C9 Vermaak in vele smaken tot 50% i wmm- Duidelijkheid DE NOBELAER 20 ZE Veel uitschieters en uitglijders waren er niet op de achtste editie van Vestrock. En tóch knalde het festival in Hulst als vanouds. vanaf vandaag 6 juni FESTIVAL HOOG HIPHOPGEHALTE PINKSTERMARKT Commentaar Zeeland was dé provincie om te zijn in het afgelopen pinkster- weekeinde. Voor werkelijk iedereen die de behoefte voelde de zinnen te verzetten, was er wel iets te vinden. Vestrock maakte van Hulst een bruisende tempel van moderne muziek in vele smaken. Tegelijkertijd trok Middelburg Vólkoren de Zeeuwse hoofdstad vol mensen die konden genieten van een breed scala aan koormuziek. Wie de smaakpapillen wilde verwennen kon terecht bij Cuisine Machine in Vlissingen en wie zijn kinderen aan het verleden wilde laten snuffelen was welkom op het Middel eeuws Festival in Goes. Ook sportievelingen konden hun hart op halen, met onder meer Colours by the Sea in Vlissingen en het voetvolleytoernooi in Vogelwaarde. De gasten die traditioneel in het pinksterweekeinde naar de pro vincie trekken, kregen op deze manier een mooi palet aan evene menten voorgeschoteld. Opvallend is dat daarbij weinig wanklan ken vielen te beluisteren. Het kan te maken hebben gehad met het weer: aangenaam genoeg om te genieten, maar ook weer niet zó warm dat er grote hoeveelheden alcohol werden genuttigd, wat maar al te vaak de aanleiding kan zijn tot onvriendelijk gedrag. Tekenend is dat in drie dagen, en vooral nachten, in Renesse acht tien aanhoudingen werden verricht en honderd boetes werden uit geschreven. In het vakantiedorp voert de politie al jaren, met de as sistentie van Duitse collega's, een 'zero tolerancebeleid' om onwen selijk gedrag direct de kop in te drukken. Ondanks de aanhoudin gen en boetes spreekt de politie van een 'gezellig weekend' in Re- nesse. In de rest van de provincie zagen we echter hoe harmonieus vele tienduizenden bezoekers genoten van allerlei evenementen. In dat licht bezien kunnen we in Renesse pas van een echt gezellig weekeinde spreken als het ook daar zonder aanhoudingen kan. Opvallend is dat er weinig wanklanken waren te beluisteren in het weekeinde Él ALMANAK Toegegeven, ze had niet de col lega aan de lijn die zaken het helderst kan uitleggen. Maar deze keer ging het om wat ver schuivingen in de krant en de in Terneuzen belande Vlissinger dacht dat eens snel en helder over het voetlicht te brengen. De eindredactrice in Vlissingen met wie hij sprak, beaamde steeds wat hij zei. „Ja, is goed, het komt in orde, hoor." Tevre den sloot de Vlissinger het ge sprek af. Hij was duidelijk ge weest. Maar hij hoorde niet wat de eindredactrice meteen na het gesprek zei: „Ik begrijp echt niet wat hij bedoelt." 18 aanhoudingen: 'Gezellig weekend' Aanhouding na mishandeling Jonge vrouw mishandeld IJZENDIJKE Boetes voor wildplassen Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl en MarcCain 30% Ga er maar eens aan staan. Zó program meren dat je nergens echt door de kwalita tieve ondergrens zakt. Dat lukt Vestrock nu al een paar jaar op rij. Natuurlijk, echte rockers haalden vooraf vast hun neus een beetje op voor het hoge hiphopgehalte (denk bijvoorbeeld aan Broederliefde, Kraantje Pap pie, Boef en Sven Alias) van deze editie, maar zij werden op hun wenken bediend in De Kapel, het kleinste podium op het festivalter rein. Daar lieten bands als The Gravelto- nes en The Sherlocks ou derwets ve nijnig gi taren scheuren. En hoe later op de avond, hoe gekker het er in de Ka pel aan toe ging. Vrijdag zette Blaas of Glory de kapel bijna let terlijk op zijn kop met zijn hoem- papametal, zaterdag bouwde Mer- dan Taplak Orkestra er een gigan tisch balkandancefeestje. En op de slotdag lieten dj's Wipneus en Pim zo'n beetje al hun toeschou wers een limbodans doen. Het is een grote kracht van Ve strock: als de act op het hoofdpo dium je even niet aanstaat, dan word je op een ander podium (op het festivalterrein of bij een in tieme sessie in de basiliek) al snel weer getrakteerd op iets dat wél van jouw gading is. Natuurlijk gaan sommige hoofdacts er bij vrijwel iedereen in als zoete koek. Neem bijvoorbeeld de Zeeuwse trots Racoon. Dat liet vrijdagavond met een heerlijk ontspannen set zien hoe je van een groot festival terrein een knusse huiskamer kunt maken. Een dag later viel er in de middag al een hoogtepunt te noteren: de Groningse rap per Kraantje Pappie. Hij stortte een megadosis energie uit over de toe schouwers. En dat niet al leen: wie vooraan stond kreeg meerdere confettidou- ches te verwerken. Ook Middelburger Danny Vera speelde een soort van thuis wedstrijd, voor familie zelfs. Hij trakteerde het publiek zaterdag onder etenstijd op een stevige portie americana. Daarna was het voor veel Hulstenaren pas dinsdag 6 juni 2017 HEINKENSZAND Het seizoen van jaarmarkten, braderieën en dorpsfeesten is in volle gang. Waar de ene markt vaak nauwe lijks is te onderscheiden van de andere, weten de organisato ren van de Pinkstermarkt in Heinkenszand al jaren een uniek evenement neer te zetten. Want waar kun je nu anders met je klassieke brommer, oldtimermotor of Amerikaanse auto tot midden op de markt rijden? Behalve veel kraampjes met eet- en koopwaar en heel veel klassieke voertuigen, was er zondag ook volop muziek en kindervermaak op de Pinkstermarkt. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Tip? redactie@pzc.nl RENESSE De politie is, ondanks dat ze 18 aanhoudingen heeft verricht, tevreden over het verloop van het pink sterweekeinde in Re nesse. De aanhoudingen werden verricht wegens onder meer vechten op straat. Eén verdachte werd opgesloten in To- rentijd wegens een ern stige mishandeling. Ook werden in het weekeinde bijna honderd boetes uit geschreven wegens onder meer wildplassen. Ondanks alles sprak de politie van een geslaagd en gezellig weekeinde. VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een persoon aangehouden in Vlissin gen op verdenking van mishandeling. Agenten hielden twee mensen aan, die een derde per soon zouden hebben mishandeld op het Weyevlietplein. Eén van hen werd al snel vrijgela ten, toen bleek dat hij had geprobeerd de ruzie te sussen. 'S-GRAVENPOLDER Een 20-jarige vrouw is vrijdagnacht in de Goe- sestraatweg in 's-Graven- polderd door een onbe kende man zwaar mis handeld. De man trok haar rond 2.20 uur van haar fiets en schopte haar diverse keren. De vrouw bleef zich verzet ten en gillen tot de man ophield. Zij kon vervol gens ontsnappen. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twaalf mensen in de buurt van de ker mis in IJzendijke beboet voor wildplassen. Daar naast deelden agenten bekeuringen uit voor openbare dronkenschap en voor het niet tonen van een identiteitsbe wijs. Vestrock Raymond de Frel Hulst n ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121, www.denobelaerdomburg.nl tjF Kraantje Pappie, fotosboaz TIMMERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47