I 5 m Kleingeld voelen met drie erudiete audiofielen is een beetje als een snackmuurtest met sterrenchefs. De verwachtingen worden dan ook onmiddellijk ge temperd. „Kwaliteit heeft omvang nodig", zweert Geert. „Hoe zwaarder de draaitafel, hoe gelijkmatiger de plaat loopt en hoe minder misperen je in de muziek hoort. Hier zal nooit high end geluid uit komen." „Je neemt deze koffertjes ook niet mee naar de picknick", merkt vin tage hifi-verkoper Tonnis de Jonge op. „Behalve de GPO heeft geen één een accu. Zo mobiel als de koffertjes doen vermoeden, zijn ze dus niet." Voordat de naald in de groef gaat en uiteindelijk zelfs het vloerkleed wordt opgerold voor een betere sound, bestudeert het panel de vijf kofferpick-ups, geselecteerd door vergelijkingssitebesteproduct.nl. Ondanks forse prijsverschillen blijken de verschillen gering, al heeft elke speler wel iets voor zich spreken. De Ricatech, GPO en Crosley Deluxe bieden een bluetooth verbinding met externe boxen. De Soundmaster en Crosley Deluxe zijn voorzien van een pitchknop om het toerental te finetunen. En de GPO en Crosley Nomad bieden wispelturige muziek- Zo mobiel als de koffertjes doen vermoeden, zijn ze niet liefhebbers de mogelijkheid om grammofoonplaten alsnog te digita liseren op een USB-stick via bijgele verde computersoftware. „Belache lijk: een cd'tje bij een platenspeler", zegt Geert glimlachend en hoofd schuddend tegelijk. Beitel Tijd voor de luistertest. Eerst worden de ingebouwde speakertjes beproefd. GPO degradeert de zwoele stem van zangeres Melody Gardot tot blikke rige braderiemuziek. Crosley Deluxe en Soundmaster doen haar eerder hol, gedempt en lispelend klinken. Alleen de dure Crosley Nomad en (verrassend) goedkope Ricatech blij ven enigszins overeind met een vol ler geluid en meer detail in de mu ziek. Eenmaal aangesloten op externe boxen wordt het oordeel er in de Nij- kerkse huiskamer van Tonnis, tot de nok toe gevuld met vintage geluids installaties, niet veel beter op. De dia manten naald van de Crosley Nomad presteert overduidelijk het beste ge luid, maar laat vooral qua hoge tonen nog steeds te veel steken vallen voor het hoge prijskaartje. De andere vier zijn één pot nat: het geluid is niet in evenwicht, schuurt, ontbeert elke bass en jengelt op en neer als een krolse kat. „Het zijn mooie dingen die goed aan het vintage gevoel appelleren", concludeert Tonnis. „Maar klinken doen ze niet. Ze gaan als een beitel over de plaat." DE UITSLAG Wonen 1,8 miljoen verhuizingen APP Digitale opruimer Gezondheid Supplementen deugen niet woensdag 7 juni 2017 l U 44 —Tonnis de Jonge De test is afgenomen in samen werking met BesteProduct.nl. Voor meer testgegevens: bestepro- duct.nl Een lust voor het oog, een last voor de oren 1. Crosley Nomad - €222,45 Stevige speler met overduidelijk de beste sound en een leuke optie om platen te recorden. Wel nog steeds te magere prestaties voor deze prijs. 2. Ricatech RTT 21 - €52,95 Gebruiksvriendelijke pick-up met stevige koffer, meeverend sub frame, gedempte naaldlift en aardige speakers. Voor deze prijs mag je niet meer verwach ten. 3. Crosley Cruiser Deluxe - 89,90 De ingebouwde speakers klin ken ondermaats: hol en ge dempt. Dat kan geen bluetooth of pitchknop meer goed maken. 4. GPO Ambassador - €139,95 Mooi design en de enige met een accu. Leuk ook die opname functie per USB-poort. Het ge luid stelt helaas wel teleur voor deze prijs. 5. Soundmaster PL580 - €69,95 De ingebouwde speakers vagen elk detail weg. Het ietwat fra giele frame is niet veel beter. Wordt niet meer goed gemaakt door de pitchknop. Bijna 1,8 miljoen Ne derlanders zijn vorig jaar verhuisd, blijkt uit cijfers van het CBS. Dat is een re- Ui:' cord. De vorige piek was in 1998. Ook in het eerste kwartaal van 2017 zette de stijgende lijn, die in 2013 begon, zich door. procent van de Ne derlandse middelbare scholieren snapt te weinig van geldzaken. (Bron: OESO) Adobe Scan (gra tis voor Android en iOS) laat de pa pierberg op je bu reau en de stapel kassabonnetjes snel slinken. De app digitaliseert documenten en snijdt ze keurig bij, zodat je ze vervol gens kunt delen. Ook doet hij aan tekstherkenning. Zes op de tien voe dingssupplementen bevatten verboden stoffen. De samenstel ling staat ook niet op de verpakking. Dat zorgt voor risico's op ver hoogde bloedruk en hartslag, waarschuwt de Nederlandse Voed sel- en Warenautoriteit (NVWA) die de middelen onderzocht. Een deel is uit de markt gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45