Zege Champions League levert grootmacht vele records op 7 Real Madrid prolongeerde zaterdag als eerste club ooit de Champions JÊ League-titel dankzij een 1-4 zege op (ff) Juventus. En dat A was niet het enige record van de P avond. Enkelbreuk Belg Hazard Jordi Cruijff in beeld bij Bar$a Abrupt einde aan leven Tioté Ook als hoofdtrainer doet Zinédine Zi dane er alles aan om zijn mysterieuze karakter in stand te houden. Zelfs in de euforie na een gewonnen Champions League-finale laat hij zich niet verleiden tot spannende uitspraken. „Ik ben niet de beste coach ter wereld", zegt hij dan. Maar voor een coach die slechts 512 da gen bij een club in dienst is, heeft hij al verdomd veel prijzen gewonnen. De Champions League-titel werd voorgegaan door die van een jaar gele den. Hij won ook al het Spaans kampi oenschap, de Europese Supercup en de wereldbeker voor clubteams met Real Madrid. Met zijn tweede opeenvol gende 'Cup met de Grote Oren' schaart de Fransman zich in een rijtje met ne gen andere coaches. Arrigo Sacchi was de laatste trainer die hetzelfde pres teerde als Zidane nu, in de seizoenen i988-'89 en t989-'90. Het begint stilaan een vloek te worden, een trauma: al die verloren Champions League-finales van Juventus. Na twee verloren finales in 1973 en 1983 werd ook in 1997 van Borussia Dortmund verlo ren. Het verlies in 1998 van Real Madrid was nipt, die van 2003 zelfs na straf schoppen maar na het kansloze verlies van 2015 tegen Barcelona volgde nu al weer net zo'n kansloos verlies tegen die andere grote Spaanse grootmacht. Daar door is de teller nu op zeven nederlagen komen te staan. Benfica en Bayern vol gen beide met vijf. Er staan wel twee ze ges tegenover in het belangrijkste Euro pese bekertoernooi: '85 en '96. Vrijwel iedereen gunde Juventus-kee- per Gianluigi Buffon zijn eerste Cham pions League-titel uit zijn loopbaan. Al was het alleen maar omdat hij dan Paolo Maldini zou aflossen als de oudste win naar ooit. De 38 jaar en 331 dagen van Maldini blijven nu gewoon in de boe ken staan. De vier doelpunten die Buf fon moest slikken in de finale zorgen er trouwens voor dat de Italiaan nu op ge lijke hoogte staat met Edwin van de Sar voor de meeste tegendoelpunten in Champions League-finales (7). Dat kon er ook nog wel bij. Zijn er nog records over om te verbreken voor Cristiano Ronaldo, de veelvraat uit Portugal? Met zijn twee doelpunten scherpte hij nog maar eens zijn num mer i-positie aan als Champions League-topscorer aller tijden (105 doel punten, elf meer dan Lionel Messi). 'CR7' mag dan niet meer zo explosief zijn als in zijn hoogtijdagen, hij is in middels een sluipschutter geworden. Zijn eerste poging was zaterdag direct raak. Bij zijn tweede doelpunt, knap vrijgelopen bij de eerste paal als een echte spits, knakte er iets bij Juventus. Hij is al voor de zesde keer topscorer van het toernooi en schaarde zich met zijn vierde toernooiwinst bij het illustere kwintet Seedorf, Xavi, Iniesta, Piqué en Messi. Steeds meer doet het huidige Real denken aan het grote Real van de jaren 50, dat vijf keer op een rij de Europa Cup I won FINALE CL Steeds meer doet het huidige Real Ma drid denken aan het grote Real van de jaren 50, toen de club een reeks neer zette van vijf Europa Cup I-zeges op een rij. Waar de club in de jaren 70 en 80 voor een groot deel Europees zon der succes bleef, is de oogst nu weer haast als die van toen. Met de derde toernooiwinst in vier jaar tijd en de eerste dubbel (landskampioenschap én Champions League) sinds 