£"l C9 Maand van bezinning POV bang dat toerist vies Vlissingen mijdt GS verbaasd over onderzoek tunnel Hoe dan? 2 ONTZORGDE KEUKENS 7995,- BASKENSBURG RAMADAN HALF Elders in Nederland is 'ramadan-voetbal' al gewoon. Zeeland moet er nog aan wennen, zo blijkt uit reacties op toernooi in Baskensburg. Commentaar Ramadan is de maand van de bezinning. Moslims vasten en besteden extra aandacht aan saamhorigheid en verdraag zaamheid. Op die laatste vaardigheid moeten een paar poli tieke partijen in Vlissingen nog flink oefenen. De Partij Souburg- Ritthem en de Christenunie hebben moeite met het Ramadan- voetbal in de sporthal Baskensburg. Dat voetbal is een poging om de moslimjongeren, die door de islamitische gebruiken vooral 's nachts actief zijn, van de straat te houden. In verschillende steden heeft deze aanpak al jaren succes. De Partij Souburg-Ritthem verslikte zich het eerst. Burgemeester Bas van den Tillaar moest de raadsleden uitleggen dat de openstel ling van de sporthal gewoon een praktische oplossing is om de nachtrust van de overige Vlissingers te waarborgen. Zeker geen 'be loning van slecht gedrag', zoals de PSR veronderstelt. Daarna kwam de Christenunie. Raadslid Coen van Dalen liet weten verontwaar digd te zijn. Hij denkt dat christelijke initiatieven in Vlissingen wor den achtergesteld. Van Dalen wil de sporthal ook gratis gebruiken. Beide reacties zijn niet doordacht. Waarom gebeurt dat uitgere kend in een zaak die gericht is op harmonieus samenleven? Is hel der afwegen moeilijk als het om moslims gaat? De PSR en de Chris tenunie wekken de indruk de confrontatie te zoeken. In elk geval denken deze partijen te veel in wij-zij. Dat is uiterst onverstandig. Want zo maken ze een voedingsbodem voor radicalisering, precies wat we niet moeten hebben. Overigens komt uit deze Vlissingse affaire ook iets goeds voort. Men denkt er na over een multireligieus voetbaltoernooi. Dat is leuk, maar de acceptatie van verschillen is soms nuttiger dan het gladstrijken ervan. De scherpe kantjes van de multiculturele sa menleving gaan er het beste af met wat geven en nemen. Twee Vlissingse partijen in de fout over nachtvoetbal voor moslimjongeren De Vlissingse wethouder Josephine Elliot kondigde vorige week tijdens de raadsvergadering aan dat het schoonmaakregime in de binnen stad omlaag gaat 'tot niveau C'. Die maatregel wordt genomen 'in op dracht van de toezichthouder', liet de wethouder ondernemers in het centrum weten. De POV vindt dat B en W de aanbeveling van de arti kel 12-inspecteur te snel overneemt. Raadslid Pim Kraan vraagt zich niet alleen af hoe groot het financi ële voordeel is, maar verwacht dat de opbrengst per saldo negatief is. Want Vlissingen jaagt bezoekers weg als ze 'verdere verpaupering en vervuiling in de hand werkt'. On dernemers werken hard aan het project Keurmerk Veilig Onderne men dat onder meer een schone en veilige binnenstad moet opleveren. Raadslid vraagt zich afofopbrengst poetsbezuiniging niet negatief zal zijn Door minder intensief schoon maken, verdwijnt die doelstelling uit beeld, vreest de POV. De partij vraagt ook of de toezichthouder nog meer 'opdrachten' gaf die de raad nog niet bekend zijn. ALMANAK Die Vlissingse heeft het getrof fen. Leuke baan, leuk huis en twee nog leukere kinderen. Tenminste, dat willen de talrijke olijke plaat jes op sociale media doen geloven. Ze weet haar kroost op een of an dere manier steeds op het juiste moment vast te leggen. Het was dan ook een verrassing toen ze bij een van de kiekjes meldde dat er nóg een in aantocht is. Ook haar collega's op kantoor, waar ze het blijde nieuws terloops tijdens een vergadering liet 'ontvallen', wa ren even van hun a propos. Zelfs die ene, die normaal het hoogste woord heeft. „Maar... maar", sta melde ze, „hoé dan?" CSW succesvol bij schoolroeien GroenLinksvoor nul op de meter Bunker weer te bezichtigen warenhuisnl Onbegrijpelijk, twitterde Coen van Dalen. 