Voor de vierde keer in vijfjaar tijd is de beker voor Dallinga.com Harms drukt 180 kilo en pakt wereldtitel Anjolie Engels moet wennen aan ondergrond tijdens baanwedstrijd in Hulst 14 ZEELANI Na de Stadsloop in Middelburg had de atleet laten weten dat hij in Hulst wilde vlammen op tweede pinksterdag. Dat lukte hem uitstekend, met de zege op het laatste onderdeel van de dag. 'M Atleet Patrick de Vos heeft gisteren de 3000 meter op zijn naam ge schreven tijdens de Pinksterwed strijd van RKHAV in Hulst. Hij liet de rest van het deelnemersveld ver achter zich op de Zeeuws-Vlaamse atletiekbaan. De 3000 meter gold als de afslui ter van een lange dag atletiek. Er stond een tiental atleten aan de start, maar Patrick de Vos nam meteen het initiatief. Dat had hij zichzelf al voorgenomen na de Stadsloop in Middelburg: „Ik ga lekker vlammen in Hulst", had hij toen gezegd. Na een paar ronden ontstond er een flink gat met nummer twee Sander d'Hondt, die de overige deelnemers al snel had afgetroefd. Onder die andere deelnemers was ook de enige dame Mirthe de Zeeuw, die nog wat mannen achter zich wist te houden. Op de meet had De Vos ruim een halve baan voorsprong en zo won hij in een persoonlijk record van 9.22.50. „Ik heb nog nooit een 3000 meter serieus gelopen", liet hij we ten. Sander d'Hondt gaf 25 secon den toe op de meet, maar werd niet gedubbeld, zoals de meeste deelne mers. De sprint-onderdelen zijn in Zeeland meer matig vertegenwoor digd. Op de 100 meter was B-junior Ruben Heijnen de snelste met 12.03 seconden. Mike Dierlx klokte met 12.24 de tweede tijd bij de jongens B, achter Stephan van 't Veld van Spado, die de afstand in 12.19 liep. Op de 800 meter stond er een smerige wind in het laatste deel van de race. Die benadeelde de gelopen tijden flink. Joost Zuidhof door stond de tegenwind het best en no teerde 2.08.09 minuten. Anjolie Engels had moeite om over te schakelen naar de baan, na haar overwinning in de marathon van Zeeuws-Vlaanderen. „Vooral Vooral het explosieve werk viel me best wel een beetje tegen het explosieve werk viel tegen". Liet ze weten. Toch was ze in Hulst de beste op de sprint en op het ver springen. Van de weinige hoogspringers was Stephan in 't Veld van Spado de sterkste. Met één meter en zeventig centimeter noteerde hij de beste prestatie bij de jongens A. LJ® in$, grv* Dallinga.com heeft met Frédéric Caudron en Jean Paul de Bruijn twee toppers in huis en Steven van Acker is een betrouwbare pion. Maar met Bart Ceulemans en Pa trick Vasseur heeft het team ook twee zwakkere schakels. Het over leven van de poulefase van het be kertoernooi zou daardoor al moei lijk genoeg worden. Dallinga werd uiteindelijk tweede in de poule, maar wel pas na veel spanning en minieme verschillen. In de halve finale tegen Buffalo.nl was het niet anders. Beide teams eindigden gelijk (4-4) en alleen op setsaldo (+4 tegen -4) waren de Zeeuws-Vlamingen de betere en daarmee finalist. In die finale ging het niet van zelf. Verlies voor Patrick Vasseur (1-3) en Steven van Acker (2-3) deed het ergste vrezen, maar Fré déric Caudron (net op tijd in top vorm) en Jean Paul de Bruijn de den het tij keren. Caudron won met 3-0 van Roland Forthomme en De Bruijn maakte in de vijfde set met een slotserie van drie het verschil tegen Peter Ceulemans (3- 2). Opnieuw een gelijkspel dus (4- 4) en ook het setsaldo bleef gelijk (9-9). Het aantal gemaakte caram boles moest daarom de doorslag geven en daarin was Dallinga net iets beter, 222 om 209. „Ik ben hier zo blij mee. Voor het team, maar ook mezelf', zei Vas seur. „Ik heb geen partij kunnen winnen, maar in de halve finale met twee gewonnen sets wel bij gedragen aan de finaleplaats." Orson Harms is dit weekend we reldkampioen in het bankdrukken bij de Masters geworden, in de ge wichtsklasse tot 125 kilogram. In het Plaza Hotel in Antwerpen be haalde de Terneuzenaar in wed- strijdpak meteen in zijn eerste beurt met 180 kilogram zijn beste resultaat. „Ik heb nog 185 kilo ge probeerd, maar dat lukte net niet", zei de dolgelukkige winnaar." De titel zag hij als een cadeau voor zijn vader. „Aan hem heb ik dit succes te danken." Albert Harms, die in de jaren zeventig en tachtig tot de beste powerlifters van Ne derland behoorde, was zijn leer meester en grote voorbeeld. Zonder pak wist Orson Harms bij het WK voor Masters (40-44 jaar) ook nog 142,5 kilo te drukken. Dat was voldoende voor een tweede plaats. Harms liet zijn bege leiders Tim de Martelaere en Tony Lintelo delen in zijn succes. Harms: „Zij hebben mij uitstekend ge coacht. De omstandigheden waren door de warme zaal best lastig, maar ik ben heel blij dat het is ge lukt. Dit is het hoogtepunt van mijn loopbaan." Er waren 230 deel nemers, die in verschillende cate gorieën aan bod kwamen. dinsdag 6 juni 2017 Patrick de Vos domineert de 3000 meter en lost belofte in Sjaak Sinke Hulst -Anjolie Engels Al meer dan zestig jaar ver zorgt RKHAV op tweede pink sterdag baanwedstrijden. A Patrick de Vos (rechts) en Sander d'Hondt lopen weg bij de concurrentie tijdens de 3000 meter op de atletiekbaan van RKHAV in Hulst, foto peter nicolai Niemand bij Dallinga.com re kende op het winnen van de beker, maar het team uit Sluis kil pakte die prijs toch weer. Voor de vierde keer in vijf jaar tijd stonden de driebanders op de hoogste trede van het ere podium. Joop van den Oudenhoven Oosterhout Aector Dooms Antwerpen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62