1958. Aanvoerder Sergio Ramos vatte het kernachtig samen. „Thefinal was a date with history." Klinkende overwinningen waren er in Cardiff ook voor Marcelo, de Brazili aanse linksback die vanwege zijn aan vallende stijl landgenoot Dani Alves zaterdagavond in Cardiff veel tegen kwam. Niet alleen ging Marcelo er met de winst vandoor en speelde hij ook veel beter, hij komt met drie Champi ons League-titels ook op gelijke hoogte met het aantal keren dat Dani Alves de grote-orencup veroverde. Een ander groot voetballand keek reikhal zend uit naar de confrontatie tussen Toni Kroos en Sami Khedira. De Duit ser Kroos overvleugelde zijn landge noot in Cardiff. Zijn derde Champions League-titel alweer, iets wat een Duitser nog nooit lukte. En ja, Juventus-aanvaller Mario Mandzukic maakte dan een van de mooiste doelpunten ooit in een Champions League-finale (die van Zi dane in 2002 was er ook een om in te lijsten en Lars Rieken maakte een fraaie in 1997), landgenoot Luka Mo- dric won het Kroatisch onderonsje toch nog op vrijwel alle punten. Hps# dinsdag 6 juni 2017 Aanvaller Eden Hazard heeft de oefeninterland van België van gisteravond tegen Tsjechië moeten laten schieten. De speler van Chelsea kan ook vrij dag tegen Estland (WK- kwalificatie) niet in actie komen. Hazard raakte zon dag tijdens de training van de nationale ploeg in Tu- beke geblesseerd. Medisch onderzoek wees uit dat hij een breuk in de rechteren- kel heeft opgelopen. Vol gens de Belgische bond ging het fout tijdens een in dividuele actie, waarbij geen andere spelers be trokken waren. Het herstel duurt drie maanden. Jordi Cruijff ontkent niet de berichten dat hij een baan aangeboden zou hebben gekregen binnen de techni sche structuur van FC Bar celona. De zoon van Johan, die al enkele jaren tech nisch directeur van Mac- cabi Tel Aviv is, zou volgens verschillende Spaanse media een functie naast technisch directeur Robert Fernandez krijgen. „Ik zeg er niets over, ook uit res pect voor Robert", ant woordt Cruijff jr. Hij laat wel doorschemeren dat hij na zeven jaar in technische functies bij kleinere clubs als AEK Larnaca uit Cyprus en nu Maccabi klaar is voor de stap naar een grote club in Europa. Cheick Tioté is gisteren op dertigjarige leeftijd overle den. Dat bevestigt zijn Chi nese werkgever Beijing En terprises. De Ivoriaanse middenvelder zakte in el kaar tijdens een training bij de Chinese tweededivisio nist. Tioté werd in 2010 met FC Twente landskam pioen. Verschillende voet ballers en oud-clubs heb ben op sociale media hun verdriet geuit om het over lijden van Tioté. Hij speelde in het seizoen 2007/2008 voor Roda JC. Na twee sei zoenen bij FC Twente kwam hij in 2010 bij Newcastle United terecht. Na 138 wedstrijden in En geland maakte de Ivoriaan in februari de overstap naar Peking. Real komt afspraak met de historie na Nik Kok Rotterdam/Cardiff Altijd prijs met Zidane Juventus en finales Buffon niet oudste winnaar Ronaldo de sluipschutter Juventus - Real Madrid 1-4 (1-1). 20. Ronaldo 0-1, 27. Mandzukic 1-1, 61. Casemiro 1-2, 64. Ronaldo 1-3, 90. Asensio 1-4. Gele kaart: Dybala, Pja- nic, Sandro (Juven tus), Ramos, Car- vajal, Kroos (Real Madrid). Rode kaart: Cuadrado (83. Juventus, twee keer geel). Locatie: Principa lity Stadium Car diff. Toeschou wers: 65.842. Ar biter: Brych. Denkend aan Di Stafano De derde voor Marcelo en Kroos Cristiano Ronaldo scherpte zijn positie als Champions League-topscorer nog eens aan. foto pim ras Lhtsns*-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36