II GroenLinks bezorgd over bomenkap Slachtoffer asbest vangt opnieuw bot bij Hoge Raad 21 pzc.nl écht een weerzien met een oude bekende. Gitarist JB Meyers van The Common Linnets keek vanaf het podium uit op de wallen, waar hij als kleine jongen vast vaak speelde. „Wie heeft er allemaal bij JB in de klas gezeten", vroeg zan geres Ilse DeLange. Er gingen on gelooflijk veel vingers de lucht in. Wie heeft er allemaal bij JB in de klas gezeten? Hulstenaar JB genoot er zichtbaar van: „Wat is het tof om hier weer terug te zijn. Echt geweldig!" The Common Linnets brachten met hun bluegrass wat kalmte voor de storm waarmee de Cali- fornische band Rival Sons en Schotse rockers van Biffy Clyro al lebei vakkundig de zaterdag afslo ten. Viel er dan helemaal niets te gen op de twee 'volwassen' Ve- strockdagen? Jawel. Op vrijdag kon de rock van Twin Atlantic maar weinig mensen boeien en helaas was diezelfde dag de set van Drive Like Maria vanwege fileleed bij Antwerpen veel te kort en gehaast. En op zaterdagavond draaide Maxi Jazz, frontman van danceformatie Faithless, eerst een uur plaatjes voordat hij het publiek pas gaf waar het voor kwam: een nummer van Faithless. Op de slotdag (Eerste Pinkster dag) waren de kinderen weer de baas. Hoewel... Met het pro gramma werd zeker ook op de wat oudere jeugd gemikt. Rondé, het enige echte bandje op zondag, ver diende met hun radiohits wel iets meer dan een halfvolle tent. Waar schijnlijk moesten zij het qua be langstelling afleggen tegen de rap- crew van Broederliefde, waarvoor veel jongelui al lang vooraf een goed stekje voor het podium bezet hielden. De Rotterdamse rappers hadden zondag tot half zeven nog het optreden van hun leven op Pinkpop in Landgraaf, maar spoed den zich daarna naar Hulst om Ve- strock Junior af te sluiten. „Waar is dat feestje", schreeuwde het kwar tet uit Spangen. In Landgraaf? Ze ker. Maar dat in Hulst deed er niets voor onder. Nagenieten van Vestrock? Ga dan voor heel veel foto's, video's en verslagen naar ons Vestrock-dossier op VLISSINGEN De Statenfractie van GroenLinks (GL) maakt zich zorgen over bomenkap in Zee land. Volgens de partij zien bur gers en deskundigen dat de afge lopen jaren steeds meer bomen gekapt zijn. De Zeeuwse Staten fractie wil weten of het college van Gedeputeerde Staten (GS) de zorg herkent. In een brief vraagt de fractie welke maatregelen GS of Provin ciale Staten kan nemen om een goed beeld te krijgen van de om vang van de bomenkap. Ook wil ze weten wat ze kunnen doen om deze te beteugelen. Ze stelt dat Natuurmonumenten en andere terreinbeheerders ideeën hebben voor de aanplant van bomen en struiken en willen weten of het provinciebestuur bereid is deze mee te nemen in het eigen groen- beleid en -beheer. De fractie vraagt daarbij om aandacht voor de diversiteit bij nieuwe aanplant. GroenLinks geeft aan bomen een belangrijk onderdeel te vinden van het Zeeuwse landschap, daar naast wijst ze erop dat bomen een belangrijke rol spelen in het filte ren van fijnstof en opvang van C02. Zeeland biedt, aldus de frac tie, bij uitstek kansen voor CO2- opslag in de vorm van zeegras, vooroeverversterking en bluecar- bon (het afvangen en opslaan van CO2 in ecosystemen van de kust). Asbestslachtoffer Klaas Jasperse uit Vlissingen is ook door de Hoge Raad in het ongelijk gesteld. Daar mee is een einde gekomen aan zijn jarenlange procedure tegen de Ne derlandse staat. Jasperse was van 1977 tot 2011 in dienst van aluminiumbedrijf Pe- chiney, later Zalco, in Vlissingen- Oost. In 2009 werd bij hem meso- thelioom (longvlieskanker) gecon stateerd, veroorzaakt door het ja renlang werken met asbest. Zalco erkende daarvoor uiteinde lijk de aansprakelijkheid en besloot de schade te vergoeden. Het bedrijf ging echter eind 2011 failliet. Sinds dien is Jasperse aangewezen op een uitkering. In 2013 heeft hij de Nederlandse staat aansprakelijk gesteld voor de schade die hij lijdt en heeft geleden door de asbestziekte. Jasperse vindt vooral dat de Arbeidsinspectie te- Jasperse vindt vooral dat de Arbeidsinspectie tekort is geschoten in het toezicht op het bedrijf kort is geschoten in het toezicht op het bedrijf. Zowel de rechtbank als later het gerechtshof in Den Haag heeft hem in het ongelijk gesteld. De rechters vonden dat Jasperse niet heeft kun nen aantonen dat de Arbeidsin spectie ernstige en concrete aanwij zingen had dat Pechiney/Zalco het asbestverbod overtrad. Als ultieme stap is Jasperse naar de Hoge Raad gestapt. Die beoor deelt de werkwijze van de lagere rechters. Het hoogste rechtscollege ziet geen reden om in te grijpen. Volgens de Hoge Raad is het oor deel van het gerechtshof 'vol doende gemotiveerd' en 'niet onbe grijpelijk'. dinsdag 6 juni 2017 heeft voor iedereen wat -Ilse de Lange, zangeres The Common Linnets met Ilse de Lange en gitarist JB Meijers, die is opgegroeid in Hulst. Ook bij het jongere publiek vielen de artiesten in de smaak. De Goese band Racoon trad vrijdag op. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52