9 €40 €100 €80 WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week vonden we een grote 40-jaar oude glijbaan uit de speeltuin in Meliskerke. Het is een aanbod dat niet da gelijks voorbij komt. Te koop: oude glijbaan met een hoogte van bijna vier meter. Alex Krijger, be stuurslid van Speeltuinvereniging Meliskerke, heeft de advertentie ge plaatst. Hij kent de speeltuin al vanaf zijn geboorte. „Toevallig ben ik net zo oud als de glijbaan: 40 jaar. In mijn jeugdjaren kwam ik hier vaak, met de glijbaan als topattractie." Niet alleen de plaatselijke jeugd kent de speel plek, in de zomermaanden zijn veel toeristen in en rondom de speeltuin te vinden. „Ook die kunnen niet om de glijbaan heen. Dankzij zijn grote omvang en snelheid is het de blik vanger." Stroever Krijger moet toegeven dat hij zelf 30 jaar geleden waarschijnlijk sneller beneden was dan de kinderen nu. „In het verleden roetsjte je in volle snel heid, maar de baan is in de loop der DE CONCURRENTIE jaren iets stroever geworden." Ongeveer 15 jaar geleden leek het er al op dat het grootste en oudste speeltoestel uit de speeltuin zou ver dwijnen. „Met de invoering van nieuwe regels werd het trapgedeelte van de glijbaan te hoog. Een creatieve oplossing zorgde voor redding. De onderkant om de trap werd met ber gen zand opgehoogd, waardoor de valhoogte daalde. Daardoor heeft Meliskerke nog lange tijd kunnen ge nieten van de baan." Maar nu is het definitieve afscheid nabij. Deels om het 40-jarige jubi leum van de speeltuin op te luisteren Dankzij zijn grote omvang en snelheid is het de blikvanger met nieuwe speeltoestellen en deels noodgedwongen. Krijger: „De bepla ting aan de zijkanten van de glijbaan is aan vernieuwing toe. Zeker gezien de leeftijd vonden we het verstandi ger een nieuwe aan te schaffen." Krijger benadrukt dat de baan op zich nog in goede staat is. „Openbare speelruimtes worden jaarlijks gecon troleerd op veiligheid. Bij de laatste controle in september is de glijbaan goedgekeurd. Ik denk dat het vooral voor een minicamping het een uiter mate geschikte toevoeging is." Tot nog toe kreeg Krijger enkele te lefoontjes van geïnteresseerden, maar een serieuze koper zat daar niet tussen. „Een koper moet de glijbaan zelf ophalen en hij past zeker niet op een aanhanger achter de auto. Maar het geheel bestaat uit een trapge deelte en het glijgedeelte. Die twee elementen kun je het best met een landbouwwagen vervoeren." De nieuwe glijbaan voor de kinde ren in Meliskerke is al in aantocht. „Een luxe variant met speeltoren." woensdag 7 juni 2017 PT Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: dagje dierentuin Marit van der Heiden (46) uit Boskoop: „Ik zou er 40 euro voor over hebben. Ligt er natuurlijk wel aan wat voor dierentuin het is. Voor een grote bekende zou ik meer over hebben dan voor een kleine dieren tuin. Verder is het bedrag na tuurlijk afhan kelijk van het aantal perso nen dat mee gaat. Onlangs heb ik via een actie van de ANWB kaart jes gekocht voor een avondopening van Artis. Voor twee personen was ik toen 25 euro kwijt." Jan Slappen- del (77) uit Waddinxveen: „Het is alweer jaren geleden dat ik naar de dierentuin ben geweest. Ik ben wel vrijwil liger bij een kinderboerde rij, maar dat is toch wat an ders. Toen mijn kinderen nog klein waren, zijn we wel een aantal keren naar een die rentuin ge gaan. Alleen de entree kost vaak al een vermogen. Stel dat je met twee kinderen naar een wat grotere dieren tuin gaat, dan ben je denk ik al snel 100 euro kwijt." Margreet Ei kelboom (46) uit Ermelo: „We wonen vlakbij Amers foort. Vooral als er jonge diertjes zijn, gaan we graag een kijkje nemen. Voor heen deden we alles in de dierentuin: eten, drinken, een ijsje. De laatste tijd nemen we vaker zelf drin ken en boter hammen mee, want de en treeprijs is al hoog genoeg. Als gezin zijn we met zijn vieren toch snel 80 euro voor zo'n dagje kwijt." Hg.TfK i'rT" Alex Krijger: „Leuke glijbaan voor een minicam- ping." FOTO RUBEN Object Hoge en grote glij baan uit speeltuin Verkoper Alex Krij ger (40) uit Melis- kerke Prijs N.o.t.k. Gezien op Prikbord Door de jaren heen wat stroever Hans Puik —Alex Krijger Grote speelto ren met glijbaan, 575 euro, Dode- waard, Gelder land (Markt plaats) -4 Glijbaan uit speeltuin, bieden, Nieuwland, Zuid-Holland (Marktplaats) M Grote glijbaan, 75 euro, Heeswijk- Dinther, Noord- Brabant (Markt plaats)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49