Eerste prof zege voor Bouwman ISU maakt combinatie WK sprint en allround Goffin met blessure aan de kant 25 Tom Dumoulin heeft zijn contract bij Sunweb opengebroken en verlengd tot en met 2021. De Giro-winnaar: „Ik zie geen reden waarom ik weg zou moeten." SCHAATSEN De WK allround en de WK sprint op de langebaan zullen in 2020 in Hamar in Noor wegen worden gehouden. Dat heeft de internationale schaats- unie ISU gisteren bekendge maakt. Het is de eerste keer dat beide toernooien gezamenlijk op dezelfde locatie worden afge werkt. De WK afstanden van 2020 wa ren eerder al vergeven aan Salt Lake City in de Verenigde Staten. De EK afstanden vinden in 2020 in Heerenveen plaats. De ISU heeft de WK shorttrack in 2020 toegewezen aan het Zuid-Kore- aanse Seoul. Op papier was de rit een kolfje naar de hand van de sprinters, net als een dag eerder. Maar het geloof van de zes vluchters in een stunt en een rekenfout van de sprintersploegen in het peloton bepaalden anders. Dat Bouwman het podium op mocht, had hij zelf ook niet voor mogelijk gehouden. „Ik wilde ge woon in de vlucht zitten. Ik kan nu nog steeds niet geloven dat ik ge wonnen heb", vertelde hij kort na de finish. „Het was een sterke kop groep en iedereen reed hard door." „Mijn vriendin, mijn ouders en vrienden zitten allemaal te kijken. Ik boek mijn eerste profzege in de Dauphiné. Dit is echt een grote wedstrijd." Bouwman zat in de kopgroep met zijn Amerikaanse ploeggenoot Alexey Vermeulen, die in de laatste kilometers het tempo hoog hield. Nadat hij eerder op de dag al op de vier beklimmingen als eerste bo venkwam, liet Bouwman ook in de eindsprint zijn medevluchters overduidelijk achter zich. TENNIS De Belgische tennisser David Goffin staat door een spierscheuring in zijn rechteren- kel voorlopig aan de kant. De nummer twaalf van de wereld raakte vrijdag op Roland Garros in de derde ronde geblesseerd. Na een lange rally in de eerste set te gen de Argentijn Horacio Zebal- los schoof hij met zijn voet onder een terreindoek en verzwikte zijn enkel. Goffin moest daarna het duel staken. „De laatste testen wijzen op een spierscheur. Het zal tijd kosten om te herstellen, maar ik hoop snel weer beter te zijn", liet Gof fin (26) weten. Door zijn enkelblessure is het grasseizoen voor Goffin in ge vaar. Het toernooi in Rosmalen (12-T8 juni) lijkt voor hem so wieso te vroeg te komen. UITSLAGEN Alles in het leven van Tom Du moulin kleurt momenteel roze. Dus ook het kantoor van Sunweb, waar gisteren een talkshow rond de ploeg werd gemaakt met als uitsmijter de verlenging van het contract van de kopman. Zijn vo rige verbintenis liep nog tot 2018, nu blijft de Giro-winnaar tot en met 2021 aan het team van Iwan Spekenbrink verbonden. Na dit seizoen ligt Dumoulin dus nog vier seizoenen vast. In het wielrennen is dat een ongebruike lijk lange periode. Toch was de 26- jarige rondewinnaar er vrij snel uit, vertelt hij. „Over elke belang rijke beslissing in mijn leven denk ik goed na. Maar ik voel mij hier heel goed. En ik zie geen reden waarom ik over twee jaar bijvoor beeld weg zou moeten. Het gras is niet altijd groener bij de buren." In de winter van 2012 maakte Dumoulin de overstap van de op- leidingsploeg van Rabobank naar Argos-Shimano, de voorloper van eerst Giant-Shimano en daarna Sunweb. Elk jaar voelde hij zich sterker worden en zag hij het team verbeteren. De transformatie tot klassementsman voltrok zich sneller dan verwacht. „Toen ik hier kwam, was het nog