i Activiteiten afhankelijk van bijdragen sponsors en fondsen 5 Minder films en minder 'toeters en bellen'dit jaar op Film by the Sea. De kwaliteit van het aanbod blijft onverminderd, verzekert directeur Leo Hannewijk. 112 NIEUWS Man op markt mishandeld Bedrijfsongeval in de haven Urenlang geen treinen Drie maanden voor het begin van de negen tiende editie van Film by the Sea is nog veel onzeker. Festivaldi recteur Leo Hannewijk heeft, zoals altijd, volop ideeën en plannen. „Maar we moeten overal op bezui nigen. Het is echt overleven. Daarom hebben we alle activitei ten afhankelijk gemaakt van bij dragen van fondsen en sponsors." Dat geldt bijvoorbeeld voor drie Literaire Salons, ditmaal volgens de formule van Zomergasten. Ook het doorgaan van de Cinema Lite- rair-lezing, vorig jaar nog gehou den door de Franse schrijver Phi lippe Claudel, is nog onzeker. Datzelfde geldt voor de uitrei king van de Lifetime Achievement Award, vorig jaar toegekend aan Claudia Cardinale. „Dat heeft, ook landelijk, een enorme impact ge had", zegt Hannewijk. „We willen heel graag weer een Claudia Car- dinale-achtige figuur naar Zeeland halen, maar dan moet er wel geld voor zijn." De jaarlijkse reünie van oud-ju ryleden is al geschrapt. „We heb ben minder toeters en bellen", zegt Hannewijk. Ook het aantal films zal kleiner zijn dan voor gaande jaren, mede door het ver dwijnen van de Dag van de Zeeuwse Film. De filmliefhebber komt echter onverminderd aan zijn trekken, verzekert de festivaldirecteur. „Het wordt een heel mooi en ge- varieerd programma, met ook weer importfilms die alleen in Zeeland te zien zullen zijn. Voor de kwali teit van het festival sta ik in." Tijdens de traditionele Amuse, gisteravond in Vlissingen, werd het affiche van het festival ont huld. Dat is deze keer, in de stijl We moeten overal op bezuinigen. Het is echt overleven van de jaren 70, gemaakt door de Vlissingse fotograaf, kunstenaar en filmmaker Bob Pingen. De perso nen op de poster zijn het Zeeuwse model Sanne de Regt (Miss Neder land in 2004) en haar partner, ac- teur Christophe Haddad. Adriaan van Dis leidt voor het vierde jaar op rij de vakjury van Film by the Sea. Hij maakte gisteravond de overige juryleden bekend. Het zijn; presentatrice Floortje Des- sing, scenarioschrijver en regis seur Paula van der Oest, actrice Ariane Schluter, schrijver Oek de Jong, schrijver en journa list Hans Maarten van den Brink, regisseur Robert Jan Westdijk en Blof-bassist en -tekstschrijver Pe ter Siager. Van Dis zal, naast zijn werk als juryvoorzitter, dit jaar een Literaire Salon presenteren met schrijver Al fred Birney als gast. Zijn jongste ro man, 'De tolk van Java', werd dit jaar bekroond met de Libris Litera tuurprijs. Ook is al bekend dat zondag 10 september twee literaire documen taires in Vlissingen in première gaan: 'De stamhouder' van Ger Poppelaars (over de gelijknamige familiekroniek van Alexander Münninghof) en 'Ik begon te schrij ven toen ik drie was' over Thomas Verbogt. Beide auteurs zullen ook aanwezig zijn. Het filmcollege staat ditmaal in het teken van feit en fictie. In dat kader wordt onder meer 'The man with the iron heart' - naar het boek 'HhhH' van Laurent Binet - ver toond. De film is ook geselecteerd voor de competitie. woensdag 7 juni 2017 PC HULST Een 21-jarige Ter- neuzenaar is zaterdag op de Grote Markt in Hulst ge slagen door een man. Dat gebeurde rond 17.30 uur. De Terneuzenaar heeft aangifte gedaan bij de poli tie. Die zoekt nu getuigen. De man liep net naar zijn auto, toen hij werd aange sproken door twee onbe kende mannen. Ineens vloog een van de twee mannen hem aan en sloeg hem. De Terneuzenaar kon in zijn auto stappen en reed meteen naar de politie om aangifte te doen. VLISSINGEN-OOST Een vrachtwagenchauffeur uit Soest is gistermiddag ge wond geraakt bij een be drijfsongeval in de haven van Vlissingen. De 68-ja- rige man is afgevoerd naar het ziekenhuis in Goes. Het ongeluk gebeurde rond 11.45 uur. Het slachtoffer kreeg, vermoedelijk door de harde wind, de deur van een trailer tegen zijn hoofd en raakte bekneld. Hulp diensten, waaronder een traumahelikopter, werden gealarmeerd. Het slachtof fer is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De traumaheli kwam niet in actie. De inspectie SZW doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval. KRUININGEN Het treinver keer tussen Bergen op Zoom en Kruiningen-Yer- seke heeft gisteravond urenlang stilgelegen. De NS zette stopbussen in tussen Bergen op Zoom, Rilland-Bath, Krabbendijke en Kruiningen-Yerseke. Ook reden er snelbussen tussen Bergen op Zoom en Kruiningen-Yerseke. De extra reistijd voor passa giers liep op tot 30 minu ten. Rond 20.30 uur meldde de NS dat de beperkingen voorbij waren en dat de vertraging afnam; een half uurtje later reden de trei nen weer normaal. De oorzaak van de storing was een aanrijding met een persoon. Filmfestival wil niet tornen aan kwaliteit Rolf Bosboom Vlissingen Peter Slager Het ontwerp is van Bob Pingen, fotograaf, kunstenaar en filmmaker. -Leo Hannewijk, festivaldirecteur A Robbert Jan Westdijk De 19e editie van Film by the Sea is van 8 tot en met 17 september. Ariane Schluter A Floortje Dessing A Hans Maarten van de Brink A Oek de Jong A Paula van der Oest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33