t Gezellig een biertje drinken in eigen dorp met muziek bij de kiosk Ophef over camperplaats in Sas van Gent door grote drukte "V El 23 Met Pinksteren stonden ze er weer, tientallen campers op't Eiland in Sas van Gent. Twee mogen er officieel staan. Jean-Paul De Man komt uit Aalst, België. Hij be zoekt regelmatig de camperplaats in Sas van Gent. Hij vindt het er heerlijk, om even 'aan de stad te ontsnappen'. „Dit is een heel aan gename plaats. Je ziet zeeschepen passeren op het Kanaal. Terneuzen en Breskens liggen ook nog vlakbij voor uitstapjes." Camperaars zijn volgens hem vrijheidszoekers. Ze zitten niet graag op een afgesloten kampeerterrein. „Niet uit zuinig heid", voegt hij direct toe, „maar vanwege het vrijheidsgevoel." Luc Roose uit het Vlaamse Lich- tevoorde kan dat alleen maar be vestigen. Hij is met zijn vrouw Ann voor de eerste keer in Sas van Gent. „We waren op vakantie in het Zwarte Woud, in Duitsland. Nederlanders die we daar ont moetten, vertelden dat het hier zo mooi is. 'Ze hebben volkomen ge lijk', kan ik alleen maar zeggen." De camperplaats van Sas van Gent staat er dus goed op, niet al leen dankzij mond-tot-mondre- clame, blijkt al snel. Het Engelse echtpaar Alan en Janet Gardner pakt er een officiële campergids bij. Over de Sasse stek wordt daarin wervend geschreven: 'Po pulaire plaats op groot grasveld waar plek is voor vijftig campers'. Overigens staat er ook keurig ver meld dat er officieel maar twee wagens mogen staan, met de toe voeging: 'meer campers worden getolereerd, al kan dat veranderen'. Publicatie De schrijver van de campergids heeft een vooruitziende blik ge had. Naar aanleiding van een re cente publicatie in deze krant ('t Eiland in Sas is één grote camper plaats) stelden D66-raadslid Peter de Kraker, zijn CDA-collega Ro nald Lippens en Rian de Feijter van Top/Gemeentebelangen schriftelijke vragen. Ze waren vooral gealarmeerd door reacties van mini-campinghouders die Dit is een heel aangename plaats. Je ziet de schepen passeren spraken van oneerlijke concurren tie. In antwoord op de raadsvragen heeft het Terneuzense college van B en W inmiddels laten weten hierop actie te zullen onderne men. Er komt overleg met onder meer recreatieorganisatie Recron en de ondernemersvereniging van Sas van Gent. Wethouder Frank van Hulle kan nog niets zeggen over de eventuele inzet van het ge meentebestuur. Raadslid Rian de Feijter zegt wel wat te voelen voor het 'model Urk'. „In Urk is een camperplaats met allerlei voorzieningen, als toiletten en een douche, waar tegenover staat dat je vijftien euro stageld voor een camper moet betalen. Dat kan iets voor Sas van Gent zijn, ook om er eindelijk voorzie ningen te krijgen. Die zijn er nu niet." Jean-Paul De Man uit Aalst vindt dat stageld vragen niet zo'n slecht idee. Hij heeft het 'over een redelijk overnachtingstarief. „Vraag je bijvoorbeeld zeven euro, zoals op veel plekken in Frankrijk, dan is er echt niemand die niet meer zou komen." Druk is het zaterdagmiddag zeker niet, als de Zeeuws-Vlaamse rock band Gork A27 de aftrap geeft voor Rock on the Kiosk. Organisator Maikel de Clippelaar zit er niet mee. „We willen het bewust kleinscha lig houden. Bovendien, met enkele tientallen bezoekers is het plein bij de kiosk al aardig gevuld. En wacht maar af tot vanavond...." Maikel krijgt gelijk. The Brightt, ook uit Zeeuws-Vlaanderen, ziet het plein rond acht uur zaterdag avond volstromen met bezoekers van praktisch alle leeftijden. Jelle Coppieters en Jari de Jonge, twee jongeren uit Philippine, vertellen elk jaar naar Rock on the Kiosk te komen. „Zo vaak heb je hier geen festival. En het is wel zo gezellig, een biertje drinken in je eigen dorp." Zondag begint Talent op de Ki osk ook rustig. Veel bandjes die aan de muziektalentenwedstrijd Steen worp meededen, treden op. Ze ne men allemaal hun eigen fans mee naar Philippine. Steenworp Smash-gitarist Maarten Luteijn uit Heikant geniet ervan. Smash haalde dit jaar de finale van Steen worp. Maarten: „Het is altijd leuk om meer podiumervaring op te doen. En elk optreden zorgt weer voor nieuwe boekingen. Komende tijd spelen we wel elk weekend." Rock on the Kiosk beleefde dit jaar de achtste editie. Het festival wordt gedragen door een vrienden club en veel sponsors. „We hebben er meer dan vijftig'", vertelt Maikel de Clippelaar. Parkeerterrein Hij kijkt al uit naar 2019, naar de tiende editie. Het vertrouwde plein bij de kiosk wordt dan ingeruild voor het grote parkeerterrein aan de Jacob Hobeinstraat, tegenover het mosselmonument. Een commissie is al bezig met de organisatie van het jubileumfesti val. „We willen een grote Zeeuwse band hierheen halen", laat Maikel weten. Verder laat de organisator en muziekliefhebber zich nog niet in z'n kaarten kijken. dinsdag 6 juni 2017 ZE 'Iets betalen zou niet zo raar zijn' Guido van der Heijden en Har- men van der Werf Sas van Gent TOm Jean-Paul De Man met zijn hond Tzjoeke bij zijn camper op 't Eiland in Sas van Gent. fotocamileschelstraete - Jean-Paul de Man, camperaar In de schaduw van Vestrock in Hulst vond zaterdag Rock on the Kiosk in Philippine plaats en zondag ook nog Talent op de Kiosk. Harmen van der Werf Philippine The Brightt is populair bij jong en oud. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54