Drie jubilarissen vieren 140 jaar ringrijden Inloopconcert van ON DA Brass Vlissinger in voorarrest wegens seksuele uitbuiting Door wind en regen minder rijbeurten 7 DRIEDUBBEL FEEST Ondanks het slechte weer werd inOostkapelleeen feestje gevierd tijdens het ringrijden op'Derde Pinksterdag'. Flinke regenbuien en harde windstoten zorg den gisteren voor on rustige paarden en wei nig publiek tijdens de derde pinksterwedstrijden op Walcheren. Maar de ringrijders lieten zich niet kennen en stapten - gehuld in regenpakken - gewoon in het zadel. „Dit heb ik nog maar één keer eerder meegemaakt", zegt José de Buck (61) uit Oostkapelle over de weersomstandigheden. Het geeft enigszins aan hoe bijzonder die wa ren, want de rijder nam voor de veertigste keer op rij deel aan de wedstrijd in het dorp. Ook Jan Wondergem (58) vierde zijn veer tigste jubileum, en de 73-jarige Jan Geldof reed zelfs voor de zestigste keer mee. Het drietal werd daarom 's ochtends gehuldigd. Volgens voorzitter van de Oost- kapelse Ringrijders Vereniging (ORV) Jan-Willem Poppe is het voor ieder van hen een mijlpaal. „Bij de ORV heeft een lid pas een jubileum wanneer die alle jaren aaneengesloten heeft deelgenomen aan de wedstrijd met Pinksteren. Ben je er een keer niet, beginnen we opnieuw te tellen." De mannen doen er dan ook al tijd alles aan om er bij te zijn. Ze stemmen hun vakanties erop af, nemen vrij van het werk en slaan als het moet zelfs verjaardagen over; op derde pinksterdag moeten ze in Oostkapelle wezen. „Verder is het natuurlijk ook een kwestie van geluk. Ik heb in de tussentijd vijf WINNAARS keer een netvliesontsteking gehad en ben een oog verloren, maar kon steeds met Pinksteren het paard weer op", zegt De Buck. Wonder gem knikt instemmend: „Het is een unicum dat het ons alle drie is ge lukt en dat we dit jaar samen voor de 140e keer meedoen." Ondanks de vele jaren ervaring, zijn de prestaties van de mannen niet bijzonder goed in de paarden sport. Wondergem zegt dat hij in '85 eens kampioen is geworden en ook Geldof kan zich slechts één kampioenschap heugen in zestig jaar tijd. „Als je niet oefent, word je ook geen topper", zegt Geldof la chend. „Het is vooral hartstikke leuk om mee te doen, vanwege de sfeer op het dorp en de omgang met de paarden." De week van de amateurkunst biedt ONDA Brass een mooie gele genheid zich te presenteren. De muziekvereniging Oefening Na Den Arbeid, 'geboren' in 1905, heeft onlangs het achtervoegsel brass toegevoegd om de buitenwereld te laten weten dat zij een brassband is. Met Bart Borgt uit Koewacht heb ben zij ook weer een vaste dirigent. De brassband ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet en wil dat graag laten horen tijdens het 'inloopconcert'. De wekelijkse oefenavond in De Vijf Klavers is daarom voor een keer verplaatst naar het kerkje aan het andere eind van de Dorpsstraat. Naast de veran dering van speelplek helpt de me dewerking van sopraan Corella Nijsse en organist Tim Bouwsma mee om van een 'gewone' repetitie een bruisend concert te maken. Het bestuur hoopt onder het ge hoor kandidaat-muzikanten warm te maken voor ONDA. De Vlissinger blijft in voorarrest en wordt waarschijnlijk pas tien maanden na zijn arrestatie be recht, zo bleek dinsdag tijdens een zitting van de Middelburgse recht bank. Volgens het Openbaar Ministe rie liet hij een minderjarig meisje als prostituee werken. Maar raads man Mark Dunsbergen zei dat een veroordeling beslist geen uitge maakte zaak is. „Het kwartje kan nog beide kanten opvallen." Hij vroeg daarom aan de rechters om het voorarrest van J.T. te schorsen zodat de man in vrijheid zijn be rechting kan afwachten. Drie maanden geleden werd een soortgelijk verzoek afgewezen. Ook deze keer beslisten de rech ters in het nadeel van de verdachte. Volgens hen wegen de belangen van de verdachte niet op tegen die van de maatschappij. Officier van justitie Ingeborg van Dorst had erop gewezen dat er een redelijk forse kans bestaat dat de man weer optreedt als mensen handelaar bij vrijlating. Dat hij dan opnieuw een minderjarige meisje in de prostitutie kan brengen. Dunsbergen stelde op zijn beurt dat het erop begint te lijken dat het voorarrest in Nederland steeds va ker en makkelijker wordt opge legd. Terwijl iemand pas schuldig is na zijn of haar daadwerkelijke veroordeling. De Vlissinger zelf vroeg ook aan de rechtbank om schorsing, omdat zijn vriendin is bevallen sinds hij vast zit en hij bij zijn dochtertje wil zijn. „Ik wil er zijn als ze begint te lopen." woensdag 7 juni 2017 Elodie Kint Een mijlpaal tijdens de pinksterwedstrijd in Oostkapelle gisteren. Vlnr Jan Wondergem, José de Buck en Jan Geldof. foto ruben oreel Koudekerke In Koudekerke reden de 35 deel nemers maar 22 beurten. Hier won Nick Meijers de kamp van Sjaak Janse, beide rijders staken 21 ringen. Michel Paauwe werd derde met 20 ringen. De pollepel ging dit keer alleen over de laat ste (22e) beurt en werd gewon nen door Wesley van de Voorde, hij won 's morgens ook de kamp voor de zes jongste rijders. Nieuwland In Nieuwland werden er door 22 rijders 30 beurten gereden, maar hier werden geen prijzen uitge- kampt. Richard Jacobs en Julia Crucq staken beiden 27 ringen. Jolanda Kwekkeboom stak er 26. Oostkapelle In Oostkapelle werden er ook maar 25 beurten gereden door de 43 deelnemers. De dames gingen er hier met de prijzen van door. Joyce de Buck stak 21 rin gen, tweede werd Joyce Jobse ook met 21 ringen. Rianne Lous werd met negentien ringen derde. Danielle van Daatselaar won de eerste prijs en Anja Francke de pollepel. Souburg In Souburg werden er maar acht tien beurten gereden door de ne gentien deelnemers. Hier stak Cor Janse alle ringen, Sjaco de Visser stak er zestien en Jolanda Pladdet dertien. Op 10 juni wordt in Veere ge streden in de derde klas van 08.00 tot 17.00 uur. De Ritthemse brassband ONDA Brass houdt morgenavond een 'inloopconcert' in het kerkje van Ritthem. Vanaf 19.30 uur kunnen belangstellenden luisteren en zich aanmelden als aspirant-lid. René Hoonhorst Ritthem Een Vlissinger (30) wordt ervan verdacht dat hij een minderjarig meisje liet werken als prosti tuee. Ondanks een tweede ver zoek van zijn raadsman blijft hij in voorarrest. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35