20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO Bekenden van AbZa* zangeres Sandra Reemer, die gisteren op 66-jarige leeftijd aan borstkanker bezweek, reageren geschokt op haar overlijden. „Ze bleef tot het laatste moment positief." Quote van de dag Mijn ex en ik hadden bijna een kind. En we hebben er bewust voor gekozen het niet te houden. Vieren is in opmars. Vierde je vroeger al leen je verjaardag, Moederdag, Vader dag, een jubileum, vakantie en je trouwdag, althans, als je een beetje gelukkig getrouwd was, anno 2017 vier je alles dat het leven te bieden heeft. De vrijheid, de liefde, de verbondenheid, de zomer, een mooie wijn, een goed stuk vlees, je passie, laten we die vooral niet vergeten, vier je passie! Vieren is genietenPlus, het is feelgood met diepgang. Het is beleving, ondergaan. Sinds maandag kun je ook de middag vie ren. Dat doe je op 4, op NPO Radio 4, in het nieuwe programma 4 de Middag, tussen 2 en 4.4 De Middag 'voert je mee door de middag, door aangename klassieke klanken die passen bij het moment van de dag ten gehore te bren gen. Of je nu geconcentreerd aan het werk bent, of zoekt naar rust en ontspanning: bij 4 de Middag vind je inspiratie! Naast bekende werken word je ook regelmatig verrast met minder bekende werken, of juist met popu laire muziek, maar dan wel in een klassiek jasje.' Penny Lane van The Beatles. Daar 4 je mijn middag niet mee. Gelukkig die van presenta tor Christiaan Kuyvenhoven ook niet. 'Ik vind het origineel toch beter,' zei hij. Een jasje van niks was het, niet te vergelijken met de regen jassen die je op Penny Lane moet dragen, 'in the pouring rain.' Dit klassieke jasje was het enige diepte puntje in de uitzending. Kuyvenhoven is een losse, improviserende presentator die makke lijk totaal verschillende muziekstijlen aan el kaar praat en verbindt. Hij lacht ook af en toe op de radio, dat was vroeger bij klassieke mu ziek ondenkbaar. Ik zat lekker te 4en binnen, terwijl de regen buiten neergutste. Ik hoorde muziek van Vi valdi, Ligeti, Boccherini, Mendelssohn-Bart- holdy, Moszkowski, maar ook componisten die niet op i eindigen, ik noem Janacek, Cho pin, Brahms, Haydn, Fux en Fauré. Ik hoorde zelfs een leuk Turks stukje klassieke muziek van een componist die anoniem wenste te blijven, uit vrees voor de lange arm van Erdo- gan natuurlijk. 4 de Middag is van alles wat, zonder dat het niks is. Dat moet ook wel natuurlijk, want je kunt er bij werken en rust zoeken. Er is heel veel radio waarbij dat onmogelijk is. v Tweeling voor familie Clooney Guus breidt 'Groots' uit ot een paar weken geleden had Sandra Reemer nog goede hoop dat zij zou herstellen van haar ziekte. „Ze was zeer goed te spre ken over de artsen die haar behan delden. Haar overlijden kwam toch nog onverwacht", zegt haar manager Rik Luijcx die 30 jaar met haar samen werkte. Bekenden reageerden gisteren geschokt op het overlijden van Reemer, die vier keer deelnam aan Eurovisie Songfestival, in het Antoni van Leeuwen hoekziekenhuis. Onder hen muziekproducent Ferdi Bolland die negen jaar met haar getrouwd was. „Verschrikkelijk. Toen ik hoorde dat ze borstkanker had, dacht ik misschien te makkelijk aan het feit dat veel mensen daar tegenwoordig van genezen. Dat het terminaal was, wist ik niet. Dit komt best als een klap." Bolland (60) ontmoette Reemer in de muziekwe reld. Samen met zijn broer Rob schreef hij - als duo Bolland Bolland - onder andere Colorado. Met dit nummer deed Reemer in 1979 mee aan het Eurovisie Song festival. De collega's werden verliefd. In 1991 kwam het, na 16 jaar samenzijn, tot een breuk. Ook Ben Cramer re ageert aangeslagen als hij hoort dat zijn goede vriendin en collega is overleden. De twee ken den elkaar al vanaf 1966, sinds hun gezamenlijke deelname aan het Om roep Max-programma Gouden Jaren werd het Middaa Gisteren had ik, toen ik begon de middag te 4en, meteen al zo'n klasiek jasje te pakken. Reageren? vincent@persgroep.nl Rapper Lil' Kleine vertelt in Playboy over abortus woensdag 7 juni 2017 FILM George en Amal Clooney hebben een kernge zonde tweeling gekregen. De 56-jarige Holly- woodacteur en zijn 39-jarige vrouw, een men senrechtenad vocate, noemen het meisje en de jongen Ella en Alexander. Positief MUZIEK Guus Meeuwis heeft een derde show toege voegd aan de volgende editie van Groots met een zachte G. Behalve op 8 juni 2018, treedt hij op 9 en 10 juni op. De edi tie van dit jaar begint morgen Philips Stadion in Eindhoven. 3 4) Sandra Reemer hield haar ziekte ge heim tijdens de reis naar Indonesië met Omroep Max. FOTO JACQUELINE DE HAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20