Bosz verliet Ajax via de achterdeur, maar kijkt 'Er was geen knallende ruzie' 22 Peter Bosz begint in juli bij een club uit de top 8 van Europa. Daar keek hij bij zijn presentatie gisteren in Dortmund handenwrijvend naar uit. Minder spraakzaam was hij over de problemen die hem wegdreven van Ajax. Kort Fluitist Transferrel rond Van Dijk Southampton heeft een klacht ingediend bij de Premier League over de werkwijze van Liverpool. Trainer Jürgen Klopp zou het Ne derlandse transfertarget Virgil van Dijk (foto) illegaal hebben benaderd. Volgens de reglementen had Liverpool eerst toestem ming moeten vragen. Liverpool schijnt 68 miljoen euro over te hebben voor Van Dijk. Utrecht trekt Makienok aan FC Utrecht heeft de Deense aanvaller Simon Makienok vastgelegd. De ruim twee meter lange spits komt over van het Italiaanse Pa lermo. De 26-jarige Makienok ondertekent in Utrecht een contract voor drie seizoenen. Spalletti naar Inter Milaan Luciano Spalletti blijft als trainer werkzaam in de Serie A. De Italiaan (58) gaat aan de slag bij Internazionale. Spalletti leidde in het afgelopen seizoen AS Roma, de club van Kevin Strootman, naar de tweede plek. On danks directe kwalificatie voor de Champi ons League besloot de coach te vertrekken. Locadia 'Onze Nederlandse collega's willen er één-op-één interviews van ma ken. Maar dat is niet de bedoeling'. Quasi-streng overziet Sascha Fligge de volle zaal in het stadion van Bo- russia Dortmund. Naast de pers chef zit Peter Bosz en die houdt zijn gezicht in de plooi. De 53-jarige trainer is aangeschoven om in vloeiend Duits over zijn nieuwe club te komen praten. Over de prachtige volgende stap in zijn car rière bij een club die aanschurkt te gen de Europese top. Maar natuurlijk gaan de vragen bij zijn presentatie ook over zijn oude werkgever. Of Bosz zelf kan vertellen waarom hij en Hendrie Krüzen, zijn assistent die meeluis tert achterin de zaal, botsten met Dennis Bergkamp en drie andere trainers? Waarom er richting vol gend seizoen een onwerkbare situ atie was ontstaan? Bosz lacht minzaam, niet wetend dat Edwin van der Sar - algemeen directeur van Ajax - zo ongeveer op hetzelfde moment in Nederland in elk geval erkent dat er problemen waren binnen de staf. De trainer wil alleen kwijt dat hij 'niet het ge voel heeft dat hij Ajax in de steek laat.' En dat er 'genoeg over zijn ver trek is geschreven'. Ook herhaalt MENINGSVERSCHIL hij: „Ik heb het goed naar mijn zin gehad met de spelers. Ik vind het oprecht jammer dat onze samen werking volgend jaar bij Ajax niet verder kan gaan." Goed gevoel Daarna gaat het weer over Dort mund, over de selectie daar en over zijn gesprek met algemeen direc teur Hans-Joachim Watzke en de voetbaltechnische man Michael Zore. „We hebben de eerste keer ze ker drie uur gezeten", zegt Bosz, nu glunderend. „Ik wilde een goed ge voel krijgen. En na dat gesprek had ik ook de overtuiging dat we goed zullen kunnen samenwerken." Dortmund heeft een directie die er al jaren zit en die recent de ver jonging in de selectie heeft doorge voerd die de grote concurrent Bay- ern München nog te wachten staat. Omgekeerd zegt Zore over de drie uur aan tafel met Bosz: „We zijn overtuigd van zij n manier van wer ken, hoe hij zijn ploeg laat spelen. Frischer Offensiv-Fussball. Met Ajax, maar ook met teams hiervoor. Zoals Vitesse, waarmee hij ook relatief succesvol was. En we vinden het belangrijk om een trainer te hebben met een klassieke carrière-opbouw: laag ingestapt, gaandeweg betere teams geleid en nu met 20 jaar er varing in de top aanbeland." Dat laatste vatten de Duitse jour nalisten in de zaal graag op als een vingerwijzing naar Thomas Tuchel, de voorganger van Bosz die weg moest na een conflict met de club leiding. De Dortmund-volgers van onder meer de Süddeutsche Zeitung en Kicker konden dat ontslag van Tuchel prima volgen. Vakinhoude lijk een interessante trainer, maar op het menselijke vlak een drama, is hun analyse. Geen chemie met de spelers, die er na twee jaar helemaal tabak van hadden. „Het intermenselijke, daar zal Bosz als eerste mee aan de slag moeten", schetst Thomas Hen- necke, al 22 jaar voor Kicker schrij vend over Dortmund. Het is waarom Bosz bij alle clubs waar hij werkt altijd Hendrie Krüzen mee neemt. Die bewoog zich ook bij Ajax weer heel natuurlijk tussen Verloren Turan stopt als international De Turkse voetballer Arda Turan (foto) heeft per direct zijn interlandcarrière beëindigd. De 30-jarige voetballer, die 97 interlands speelde, heeft die beslissing genomen nadat hij in opspraak was geraakt. Hij zou maan dag een Turkse journalist hebben beledigd en bij de hals hebben gegrepen. „Ik heb als international van Turkije een fout gemaakt. Ik doe wat nodig is en stop bij de nationale ploeg", liet hij weten. Oranjevrouwen tegen Wales Het Nederlands vrouwenelftal oefent zater dag 8 juli nog tegen Wales. Het duel, dat op het Kasteel van Sparta wordt gespeeld, vormt de afsluiting van de voorbereiding op het EK in eigen land. Op zondag 16 juli neemt Oranje het in Utrecht in het ope ningsduel van het EK op tegen Noorwegen. Quote van de dag 'Mensen die mij een wegloper vinden, hebben daar gelijk in' woensdag 7 juni 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL De wedstrijd tussen Oranje en Luxemburg staat vrijdag onder leiding van de Poolse scheidsrechter Bartosz Frank- owski (30). Het duel, belangrijk voor eventuele kwalificatie voor het WK, begint vrijdag om 20.45 uur in De Kuip. I PSV'er Jürgen Locadia heeft zijn eerste sin gle gelanceerd. De spits maakt sinds enige tijd dancemuziek. Locadia's eer ste nummers - 'Take Off en 'Epok' - zijn te vinden op Spo- tify. Nieuwe start in Maarten Wijffels Dortmund AMSTERDAM Ajax had Peter Bosz aan zijn nog twee jaar doorlo pende contract ge houden als er geen verschil van mening was geweest tussen leden van de technisch staf. Dat bekende algemeen directeur Edwin van der Sar (foto) na het vertrek van de oefenmeester. „Ik heb gele zen dat er een onwerkbare situ atie was", reageerde de doel man. „En dat er een knallende ruzie was. Dat was vol gens mij niet het geval. Het is goed om met el kaar te discussiëren. Maar bij Ajax is het zo geregeld dat het techni sche hart uiteindelijk de be slissingen neemt." De algemeen directeur van Ajax verwacht ruim voor de start van de eerste training op 29 juni een opvolger voor Bosz te presente ren. „We zijn al een paar dagen druk bezig." H De waterpolo- vrouwen van Nederland hebben in Sjanghai hun eerste duel bij de superfinale van de World League verlo ren. De VS was net even beter: 6-4. VOETBAL VOETBAL Dick Advocaat over zijn plotse vertrek bij Oranje, vorig jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22