OZCAN AKYOL Nieuwe behandeling tegen eierstokkanker €99/ 4 DAAGSE STEDENTRIPS Effeweg.nl/summer of bel 0529 - A6 96 67 ALTIJD INCLUSIEF 6 VANAF U Column Y Dat niet iedereen even goed met Twitter en Facebook kan omgaan, werd de afge lopen dagen pijnlijk duidelijk op mijn eigen socialmediakanalen. Er dook steeds weer een foto op van twee mannen die betrokken zouden zijn bij de verdwijning van Savannah Dekker uit Bun schoten. De zelfverklaarde scherp rechters fantaseerden al over 'che misch castreren' van de ver meende verdachten, alsook 'ver plichte penetratie met een stok, net zolang tot ze doodbloeden.' En zo ging het verder. Er was alleen een probleem: de mannen op het plaatje hebben niets met de zaak te maken. Ie mand schoot een foto van hen ter wijl ze in de rij stonden voor de vrijwillige zoekactie naar de tie ner. Later werd deze afbeelding verspreid, onder begeleiding van een hetzerige tekst. Wat rest is de vraag waarom hordes mensen twee onschuldige mannen digitaal schandpalen, in de wetenschap dat het duo hier maandenlang last van gaat krijgen. Een van hen plaatste gisteren een noodkreet op internet, het was een dringend verzoek hem niet langer in verband te brengen met de dood van Dekker. 'Nu wor den wij onterecht door een misse lijkmakende actie van een hersen loos figuur veroordeeld tot mogelijke daders.' Dat iemand thuis op zijn com puter dit fakebericht de wereld in stuurt, is inderdaad een trieste on derneming, die alleen uit het hoofd kan komen van een sensatiebeluste nihilist. Bovendien is het vol gens mij een vorm van laster. De politie zou paal en perk moe ten stellen aan dit soort excessen, daarom lijkt het me een goed idee om de persoon te vervolgen die de twee onschuldige mannen koppelde aan de vermissing van Savannah Dekker. Daarnaast is het fascinerend dat zoveel mensen de foto van de mannen klakkeloos met hun vrienden deelden, zonder de ern stige verdachtmaking serieus te toetsen op betrouwbaarheid. Een heel volksgericht werd een voudig op poten gezet, dankzij de relzucht en ontembare ver- geldingsdrang van een paar volg zame types. Ook dit lijkt me een interessante kwestie voor het Openbaar Minis terie: zijn deze mensen niet hand langers van de persoon die een hele natie moedwillig wilde op hitsen tegen twee onschuldige mannen? Als niet iedereen even goed zijn verantwoordelijkheid op internet kan inschatten, moet de rechterlijke macht misschien een handje helpen. Een heel volksgericht werd eenvoudig op poten gezet De nieuwe behandelmethode is ontwikkeld door onderzoekers van het Antoni van Leeuwen hoek-ziekenhuis en vijf andere Nederlandse ziekenhuizen. Bij de nieuwe methode wordt de buik gespoeld met verwarmde chemo therapie. Het gaat om vrouwen die eierstokkanker in stadium III hebben, waarbij de kanker ver spreid is in de buikholte maar nog niet daarbuiten. Nu wordt die kankervariant vooral bestreden met een uitge breide operatie in combinatie met chemotherapie per infuus. In de zes ziekenhuizen is de afgelopen tien jaar getest of de nieuwe me thode tot een beter resultaat leidt. Nu blijkt dat vrouwen die deze HIPEC-behandeling hebben ge had to procent meer kans maken om na vijfjaar in leven te zijn dan de vrouwen die de behandeling niet hebben gehad. In Nederland krijgen per jaar circa 1.200 vrouwen de diagnose eierstokkanker. In ongeveer drie kwart van de gevallen is de ziekte dan al in de buik verspreid en las tig te bestrijden: na vijfjaar is on geveer een derde van de vrouwen nog in leven. „Dus als we daar 10 procent aan kunnen toevoegen, is dat echt een grote verbetering", zegt onder zoekster Willemien van Driel van het Antoni van Leeuwenhoek. „Er zijn al een tijdje aanwijzingen dat deze vorm van bestrijding goed kan uitpakken. Doordat de chemo warm is, kan hij extra diep het weefsel in." Het onderzoek werd i Overlevingskans eierstokkanker wordt met 10 procent verbeterd mede mogelijk gemaakt door geld van KWF Kankerbestrijding. Van Driel presenteerde het on derzoek afgelopen week op een groot internationaal congres in Chicago. „Als de behandeling is opgenomen in de richtlijn, kun nen we met de zorgverzekeraars gaan praten over de vergoeding." De nieuwe methode kan waar- schij nlijk vanaf volgend j aar wor den toegepast. Opstapplaatsen in heel Nederland! Stedentrip Kopenhagen va. €179,- Stedentrip Berlijn va. €149,- - 3 hotelovernachtingen - 3 maal ontbijt - Begeleiding door uw chauffeur/reisleider - Vervoer per luxe touringcar Stedentrip Londen va. €179,- Stedentrip Praag va. €99,- Stedentrip Luxemburg va. €129,- Stedentrip Parijs va. €139,- dinsdag 6 juni 2017 GO @ÖzcanAkyol aste Door een nieuwe behandelme thode kan de overlevingskans van vrouwen in een bepaald stadium van eierstokkanker met 10 procent worden ver beterd. „Dat is echt een grote verbetering", stellen de onder zoekers. Cyril Rosman Rotterdam effeweg.nl - jij?' A daagse stedentrip VERTREK: 1, 7, 13, 19, 25, 51 jul, 5, 9, 12, 18 aug Alle fouten voorbehouden. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 4 daagse stedentrip VERTREK: 1, 7, 10,13, 19, 22, 28, 31 jul, 3, 9,12, 18, 21, 24 aug 4 daagse stedentrip VERTREK: 1, 7,10,13, 22, 25, 28, 31 jul, 3, 9,12, 18, 21, 24 aug 4 daagse stedentrip VERTREK: 16, 19, 22, 25, 28, 31 jul, 3, 9, 12, 18, 21, 24 aug y rwsrirfin mm w mm 4 daagse stedentrip VERTREK: 14, 22, 28 jul, 11, 18 aug 1 I 9 I I I I I 'I 4 daagse stedentrip VERTREK: 1, 7, 10, 13, 19, 25, 28, 31 jul, 3, 9, 12, 18, 21, 24 aug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6