he Sea vlekkeloos Plan voor horeca, wandelpromenade en loftappartementen Drie nieuwe partijen gaan de toekomst van de Timmerfabriek op het voormalige Scheldeterrein verder ter hand nemen. Met horeca, een wandelboulevard die het gebouw met het water verbindt en city lofts tot op het dak. Zij presenteren de plannen binnen drie maanden aan de gemeente. 480 zeeverkenners vieren feest in Veere Alle aandelen van de Timmerfa briek BV, de koper van het monu mentale gebouw, zijn overgeno men door een consortium be staande uit Bouwgroep Peters uit Middelburg, Hotelformule teKust.com van de Veerse hoteliers Peter Bommeljé uit Domburg en Michel Kloeg uit Zoutelande en projectontwikkelaar Team Con cepts uit Zierikzee. Paul Huges van Team Concepts: „Wij borduren voort op het werk van onze voorgangers. Zij hebben in feite het pad al voor ons geëf fend." Hij schetst in grote lijnen de plannen: „Horeca op de begane grond met terrassen buiten en een wandelpromenade richting water. Aan de kade onze eigen ligplaatsen, bijvoorbeeld voor gasten die met een boot komen. Verder komen er city lofts; luxe stadsappartementen die we verhuren volgens een hotel formule. Dus geen permanente be woning." „Wij willen geen indianenverha len over wat wij hier gaan doen. De Timmerfabriek is echt van de Vlis- singers, dus wij moeten open en duidelijk zijn over onze plannen. Het is een prachtig gebouw dat een echte blikvanger kan worden op het Scheldeterrein." Vlissingse wethouder de Jonge: „Dit is goed nieuws voor Vlissin gen. De plannen voor de Timmer fabriek stokte op de samenwerking tussen de vorige aandeelhouders. Er is vorig jaar een koopcontract ge sloten met Timmerfabriek BV. Dat wijzigt niet. Alle voorwaarden daarin, zoals behoud van het mo numentale karakter, een sluitend exploitatieplan en het verkrijgen Wij borduren voort op het werk van onze voorgangers van de benodigde vergunningen, blijven hetzelfde. De gemeente heeft nu alleen te maken met drie nieuwe aandeelhouders." „Ik heb met die nieuwe partijen gesproken en dat voelt positief. Bouwgroep Peters bijvoorbeeld kent het gebouw omdat zij de res tauratie in 2010 hebben gedaan. De beide hoteliers hebben veel erva ring in Zeeland. De gemeente geeft de aandeelhouders nu drie maan den de tijd om hun plannen verder uit te werken. Ik weet niet precies wat die inhouden, er ligt nog niets concreets bij ons. Zodra dat ge beurt, kan de vergunningsproce dure van start gaan." In 2or6 sloot de gemeente een voorlopig koopcontract met de Walcherse ondernemers Jeroen Lo- kerse en Jack Kloosterboer. Zij on derzochten samen met Martin Dekker de mogelijkheden voor de een nieuwe invulling van de Tim merfabriek. Vastgoedman Onno Koster uit 's-Heerenhoek en pro jectontwikkelaar Van Wijnen uit Waalwijk namen de herbestem ming van het gebouw in 2024 al on der de loep. Zij kregen daarvoor een halfjaar van de gemeente. De Tim merfabriek is een rijksmonument uit 1924. It dinsdag 6 juni 2017 pzc.nl e-mail: bevelanden@pzc.nl PAGINA 25 Zevenduizend mensen trokken zaterdag door Vlis- singen tijdens de vijfde editie van Colours by the Sea. De lopers stonden er gekleurd op nadat ze een aantal kleurpunten waren gepasseerd waar ze be dekt werden met gekleurd poeder. Maar geen zor gen, na één wasbeurt moet het poeder weer uit haren en kleren zijn. FOTO LEX DE MEESTER PAGINA 24 Nieuwe stap Timmerfabriek Annemarie Zevenbergen Vlissingen -Paul Huges, Team Concepts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46