Kunst is een cadeautje bij Festival op Stoom Bravis word je beter Middeleeuws Festival moet traditie worden )LEN 23 De gloriedagen van Slot Oostende kwamen gisteren weer tot leven in Goes. fe* 11^ Zie je die vierkantjes daar? Dat waren de wachttorens. Daar kon je de vijand al van ver zien aankomen. En wie ziet daar die kromme stenen? Als je goed kijkt, zie je dat dat de boven kant van een gewelf was. Daar konden de mensen schuilen voor een pijlenregen." Terwijl buiten op straat de mid deleeuwse spelen in volle gang zijn en een stukje verderop in de slottuin het varken aan het spit zachtjes draait, vertelt een heuse ridder alles over de historie van Slot Oostende. Met zijn anekdotes weet hij, gehuld in een blinkend harnas, wel hoe hij de historie tot leven moet brengen. Tijdens het eerste Middeleeuws Festival in en om Slot Oostende hoefje niet eens een rondleiding te volgen om je in de gloriedagen van het kasteel te wanen. Overal lopen figuren rond in historische kledij, waaronder Jacoba van Bei eren en Frank van Borssele, de be roemdste bewoners van het slot. Op Singelstraat worden bezoe kers geconfronteerd met alle facet ten van de Middeleeuwen. Zo steekt de volledig in zwart ge hulde beul je met alle liefde in het schavot, mag je proberen of je ta lent hebt voor boogschieten of je door 'mevrouw Rosa' je toekomst laten voorspellen in de tarotkaar ten of een glazen bol. Ook binnenin het onlangs opge leverde nieuwe Slot Oostende is er van alles te doen voor jong en oud. Hit van de dag is het zelf maken van een schild of een heksenhoed, uiteraard met veel glitters en felle kleuren. Een etage hoger, in de to renkamer, is het weer wat rustiger. Straks wordt het nog enger, dan is het alleen bedoeld voor grote mensen Daar neemt een verhalenverteller het publiek mee terug in de tijd. Eerst met verhalen voor kinderen, over zevenkoppige draken en een boosaardige heks die Jacoba van Beieren in gijzeling heeft. „Straks wordt het nog enger, dan is het voor de grote mensen", belooft professioneel storyteller Arjen Siebel. Helemaal onderin het slot, onder de gewelven, wor den er ook verhalen voor volwas sen verteld. Verhalen over bier, hoe ze het vroeger brouwden en hoe kasteelbrouwer Jens van Stee dat anno 2017 doet in Slot Oos tende. Halverwege de dag is Cobie Maas van Stichting Historisch Slot Oostende tevreden over het ver loop van het festival. „Dit moet een jaarlijks terugkerend evene ment worden tijdens tweede pinksterdag. We willen het nog uitbreiden en uiteraard ook elk jaar weer een beetje anders doen om het publiek te blijven verras sen." Sfeervolle jazz op het terras, overal kleurrijke kunstwerken in het gras en een stralend zonnetje. Het ter rein rond De Buffer en park De Pluimweide bij het stationnetje van Hoedekenskerke lag er gisteren op z'n mooist bij. Het goede weer was een kwestie van geluk; de muzikale en kunst zinnige omlijsting komt op het conto van de Culturele Raad Bor- sele. Die hield voor de vierde keer het evenement Kleinkunst op Stoom. „Daarmee zijn we ooit be gonnen om een leuk extra evene ment te organiseren in de ge meente", vertelt voorzitter Alice Speckmann. Onderweg naar Hoedekenskerke werden de passagiers ook in de stoomtrein verrast door accordeon- muziek en een ballonkunstenaar. „En op station Kwadendamme stonden doedelzakspelers." Speck mann zegt dat er elk jaar weer an dere artiesten worden gezocht. Ze vindt het leuk dat met Kleinkunst op Stoom ook groep in aanraking komt met kleinkunst die dat zelf misschien niet zomaar opzoekt. Want voor velen is het nog steeds een verrassing. „Uit een enquête vorig jaar bleek dat een kwart van de passagiers op de hoogte was van Kleinkunst op Stoom." dinsdag 6 juni 2017 BE Eerste editie is een schot in de roos Joeri Wisse -Arjen Siebel, storyteller De afdeling revalidatie van het Bravis ziekenhuis probeert het leven voor de patiënt van elke leeftijd zo normaal mogelijk te maken. Dat doen we met een heel team, bestaande uit fysiotherapeuten, ergotherapeuten, maatschappelijk werkers, logopedisten, psychologen, diëtisten en externe deskundigen. Het totale team bestaat uit wel 150 therapeuten. Samen met de patiënt kijken we wat hij of zij nodig heeft, wat zijn of haar doelen zijn en hoe we kunnen helpen die te bereiken. Wekelijks houden we een spreekuur speciaal voor mensen met een beenprothese. Het is slechts een klein onderdeel van revalidatie, maar wel een mooi voorbeeld van onze aanpak. Op dat spreekuur www.bravisziekenhuis.nl werken we als team samen met de patiënt aan zijn of haar doelen. Dat gaat verder dan lopen alleen. De ene patiënt wil zich thuis kunnen redden, de ander wil weer aan het werk en de volgende wil sporten. Dat is een proces van maanden. Ook daarna komt de patiënt regelmatig op de polikliniek om ervoorte zorgen dat patiënt en prothese optimaal blijven functioneren. Zo werken we samen aan een j kwaliteit van leven. Martijn Pas Revalidatiearts ziekenhuis Sven is gearresteerd en staat in het schavot, fotosmarcelledavidse A Kunst van basisschoolleerlingen, fotomarcelledavidse Joeri Wisse Hoedekenskerke A Er vond tijdens het festival ook een roofvogelshow plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49