een hoger niveau te halen Ruzie in staf Ajax versnelt vertrek Bosz 3 PSV-spelers zijn grote verliezers bij nieuw Oranje VIJFMAN NAAR HUIS Rotterdamse stadion - en al 23 in terlands is het er ongeslagen. Sneijder speelde zondag tegen Ivoorkust (5-0) zijn 130ste inter land in het Nederlands elftal, een evenaring van het record van Ed win van der Sar. Nog nooit ver loor hij als international een wed strijd in de Kuip. Het moet gezegd: het Neder lands elftal speelde de laatste ja ren vaker in de Arena, tegen ge middeld genomen sterkere tegen standers. Maar het verschil in suc ces begint wel erg extreem te worden. In de laatste tien inter lands in Amsterdam won Oranje t Netto houdt de KNVB er minder geld over door beperkte commerciële mogelijkheden slechts één keer, vriendschappe lijk van Spanje. In diezelfde reeks verloor het in Amsterdam óók van modale landen zoals IJsland, Tsjechië en de Verenigde Staten. Netto houdt de KNVB minder geld over aan interlands in het Rotterdamse stadion, als gevolg van de beperkte commerciële mogelijkheden. En oud-directeur Bert van Oostveen liet zich ooit ontvallen dat in de Kuip de kro ketten koud waren. Rond 14.30 uur vanmiddag stapt Peter Bosz officieel een nieuwe wereld binnen. Hij wordt dan in Dortmund voor gesteld aan de pers, bij een nog grotere club dan die hij dit sei zoen naar de finale van de Eu ropa League leidde. Ondertus sen zal Ajax ook massaal in de mediabelangstelling staan. Daar moet algemeen directeur Edwin van der Sar maar uitleg gen waarom er voor het tweede seizoen op een rij een onwerk bare situatie in de staf is ont staan, die nu rechtstreeks leidt tot het opstappen van de hoofd trainer. De spelers van Ajax, de raad van commissarissen, het gros van de fans: allemaal wilden ze de afgelopen dagen dat Peter Bosz zou blijven toen bleek dat Borussia Dortmund zich voor hem had gemeld. Maar blijven bleek in spoedberaad geen op tie meer. Bosz was zo klaar met vier leden van zijn staf, dat hij na maanden van maskeren en slikken en professioneel over zaken heenstappen Van der Sar voor de keuze stelde: zij eruit of ik eruit. Van der Sar wil of kon er niet aan. Het heeft het hele seizoen gerommeld in de staf bij Ajax, maar de resultaten maskeerden veel. De trainings intensiteit onder Bosz was zo'n concreet thema waar het hele jaar door fel over is gestreden. De trainer vond (en vindt) dat zijn gelijk is aangetoond met het bereiken van de Europa League-finale én het feit dat Ajax tegelijkertijd vier punten méér haalde dan Feyenoord in de tweede competitiehelft. Bo vendien had Ajax geen spier blessures en was bijna steeds de volledige spelersgroep fit. Tuchel Borussia Dortmund zocht con tact met Bosz, nadat het vorige week zelf had gebroken met zijn eigen trainer, Thomas Tu chel, ook na interne strubbelin gen. De directeuren Watze en t Bosz was zo klaar met vier leden van destaf dat hij Van der Sar voor de keuze stelde: zij eruit of ik Zore zien in Bosz een ervaren, aanvallend ingestelde trainer die een ploeg met veel toptalent verder kan uitbouwen in de Bundesliga en in de Champions League. Een pre bij Bosz vindt de clubleiding ook zijn talen kennis. Bosz, in de jaren 90 spe ler van Hansa Rostock, spreekt behalve Duits ook vloeiend Frans, de taal van onderen an deren Ousmane Dembélé en Paulo Guerreiro. dinsdag 6 juni 2017 GO Doelpuntenmaker Joël Veltman viert zijn 1-0 tegen Ivoorkust met Davy Klaassen (I) en Memphis Depay. Veltman zou ook vrijdag prima centraal kunnen spelen, foto pim ras ROTTERDAM De eerste definitieve selectie van bondscoach Dick Ad vocaat telt 23 spelers. Zij melden zich vandaag in Noordwijk, waar Oranje verder gaat toe werken naar het WK- kwalificatieduel met Luxemburg. Gisteren liet Advocaat vijf man afvallen uit de oorspronkelijke groep van 28 spelers. Het is duidelijk dat de PSV'ers de grote verliezers zijn in deze eerste weken onder een nieuw be wind. Advocaat schrapte de namen van Davy Pröp- per en Bart Ramselaar uit zijn voorlopige selec tie. Eerder moesten hun clubgenoten Jürgen Lo- cadia en Marco van Gin- kel al geblesseerd af zeggen voor deze inter landperiode en werd Jetro Willems niet gese lecteerd voor het Ne derlands elftal. Tot de vijf man die giste ren afvielen, behoren verder Marten de Roon, Nick Viergever en Steven Berghuis. Er sluit vandaag ook één speler aan bij de groep, aanval ler Jeremain Lens. Peter Bosz is de nieuwe trai ner van Borussia Dortmund. Hij wordt vanmiddag gepre senteerd. Zijn vertrek bij Ajax komt door een onwerk bare situatie in de staf. Bosz en assistent Hendrie Krüzen stonden lijnrecht tegenover Dennis Bergkamp, Hennie Spijkerman, Carlo l'Ami en Björn Rekelhof. Maarten Wijffels Amsterdam Peter Bosz (r) en zijn as sistent Hendrie Krüzent in betere tijden bij Ajax. foto pro SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32