d «379 24 De rituelen van Nadal: rechtervoet eerst, geen lijn raken, koud én warm water v.a. €1799 v.a. €2199 v.a. €1799 v.a. €1699 tervoet de baan betreden. Twee tas sen over zijn schouders, zijn racket al in zijn linkerhand. Het maniakaal rechtzetten van zijn stoelen, zijn tas altijd op dezelfde plek, de accredi tatie die eraan hangt nooit op zijn kop. Gevolgd door het gelletje dat hij eet voor het inslaan: één keer vouwen, vier keer knijpen. De meest bizarre kronkel: zijn flesjes. De ene keer heeft Nadal twee flesjes water: één koude en één warme, waaruit hij om de beurt een slokje neemt. Maar het kan ook één flesje water en één flesje ener giedrank zijn. Die flesjes zet hij na tuurlijk niet achteloos op zijn bankje. Nee, ze staan diagonaal van elkaar op de baan. Met het etiket richting de baan. Of preciezer: het logo wijzend naar de kant waar hij op dat moment gaat spelen. Bijgeloof Het gaat nog veel verder. Na ieder punt moet de ballenjongen zijn handdoek brengen. Tussendoor mijdt Nadal met zijn schoenen contact met de lijnen. Om misver standen te voorkomen: het is geen kwestie van bijgeloof, zegt Nadal, die vandaag zijn kwartfinale speelt tegen Pablo Carreno Busta. „Want dan zou ik het niet meer doen na een nederlaag. Het is gewoon mijn manier om een wedstrijd te organi seren en orde te scheppen in mijn hoofd." Mocht Rafael Nadal zon dag Roland Garros winnen, dan zal hij zijn tanden in de 'Coupe des Mousquetaires' zetten. Het is voor de Spanjaard de slotsom van een heel arsenaal aan rituelen die hij bij elk punt, elke partij, elk toernooi hanteert. Zijn zesvoudige handeling voor het serveren kent haast iedereen. Eerst de lijn schoonvegen. Dan met zijn racket de onderkant van zijn schoenen schoontikken, op gravel- banen althans. Vervolgens: aan zijn onderbroek trekken, zijn bezwete shirt van beide schouders halen, het zweet van zijn neus vegen en de haren achter de oren strijken, ook al draagt hij een haarband. Elke opslag weer. Obsessief, neurotisch of irri tant, hij doet het al zijn hele carrière en gaat het nooit veranderen. Zo nu en dan duikt er weer een nieuw ritueel op. Zo draait Nadal voor iedere partij in zijn kleedka mer witte tape om de grip van zijn rackets. En neemt hij precies drie kwartier voor aanvang een steen koude douche. En dan, als hij wordt omgeroepen, eerst met zijn rech- Voor de kids. Voor de ouders. Df\VCÜIP„ Kans maken op 2 kaarten voor Najib Jandino 1 juli in de Kuip? Ook zo genoten van de zon de afgelopen dagen? Dit wilt u toch elke dag... Dat kan in het zonovergoten Turkije Antalya Grand Park Lara AU Inclusive 8 DAGEN 2 volw. 2 kind. corendon.nl/familie 023 75106 06 woensdag 7 juni 2017 Obsessief en neurotisch Rafael Nadal heeft zo zijn maniertjes. Zo moeten de bal- lenjongens na ieder punt zijn handdoek brengen (links). Boven: de etiketten van de fles jes worden naar de baan ge draaid en de schoenen worden schoongetikt. FOTO'S AFP, PHOTO NEWS, AP Het uitgebreide serviceritueel van Rafael Nadal is bij iedere tennislief hebber bekend. Het is slechts een onder deel van een heel pakket aan bijna krankzinnige 'regels' die Nadal han teert. Rik Spekenbrink Parijs COHCERT Ons meest Hollandse familiehotel in Turkije NUVANAF VERTREK IN JUNI vertrek 4 juli vertrek 11 juli vertrek 26 augustus vertrek 28 augustus Ki\k doon s\r»el op 'y\v\o\v\o.c.orev\dov\.v\ Aquapark met 4 glijbanen 200 meter van het privé zandstrand Grand Park Lara is een hotel met een echt Nederlandstalige kinderanimatie Een buffet- a-la-carterestaurant Hollands tintje, want hier kunt u gewoon Gratis wifi bij de receptie Spa Wellness Center bitterballen en kroketten krijgen! Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. De €50 vakantiegeldkorting is per boeking en niet verwerkt in de genoemde prijzen. t- K. E Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24