Domburg viert midzomer met poëzie Sinistertochten vol moorden en engerds 6 Groenbeleidsplan 2016-2016 Het onderhoud van het groen in de Middelburgse buurten kan overge nomen worden door inwoners. Ze krijgen daar geld voor zodat ze het zelf kunnen uitvoeren. Houden ze geld over dan mogen ze het vrij be steden zolang het maar ten goede komt aan de buurt, zo blijkt uit een plan van het dagelijks bestuur van de gemeente. Het geld dat beschik baar komt, is gelijk aan het bedrag dat de gemeente kwijt is om het groen in een bepaalde buurt te on derhouden. Als buurtbewoners zoiets willen, moeten ze wel een organisatie op richten zodat de gemeente hen of ficieel kan aanspreken. Vervolgens worden er afspraken gemaakt zodat beide partijen weten waar ze aan Beheer van het groen vraagt om betrokkenheid van de inwoners toe zijn, blijkt uit Groenbeleidsplan 20t6-2026 van de gemeente. De gemeente heeft nog geen con crete plannen om het onderhoud in bepaalde buurten over te dragen. Als mogelijkheden worden wel Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens genoemd. Er is nog een an der plan om bewoners te betrekken bij het onderhoud van het groen in hun eigen buurt: samenwerken met de gemeente. Dat plan gaat er van uit dat de gemeentelijke onder houdsploeg in overleg met een groep bewoners bepaalt wat er moet gebeuren in een wijk of buurt. Daarbij worden ook inwo ners ingeschakeld die werkloos of arbeidsongeschikt zijn. In het beleidsplan staat nadruk kelijk dat beide vormen niet vanuit het stadskantoor worden opgelegd. Ze kunnen alleen succesvol zijn als het initiatief voor zoiets vanuit de buurt zelf komt. Het dagelijks bestuur komt met die plannen omdat, aldus wethou der Arjan Beekman, het beheer van het groen ook vraagt om betrok kenheid van de inwoners. Her en der gebeurt dat al op kleine schaal, zoals de rozentuintjes langs de kaaienroute. Maar als het aan het college ligt wordt het breder opge pakt. „Zodat inwoners zelf bezig kunnen zijn met de omgeving waarin ze leven." Met hun eigen in vulling, beseft de wethouder. Met de viering wordt een oude tra ditie in ere hersteld. Domburg kende door de eeuwen heen mid- zomernachtvieringen. Zo gaven Domburgse rederijkers in de zes tiende eeuw hun omstreden voor stellingen. Kerk en macht werden genadeloos op de hak genomen. „Een rebels gezelschap", vertelt Cees Maas. Hij herinnert zichzelf een aantal 'ruige feesten' in de jaren zeventig. „Maar dit wordt een mooie, rustige avond met muziek en gedichten over Domburg, op het gazon voor het Badhotel. Ik heb veel Domburgse gedichten verzameld; van onder anderen Claus, Boutens, Van Schagen Ach terberg. Die wil ik ooit bundelen. Maar nu eerst dit, samen met Brass band Apollo. Die wilde een midzo- mernachtconcert geven en zo kwa men we op het idee om poëzie en muziek te combineren." De gedichten worden niet alle maal op 'traditionele' wijze voorge dragen. Zo rapt Fabian Houweling 'Klapbank' van J.C van Schagen en zingt de Middelburgse operazanger Rob van der Meule 'Zwemles' van Anneke Schenk. Cees: „Ik ben heel benieuwd hoe een operazanger een gedicht zal bulderen." Oud-stads dichter Theo Raats treedt op met zijn door Digna Sinke verfilmde ge dicht 'Domburg' en een verhaal. Apollo speelt onder meer drie werken van Rooseveltstudenten. Eén ervan is voor de gelegenheid gecomponeerd door Catharina Cle ment. Het feest begint om 2t.oo uur. Volg jij een opleiding in de zorg Word vakantiekracht bij Zorgstroom! Schrijverscollectief Sinister Zee land neemt wandelaars morgen mee langs 'enge' locaties in de Middelburgse binnenstad. Vrijdag kunnen liefhebbers de lugubere Vlissingse historie ervaren. Jan J.B. Kuipers gaat in Middel burg in op 8oo jaar binnensteedse roddels en rampspoed. Verhalen over terechtstellingen, griezelige huurders en gekke stadsfiguren. Maar ook het raadsel van het hoofd van een 39-jarige Middel burgse dat in juni 1990 werd ge vonden in een bushokje aan het Molenwater. In Vlissingen verhaalt Jan Jacobs van lynchpartijen, kaapvaarten en dobberende lijkkisten door de straten. En misschien ook de moord op zijn naamgenoot Jan, kastelein van café de Keersluis? Die Jan en