een kleine ploeg. We zijn samen echt doorgegroeid naar het winnen van de Giro." De drie weken in Italië, op weg naar zijn grootste succes ooit, droegen bij aan zijn goede gevoel bij de ploeg. „Als ik om mij heen kijk, kan ik niet echt een ploeg op noemen die op wetenschappelijk gebied verder is dan wij. Ja, er zijn ploegen met een hoger budget. Zij kunnen inderdaad duurdere ren ners kopen en die kunnen soms langer mee in de bergen. Maar ie dereen heeft in de Giro kunnen zien dat wij ook steeds langer mee kunnen, steeds dichter bij de be ste ploegen komen. Bergop waren we echt een van de sterkste ploe gen. Ik vertrouw erop dat wij pro gressie blijven boeken." Toekomst De ploeg wil door met renners als Laurens ten Dam, Sam Oomen en Wilco Kelderman, mannen die hem ook in de toekomst in de ber gen moeten steunen. Dumoulin heeft zeker zijn zegje in de ploeg, maar bezweert dat hij niet op de stoel van Spekenbrink gaat zitten. „Af en toe geef ik mijn mening over het halen van bepaalde ren ners, maar daar wordt zeker niet te veel naar geluisterd." Dat vindt hij ook niet zijn taak. „In het verleden was het in het wielrennen gangbaar dat de kop man zijn kliekje om zich heen verzamelde, maar ik denk niet dat dat een gezonde manier van wer ken is. Dat hebben we de afgelo pen jaren niet gedaan. En dat bleek ook helemaal niet nodig." Dumoulin start zaterdag met klassementsambities in de Ronde van Zwitserland, ondanks de ver moeidheid na drie weken Giro en alle huldigingen daarna. Die his torische Giro-zege, die was wel licht in een ander team nooit be haald. Het idee om dit seizoen vol op de Giro in te zetten kwam in eerste instantie vanuit de ploeg. Dumoulin voelde toen nog meer voor de Tour, met de openings tijdrit in Düsseldorf. Na flink wat sparren was Du moulin zelf ook om. „Ze blijven mij altijd uitdagen, en ik de ploeg ook. Af en toe knalt het best wel. Dat heb ik ook met mijn vriendin en dat is best een goede relatie vol gens mij. Tot nu toe word ik hier nog altijd op scherp gezet." woensdag 7 juni 2017 Koen Bouwman. FOTO PHOTO NEWS Hij ging voor de bergpunten in de derde etappe van het Critérium du Dauphiné, maar na 184 kilo meter kwam Koen Bouwman (23, Lotto-Jumbo) in Tullins als win naar over de streep. Zijn eerste zege als prof. Daan Hakkenberg Tullins TENNIS Roland Garros. Vrouwen, kwartfinales: Bac- sinszky (Zwi/30) - Mladenovic (Fra/13) 6-4 6-4, Ostapenko (Let) - Wozniacki (Den/11) 4-6 6-2 6-2. WATERPOLO Sjanghai (Chn). Finale World League, vrouwen: Rusland- Japan 18-9, Nederland - Ver enigde Staten 4-6. WIELRENNEN Tullins (Fra). Critérium du Dau phiné. Derde etappe, Le Chambon- sur-Lignon - Tullins: 1. Bouw man 184 km in 4.06.06, 2. Siske- vicius (Lit), 3. Backaert (Bel), 4. Nauleau (Fra), 5. Vermeulen (VSt), 27. Oomen 0.11. Algemeen klassement: 1. De Gendt (Bel) 12.37.04, 2. Domont (Fra) 0.48,3. Ulissi (Ita) 1.03,4. Latour (Fra) 1.07,5. Buchmann (Dui), 16. Oomen 1.09. ZEILEN Santander. Wereldbekerfinale, stand na twee races. Vrouwen, Laser Radial: 1. Moe- reira (Uruj 6,18. Jonker 32,25. Bouwmeester 52. 470 dames: 1. Ravetllates/Ravetllates (Spa) 5,4. Zegers/Van Veen 7. Mannen, RS:X heren: 1. Sanz Lanz (Spa) 3, 9. Badloe 12. Finn: 1. Wetherell (GBr) 8,13. Heiner 21. Pim Bijl Rotterdam Dumoulin gelooft heilig in Sunweb Sunweb op kop van het peloton tijdens de Giro van dit jaar, met links de uiteinde lijke winnaar Tom Dumoulin. FOTO PHOTO NEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25