Maximaal twee jaar cel... 3 16-jarige treinfanaat uit Den Bosch en een grote jongen van 14 uit Lunteren Actiefin het Beierse Woud Kras.nl/51493 De 16-jarige jongen uit Den Bosch die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Savannah Dekker, heeft een passie: treinen. Op sociale media plaatste hij honderden filmpjes over het spoor. Intussen is hij al sinds augustus niet meer op school verschenen. Directeur Tiny de Groot van het Van Maerlant in Den Bosch, waar de 16-jarige een vmbo-opleiding volgde, zegt dat de leerplichtambtenaar onderzoek deed naar de spijbelende jongen. Hij wil niet zeggen of hij nog staat ingeschre ven op school. De tiener woont met zijn moeder in een huurwoning in de wijk Bosch- veld, door het Onafhankelijk Buurt- platform Boschveld omschreven als 'de meest multiculturele wijk van 's-Hertogenbosch'. Hij was niet be kend bij de politie en ook voor de jeugdzorg in Brabant een onbeschre ven blad, zegt een woordvoerster. Sociale media Het is niet bekend waar de jongen Sa vannah van kende. Burgemeester Me lis van de Groep van Bunschoten hield het maandag op 'waarschijnlijk con tact via sociale media', maar daar wil de politie niets over zeggen. Het lichaam van Savannah werd ge vonden op 20 kilometer afstand van dat van Romy Nieuwburg (14) uit Hoevelaken. Voor de betrokkenheid bij haar dood is een 14-jarige jongen uit Lunteren aangehouden. De jongen werd volgens geschrokken buurtbe woners in de nacht van zondag op maandag van zijn bed gelicht in de boerderij van zijn ouders. „Het is bijna niet voor te stellen wat de ouders van Romy moeten doormaken, maar ver geet ook de ouders van deze jongen niet. Zij zijn ook helemaal overstuur. Het is voor iedereen een drama", zegt een buurtgenoot. Ze kennen hem als een grote en sterke jongen voor zijn leeftijd. Of hij op dezelfde school als Romy in het na bijgelegen De Glind zat, is onduide lijk. De directeur van de J.H. Donner- school wil er niets over kwijt. Volgens de politie zijn er wel leerlingen van de Er wordt nu zó veel over gepraat, maar soms wil ik dat even niet. Want dan komen de tranen weer school als getuige gehoord. De ver dachte tiener had contact met meer dere jongeren uit De Glind, onder wie ook Romy. Hij zit, evenals de ver dachte van de moord op Savannah, in beperking en mag dus alleen contact hebben met zijn advocaat. De politie doet met 25 mensen onderzoek naar de twee misdrijven, maar legt geen verband tussen beide zaken. Aangrijpend Op veel middelbare scholen in Amers foort en omgeving is gisteren stilge staan bij de dood van de twee meis jes. Gerissa (13) zit op het Corlaer Col lege in Nijkerk en ging acht jaar samen met Savannah naar de basisschool in hun woonplaats Bunschoten. Ze kan het besef dat Savannah er niet meer is bijna niet toelaten. Het is te aangrij pend. Vanochtend pakte ze haar tas en ging naar school. „Maar het bleef een gek idee. Dat je normale dingen moet doen, terwijl je iemand kent die net is vermoord." Gerissa twijfelt nog of ze zal meelo pen in de stille tocht. Het valt haar zwaar het verdriet van anderen te moeten zien. „Er wordt nu zó veel over gepraat, maar soms wil ik dat gewoon even niet. Want dan komen de tranen weer", zegt ze. „Dan probeer ik maar een spelletje te doen. Of iets te vinden waar ik om moet lachen. Dan vergeet ik het verdriet even." STRAFMAAT -K s#.m of 0900-9697 70 cpg Autovakantie Duitsland woensdag 7 juni 2017 Wie zijn de verdachten in deze moordzaken? Raymond Boere René van der Lee Den Bosch/Bunschoten Gerissa (13) Mocht blijken dat de twee verdachten inderdaad de dood van de 14-jarige meisjes Romy en Savannah op hun geweten hebben, dan kunnen ze niet langer dan respec tievelijk één of twee jaar worden opge sloten. Dat heeft te maken met het feit dat beide verdachten minderjarig zijn. Daarmee vallen ze niet onder het nor male strafrecht, maar onder het jeugdstrafrecht. Dat kent veel mil dere straffen. De 14-jarige ver dachte uit Lunte ren, die verant woordelijk wordt gehouden voor de dood van Romy Nieuwburg in Ach terveld, hangt een gevangenisstraf van maximaal een jaar boven het hoofd. De ver dachte van de dood van Savannah uit Bunschoten komt uit Den Bosch en is 16 jaar. Voor jonge ren van 16 en 17 jaar geldt een maxi male jeugddetentie van twee jaar. De rechter heeft echter de mogelijk heid om voor 16- en 17-jarigen het vol wassenenstraf recht toe te pas sen, waarmee veel zwaardere straffen kunnen worden op gelegd. Er even lekker tussenuit en zorgeloos genieten. Dat doet u in het prachtige natuurpark Oberer Bayerischer Wald waar u prachtige wandeltochten kunt maken. Dus natuurliefhebbers, boek snel deze reis! U verblijft in een verzorgd hotel o.b.v. All Inclusive nabij de dorpskern van Runding. Het arrangement is inclusief: Alle dagen ontbijt- en dinerbuffet Middagsnacks tussen 12.00-13.00 uur Dagelijks koffie en thee met gebak Onbeperkt drankjes verkrijgbaar Fietsverhuur (o.b.v. beschikbaarheid) Bedlinnen en parkeren Dagelijks toegang tot de wellness Slachtoffers Romy Nieuwburg (boven) en Savan nah Dekker. De politie dregde gisteren op de plek waar Savannah is gevonden. FOTO'S CASPAR HUURDEMAN, FACEBOOK EN ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3