Meesters en juffen staken 1 uur Sara Extra strop van 10 miljoen dreigt voor provincie in soap rond Thermphos Doel: minder ongelukken De politie gaat na twee rustige jaren weer op volle kracht onaangekondigd hardrijders bekeuren en Walcheren Het stormde gisteren in Zeeland. De schade bleef beperkt tot omgewaaide bomen. Ondanks het slechte weer, gingen gisteren op Walcheren de traditionele 3e pinksterwedstrijden ringrijden door. Gehuld in regenpakken stapten deelnemers in Koudekerke, Nieuwland, Oostkapelle en Souburg gewoon hun paard op om zoveel mogelijk ringen te steken. Zoals op de foto Karei Geldof in Oostkapelle. De dieren waren wat onrustig en er S "V was wat minder publiek, maar dat mocht de pret niet drukken. FOTO RUBEN OREEL Er komen meer mobiele snelheids controles, vooral op wegen waar veel ongelukken gebeuren én waar mensen vaak te hard rijden Van de 3,2 miljoen bekeuringen die de afge lopen twee jaar werden uitgedeeld na mobiele flitscontroles, plofte bijna de helft (1,5 miljoen) in de eer ste vier maanden op de mat. Door CAO-acties in 2015 en softwarepro- blemen in 2016 kregen mensen vol gens de politie in de laatste acht maanden van die jaren veel minder boetes na onaangekondigde flitsac- ties. Dat gaat dus nog dit jaarveran deren. Van januari tot mei 2017 is al een recordaantal van bijna achtduizend mobiele flitsers gesignaleerd, bijna 40 procent meer dan in dezelfde pe riode het jaar ervoor. De leidde tot 640.000 bekeuringen, variërend van enkele tientjes tot vierhonderd euro. Dat blijkt uit alle meldingen die sinds 2016 zijn ontvangen bij Flitsmeister. Deze app met ver keersinformatie waarschuwt een miljoen gebruikers voor flitsers, tra jectcontroles en files. Uit analyse van alle meldingen blijkt de A13 tus sen Rotterdam en Den Haag dé flitshotspot van Nederland. Met slechts 16,7 kilometer weg en 850 mobiele flitsers sinds 2016 heeft de A13 de hoogste flitsdichtheid. Kijk op pzc.nl om te zien waar de politie in uw buurt vaak controleert. Gegevens Voor het bepalen van de locaties maakt de politie gebruik van onge- valscijfers en gegevens van naviga tiedienst TomTom, waaruit blijkt op welke plekken automobilisten vaak te hard rijden. „Dankzij flitsers zien we de gemiddelde snelheid en ongelukken afnemen", betoogt lan delijk projectmanager infrastruc tuur van de politie Egbert-Jan van Hasselt. „Op een 'nieuwe' plek flit sen we in eerste instantie heel veel." Als mensen eenmaal weten dat daar veel wordt geflitst, keert de politie incidenteel terug om blijvend effect te houden. De politie verzekert dat dit niets te maken heeft met het halen van targets of het spekken van de staats kas. »P4 ROTTERDAM Basisschoolleraren leggen op dinsdagochtend 27 juni één uur het werk neer uit protest tegen het lerarentekort, de werk druk en slechte salarissen. Het is de eerste actie die ook ou ders en leerlingen raakt. „Dit wordt het grootste lerarenprotest dat Nederland heeft gekend", zegt Jan van de Ven, woordvoerder van onderwijsbeweging PO in Actie. De docenten willen politiek Den Haag duidelijk maken dat het hen menens is. Ze verdienen tot 20 procent minder dan leerkrachten in het voortgezet onderwijs, ter wijl ze kampen met hoge werk druk en er telkens taken bij krij gen. Mede als gevolg daarvan dreigt een fors lerarentekort. Om hun onvrede te uiten, geven de basisschoolleraren 20 procent minder les. De deuren van de scholen gaan een uur later open. De actievoerders vragen nu de steun van de ouders van leerlin gen. P6 Een prachtig geschreven en indrukwekkend eerbetoon aan twee dochters 18°C Nieuwsmedia ZEELAND1 STORM Politie gaat weer meer flitsen Marcia Nieuwenhuis Utrecht SUZAN HILHORST Gezien bij RTL Late Night^A 'Adembenemend mooi en rauw' - AD 'Beheerst en indringend.' - Elsevier Gebonden: 19,99 ebook: 9,99 woensdag 7 juni 2017 Later minder wind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1