'Kan de gemeente op tweede kerstdag een christelijk voetbal toernooi sponsoren? Zijn de chris telijke jongeren van de straat tij dens kerst', twitterde het Vlissingse ChristenUnie-raadslid. Promt re ageerde Youssif Hamzaoui (onder meer voorzitter van zaalvoetbalver eniging Groene Ster): 'Als u de christelijke jongeren bij elkaar brengt, regelen wij kersttoernooi. Zoek verbinding ipv aanval.' Voor Van Dalen zit hem de pijn vooral in de gedachte dat er ge meenschapsgeld besteed zou wor den aan een geloofsgerelateerde kwestie, terwijl christelijke initia tieven zelf de broek moeten ophou den. Van Dalen en Hamzaoui heb ben inmiddels eikaars telefoon nummer. Wordt vervolgd, laat Van Dalen weten: het zou zomaar kun nen dat in Vlissingen volgend jaar een multi-reli voetbaltoernooi plaatsvindt. Hamzoui benadrukt dat Groene Ster als vereniging volledig los staat van het ramadanvoetbal. „Wij had den dit nooit aangevraagd bij de ge meente. Ik zou het bij voorbaat al kansloos geacht hebben. Maar dit is heel positief. Tijdens de ramadan is het hele dag- en nachtritme ver stoord. Na het gebed gaan veel mensen nog een rondje lopen of even voetballen in de kooi. Ik kan me best voorstellen dat je er als om- Na gebed lopen velen een rondje Het provinciebestuur is verbaasd over het onderzoek dat de ge meente Terneuzen laat doen naar de Westerscheldetunnel. Het onderzoek, dat 20.000 euro kost, moet in beeld brengen welke gevolgen de tolheffing heeft voor de economie in vooral Zeeuws- Vlaanderen. Gedeputeerde Staten herinneren eraan dat de provincie al in 2011 een dergelijk onderzoek heeft laten doen, door onderzoeksinstituut OTB van de TU Delft. „Wat ze zoeken, is er al", zegt ge deputeerde Jo-Annes de Bat. Het rapport wordt daarom onder de aandacht gebracht bij Terneuzen, dat ijvert voor een tolvrije tunnel. Discussie Gedeputeerde Harry van der Maas zegt voorlopig geen behoefte te hebben aan een discussie over de tunnel. De strategie voor de ko mende jaren is recent vastgelegd. De afspraak is de toltarieven laag te houden en pas op termijn te bepa len of de tunnel eerder dan in 2033 tolvrij kan worden." „We gaan niet elke keer als er weer iets is over de tunnel praten", zegt Van der Maas. „Dat doen we één keer in de vier jaar. Over 3,5 jaar gaan we het er weer over hebben." woensdag 7 juni 2017 B en W moeten nog eens naden ken over de voorgenomen maat regel om de Vlissingse binnen stad minder vaak en minder in tensief schoon te maken, waar schuwt raadslid Pim Kraan (POV). René Hoonhorst Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl AMSTERDAM Een team van Christelijke Scholengemeenschap Walcheren werd net voor Pinksteren tweede op de vijfhonderd meter sprint tijden het Nationaal School Roei Kampioen schap op de Bosbaan in Amsterdam. De vier met stuurman volgde afgelo pen maanden roeiles bij studentenroeivereniging Odin. De scholieren zit ten in 5 vwo, dus volgend jaar kunnen ze voor de eerste plaats gaan. VLISSINGEN Ook Vlissingen moet zich inzetten voor bouw van energieneutrale wonin gen, vindt de fractie van GroenLinks. 'Nul op de meter' moet de stan daard zijn. Raadslid Els Verhage wil van B en W weten wat de gemeente lijke doelstellingen zijn. Ook wil ze weten waarom Vlissingen, in tegenstel ling tot Middelburg en Veere, geen 'Green Deal' over aardgasvrije wijken sloot met Enduris. RITTHEM De bunker aan Lou- werse's Wegeling is za terdag 17 juni weer van 10.00 tot 16.00 uur open voor bezichtiging. In de bunker, die op particulier terrein staat, zijn foto's en historisch materiaal uit het archief van Wim de Meij te zien. Tijdens de open dag zijn er ook wedstrijden sjezenrijden in Ritthem (13.00 -18.00 uur) en is de nieuwe theatergids bij De Verwachting op te halen. incl. montage - direct uit voorraad Einsteinstraat 29 - Dordrecht Vragen gebruik Ondine van der Vleuten Vlissingen - Youssif Hamzaoui, Groene Ster Het nacht voetbal is be doeld voor de jeugd van 16 jaar en ouder. FOTO: ABDUL BOUSAN- TOUH Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30