in het evenement. „Ik ken het nu als organisator, deelnemer en pa tiënt." In 2015 trapte Schouwenaar honderd kilometer weg tijdens de landelijke Ride in Aalsmeer. Ko mend weekend heeft hij het te druk om mee te fietsen. Dan moet alles in letterlijk in goede banen worden geleid, samen met de ruim 250 vrijwilligers. Hij kijkt er naar uit. „De saamhorigheid is heel groot." En ziet hij de landelijke Ride For The Roses voor een derde keer Zeeland aandoen? Met een glim lach: „Ik denk het wel. We staan er in elk geval voor open, het draai boek is niet zo heel veel anders. En mensen komen graag fietsen in Zeeland." woensdag 7 juni 2017 SD r y - I Ar De Delta Ride For The Roses bestaat dit jaar uit drie onderde len: De Ladie- sNightRide, die vrij dagavond om 19.00 uur begint vanaf de Grote Markt in Goes met fietsroutes van 15 en 30 km. Tussen 16.30 en 18.45 uur is nog daginschrijven mogelijk en/of rug nummers ophalen bij de inschrijfbalie op de Grote Markt. Op za terdag is de Delta Ride door Midden- Zeeland,, vertrek en aakomst bij de Zee landhallen in Goes. De daginschrijfbalie is vanaf 07.00 uur ge opend. Ook kunnen vanaf dat tijdstip rug nummers worden op gehaald. De Delta Ride Zeeuws-Vlaan- deren is op zondag, start- en finishlocatie is de Markt in Terneu- zen. Het maximum van 2500 deelnemers is inmiddels bereikt. Alle informatie is te vinden via de website www.deltarideforthe- roses.nl A Bestuurslid van het eerste uur Theo Schou- wenaar van de Delta Ride For The Roses mag zelf ook nog steeds graag op de fiets stap pen. FOTO MECHTELD JANSEN 'Het heeft zin wat we doen' Luc Oggel Goes - Theo Schouwenaar, bestuurslid - Theo Schouwenaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57