'Ik dacht echt dat we dood zouden gaan' @3 6 De vraagprijs van minimaal 55 mil joen euro vormt geen obstakel. Het zou hem in één klap de duurste Ne derlandse speler aller tijden maken. Volgens diverse Britse media heeft Van Dijk zelf aangegeven naar Liverpool te willen. Het nieuws over zijn persoonlijke voorkeur werd gisteren van verschillende kanten gelijktijdig wereldkundig gemaakt. Hoewel een bevestiging van de club uitbleef, lijkt de be richtgeving te kloppen. Van Dijk zou een samenwerking met Klopp op Anfield als de ideale, volgende stap in zijn loopbaan zien. De Duitse coach, bekend van zijn expressieve gedrag langs de lijn, liet eerder al doorschemeren de gebo ren Bredanaar dolgraag te willen hebben. Southampton, waar zijn contract nog doorloopt tot 2022, wil Van Dijk niet kwijt. Hij geldt als de be ste speler. Om de directie van The Saints van gedachten te doen veran deren, moet diep in de buidel wor den getast. Het bedrag kan oplopen Southampton, waar zijn contract nog doorloopt tot 2022, wil Virgil van Dijk niet kwijt. Hij geldt als de beste speler tot 69 miljoen euro. Ook het salaris van Van Dijk, die nog herstellende is van een zware enkelblessure, vormt een enorme investering. De twaalfvoudig international van Oranje zou jaarlijks 12 miljoen euro willen verdienen. Voor Liverpool vormt dit geen onoverkomelijk probleem. Als de club zich via een play-off voor de groepsfase van de Champions League kwalificeert, legt eigenaar Fenway Sports Group trainer Klopp geen strobreed in de weg. Van Dijk, die eerder voor FC Gro ningen en Celtic uitkwam, staat te boek als een van de beste centrale verdedigers in de Premier League. Als Liverpool hem inlijft, wordt hij de duurste speler uit de clubhisto rie en breekt hij het transferrecord van duurste Nederlandse speler ooit van Marc Overmars. In 2000 verkocht Arsenal de kleine aanval ler voor 40 miljoen euro aan Barce lona. In juni 2013 nog verruilde Van Dijk FC Groningen voor Celtic, dat zo'n drie miljoen euro voor hem betaalde. De Schotse club was op dat moment net voor de tweede keer op een rij landskampioen ge worden en door het faillissement van de klassieke titelconcurrent Glasgow Rangers een jaar eerder, alleenheerser in de Scottish Pre mier League geworden. Van Dijk won er twee keer het landskampi oenschap, met achtereenvolgens 29 en 17 punten voorsprong op de dichtstbijzijnde concurrent. Van Dijk tekende in september 2015 een contract tot medio 2020 bij het Southampton van trainers Ro nald en Erwin Koeman. The Saints betaalden bijna 16 miljoen euro voor hem aan Celtic, een bedrag dat door bonussen zou kunnen oplo pen tot rond de achttien miljoen euro. Dit maakte hem al tot de duurste Nederlandse verdediger sinds Jaap Stam, die in 2001 voor ruim vijfentwintig miljoen euro van Manchester United naar Lazio ging. In zijn eerste seizoen werd Van Dijk bij Southampton door zowel zijn teamgenoten als door de fans uitgeroepen tot de speler van het jaar. Iet een gevoel van opluch ting maar nog redelijk in shock keerden Jordy van Bremen en Jorden Takiddine zon dag aan het eind van de middag te rug in Nederland. De twee Zeeu wen volgden de Champions League-finale tussen Juventus en Real Madrid zaterdagavond op het Piazza San Carlo in Turijn, toen ineens grote paniek uitbrak op het plein. „Het leek of er met een mi trailleur werd geschoten", vertelde Van Bremen een dag later vanuit Milaan. „Ik was Jorden binnen een seconde kwijt. Ik dacht echt dat we dood gingen." De twee vrienden zagen elkaar twee uur later pas terug, omdat bellen niet mogelijk was. „Ik had mijn telefoon aan Jorden gege ven", vertelde Van Bremen. „Ik ben richting ons appartement ge gaan en heb later via