zijn vrouw werden eind jaren dertig vermoord in hun kroeg. De dubbele moord ging de boeken in als De Keersluismoord. Kaarten via sinisterzeeland.nl IN DE REGIO Taptoe Buurt- picknicks Klein Rondje Kunst MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag woensdag 7 juni 2017 WA Inwoners mogen zelf groen beheren De gemeente Middelburg hoopt dat er buurtbewoners zijn die het onderhoud van het groen in de eigen omgeving voor hun re kening willen nemen. Emile Calon Middelburg i' - Arjan Beekman, wethouder 'Geen rebelse teksten, maar ge dichten over zee en duin. Met een kleine kritische vingerwij zing naar frietwalm over de bou levard,' schetst Cees Maas het eerste midzomernachtfeest op 24 juni in Domburg. Annemarie Zevenbergen Domburg Kijk voor meer info op zorgstroom.nl/vakantiewerk Dichtbij mensen Zorqstroo Lugubere verhalen maken grie- zeltochten van twee wandelin gen door Middelburg en Vlis- singen. Rampspoed en moord begeleiden de lopers. Annemarie Zevenbergen Middelburg VLISSINGEN In het kader van het 50-jarig bestaan van de Deltaband uit Vlissingen vindt er zaterdagavond een taptoe plaats op het Stadhuis plein in Vlissingen. De taptoe begint om 20.00 uur. Naast de Deltaband geven Showband Juliana en Jeugd- korps Bernhard uit Amersfoort, Exem pel (THEBAND) uit Empel en drum- en buglecorps Juliana uit Middelburg op tredens. Toegang voor staanplaatsen is vrij. Plaatsen op de tribune zijn 5 euro in de voorver koop. Kaarten voor deze tribune zijn te verkrijgen via khog @zeelandnet.nl MIDDELBURG Stichting Welzijn Middelburg houdt vandaag bij goed weer buurtpick- nicks in Dauwen- daele en rond de muziektent bij het Molenwater. De picknick in Dau- wendaele vindt plaats op het trap veldje aan de Se- geersweg en begint om 12.30 uur. De picknick bij de muziektent bij het Molenwater start om 12.00 uur. Het is de bedoeling dat wijkbewoners zelf voor eten en drin ken zorgen. MIDDELBURG Drie kunstenaars stellen tijdens de Middelburgse Stadsfeesten hun deuren open voor publiek. Tijdens dit Klein Rondje Kunst van donderdag 8 tot en met zondag 11 juni presenteren atelier Gerdi Zwaan, atelier San dra van der Meulen en GalerieGerritse eigen werk en werk van derden. VEERE In Veere vindt zaterdag voor de tweede keer het Beiaardfestival plaats. Voor het bordes van het Stadhuis op de Markt en in de bloemrijke luistertuin zijn speciale voor stellingen voor kinderen en is het spel van de beiaardier op een groot scherm te volgen. In Museum Veere kunnen be zoekers mee met een rondleiding naar de zolder van het Stadhuis, waar de grote speeltrommel van het carillon staat. Dit jaar wordt het Beiaardfestival georganiseerd in samen werking met het Open Tuinenweekend Veere. Wethouder René Molenaar opent op de Markt om 10.30 uur het Beiaard festival en het Open Tuinenweekend. Het concert en de acti viteiten op de Markt zijn gratis bij te wonen, foto museum veere ARNEMUIDEN Museum Arnemui- den, 13.00-17.00 uur - Exposities van o.a. Brandweer, Visserij en Streekdrachten DOMBURG Galerie Duinheuvel, Badhuisweg 2, 12.00-17.00 uur- Verkoopexpositie GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur-Koffie ochtend; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur-Bil jarten en koersbal; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten; De Klimop, 13.30- 16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur - Bil jarten MIDDELBURG Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur- Koffie-inloop; Vos- senburch, overdag - Zomerfeest; Sport zaal Roozenbur- glaan, 19.00-21.00 uur - Trimgroep voor (ex)-hartpatiënten OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 17.15-18.00 uur- Kleuterdans SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur - Koersbal VEERE Verenigingsgebouw, 13.45-17.00 uur- Soos voor senioren VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur - Peuter- gym; Boekhandel 't Spui, 10.30-12.30 uur - Activiteit 'Schrijf je vrij de zomer in'; Zwanenburgseweg 11,19.00 uur-Qi Gong in de buiten lucht ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30- 16.30 uur - Soos. BEIAARDFESTIVAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34