Facebook contact met hem gekregen. In een café bij ons appartement ben ik geholpen. Er zat bloed op mijn been en dat werd schoonge maakt." Takiddine zag rond de zeventig ste minuut van de finale, kort na dat Real Madrid op een 3-1-voor- sprong was gekomen, ineens een heleboel mensen richting de zij kant van het Piazza San Carlo ren nen. „Je kon op meerdere pleinen in de stad naar de wedstrijd kijken. De sfeer was fantastisch, tot ineens die paniek uitbrak", ver telde Takiddine. „Je weet niet wat er gebeurt, je moet mee, je hebt geen keuze. Op een gegeven mo ment gingen veel mensen ook plat op de grond liggen, ik denk omdat ze dachten dat er een aanslag werd gepleegd. Ik rende weg van het plein, de adrenaline schoot door mijn lijf. Ik was Jordy kwijt en liep daar in mijn eentje. Gelukkig wa ren er mensen die me hielpen." Na een uur kwam Takiddine er pas achter dat hij een open wond had aan zijn been. „In een restau rant hebben ze er een doek om heen gewikkeld. Nadat ik Jordy weer had gevonden, zijn we naar het ziekenhuis gebracht. Maar het was zinloos om daar naartoe te gaan, het was één grote chaos. Dit De sfeer was fantastisch, tot ineensde paniek uitbrak wil niemand meemaken. Ik heb dingen gezien die ik nooit had willen zien. Kinderen, oma's en moeders die probeerden weg te komen. Ik dacht dat mijn laatste moment was aangebroken." De huisbaas van het apparte ment dat Van Bremen en Takid dine huurden, bracht het tweetal 's nachts nog naar een apotheek om iets te halen om de wond te desinfecteren. Van Bremen: „We waren vrijdagavond naar Turijn gevlogen omdat we daar graag de finale wilden bekijken. Het plan was om maandag terug naar huis te gaan maar we hebben snel gere- geld dat we zondagmiddag via Mi laan terug naar Eindhoven konden vliegen." Takiddine: „We hebben 's nachts nagedacht over wat we hadden meegemaakt en wilden zo snel mogelijk naar huis." De twee voetballers van zondag derdeklasser Philippine stonden doodsangsten uit in de Italiaanse stad. „De verhalen over wat er pre cies is gebeurd liepen uiteen", al dus Van Bremen. „Iemand zou vuurwerk hebben afgestoken en hebben geroepen dat het een bom was. Een ander verhaal is dat een reling van een trap die naar een ondergrondse parkeergarage leidt, zou zijn ingestort. Er stonden 30.000 mensen op het plein, ieder een raakte in paniek. Er werden mensen onder de voet gelopen, het was verschrikkelijk. Ik las dat mensen het vergeleken met het Heizeldrama." Bij dat drama, op 29 mei 1985, speelde Juventus in het Heizelstadion in Brussel de finale van de Europa Cup 1 tegen Liver pool. Voor het duel braken rellen uit toen supporters van Liverpool een vak met Juventus-fans be stormden. Bij het drama kwamen 39 men sen om het leven en raakten zo'n 400 mensen gewond. Zaterdag vielen in Turijn veel meer gewon den. De Italiaanse krant Corriere della Serra maakte melding van 1500 gewonden. „We hebben gele zen dat er zeven of acht zwaarge wonden waren", aldus Takiddine, die zondagavond naar het zieken huis in Terneuzen ging. „We ho pen dat ze er allemaal weer bo venop komen. En dat ze dit nooit meer mee hoeven te maken." dinsdag 6 juni 2017 Liverpool wil ver gaan voor Van Dijk GO Virgil van Dijk draagt komend seizoen mogelijk het shirt van Liverpool. Ondanks interesse van Chelsea en Manchester City lijkt de club van trainer Jürgen Klopp de grootste kans te maken om de 25-jarige verdedi ger van Southampton over te nemen. Geert Langendorff Liverpool Virgil van Dijk (I): prijskaartje van 55 miljoen euro. fotoproshots Barry van der Hooft Terneuzen/Milaan -Jorden Takiddine Jordy (links) en Jorden op het Piazza San Carlo in Turijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35